Marieke Elsinga volgt Peter van der Vorst op 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Victor Reinier Flikken Maastricht) staat in het theater met het stuk Een goed mens, waarin een psychiater en een patiënt terugblikken op hun levens. Door zijn televisierol trekt hij ook jongeren naar de schouwburg. Je kunt zeggen wat je wilt van alle nieuwe programma's op de zaterdagavond, maar het positieve is: er valt wat te kiezen. En nog beter nieuws: er zit zowaar geen talenten jacht tussen of een programma waarin BN'ers hysterisch doen tegen elkaar. In die zin heeft de kijker gewonnen. Voorlopig dan. Op NPO 1 blijft Ik Vertrek geweldig en stelt Even tot hier al drie afleveringen niet teleur. De publieke omroep hoort gewoon zo'n satirisch programma te hebben op zaterdagavond, klaar. Het was afwachten of Jeroen Woe en Niels van der Laan met z'n tweetjes het niveau konden vasthouden dat ze seizoenenlang haalden met Rob Urgert en Joep van Deudekom in De Kwis. Maar de creativiteit, scherpte en muzikaliteit zijn gebleven. En het fijne aan Even tot hier is: je hoeft het niet met de (linkse) wereldvisie van Van der Laan en Woe eens te zijn om te genieten van hun spitsvondigheid en vakmanschap. het trio Kees en Co, Paul pakt uit en de TV Kantine, waarbij de nostalgie uit de tv spuit. Paul doet waar hij al goed in was in Mooi! Weer de Leeuw: grappen met dames op leeftijd, smijten met cho coladevla (of wat het ook was om een bevalling na te bootsen) en zowaar een traan. Het leukste was een filmpje over een krantenbezorger die een serenade kreeg in de auto, met een paar muzikanten op de achterbank. Daar zit misschien wel een nieuw format in. Bij Kees en Co heeft de tijd letterlijk stilgestaan sinds 1997 of zelfs nog eerder, al zijn Kees en haar kinderen wél ouder geworden. Door de bordkartonnen decors en ingeblikte lach bij een kapotgevallen tuinkabouter voelde het bijna aan als Oppassen! Dat ik het toch heb uitgekeken, komt maar door één iemand: hoofdrolspeelster Simone Kleinsma. Binnen de beperkte bewe gingsruimte die een sitcom biedt, weet zij toch een vrouw van vlees en bloed neer te zetten, bij wie de lach en de traan dicht bij elkaar liggen. Terwijl haar tegenspelers vooral typetjes blijven. het tiende seizoen onverwacht sterk begon met een glansrol voor Maarten Heijmans als Beau van Erven Dorens, een briljante Carlo Boszhard als Maarten van Rossem en een actuele, maat schappijkritische tekst op Zoutelande. Daardoor schurkte de ultieme guilty pleasure op sommige momenten bijna tegen Koefnoen aan. Het ironi sche is nu dat SBS 6 komende zaterdag met het zoveelste Gordon-en-Dino-vehikel komt. En dat dat pas écht hopeloos ouderwets voelt. Quote van de dag Nieuwe zender: Joe Verbaan vertrekt bij Shownieuws Flip Broekman ,,We repeteerden in Leeuwarden voor Een Goed Mens. Flip Broekman, de schrijver van het stuk, en ik reden daar vaak samen heen vanuit Am sterdam. Zo konden we ook veel over het stuk lullen. Op vrijdag hadden we het over een zin die niet lekker liep, waardoor de daaropvolgende grap niet aankwam. Hij wilde die regel schrappen en daar was ik het mee eens. ,,Dat is nou het voordeel van werken met een levende schrij ver'', zei hij nog tegen mij. Op zon dag overleed hij plotseling, nog maar 64 jaar jong. Zo wreed, zo onvoor stelbaar. RTL BOULEVARD ,,Nee, hier hoefde ik niet over na te denken'', vertelt de 32-ja- rige radio- en televisiepresen tator. Ze werd een week of drie geleden door Van der Vorst of ficieel gevraagd, maar 'het hing al wel in de lucht'. ,,Ik was ook al de vaste invaller. Toch zie ik het als een nieuwe, belangrijke stap in mijn carrière, waarin ik weer kan leren en groeien.'' Elsinga zal RTL Boulevard gemid deld één week (onaf gebroken) per maand voor haar rekening nemen. Zelf ziet ze haar nieuwe job niet als een extra belasting op haar toch al volle schema. ,,Voorheen noemde ik een plotselinge dag met Qmusic en Boulevard een pittige piek. Nu heb ik een vaste piekweek. Het wordt juist alleen maar overzichtelij ker." Toch, hoe houdt ze het vol? „Ik ben gelukkig goed in power- naps. Ook sport ik drie keer per week en ik probeer tegenwoordig de weekenden wat leger te houden.'' Daarnaast heeft ze haar 'Holy Friday'. ,,Die dag is voor mij, op die ene vrijdag per maand Boulevard na dan. Mijn manager weet: dan niets in plannen. Maar ik ben nu een maal niet het type dat stilzit.'' was er Ik kwam haar tegen, ik zag haar en het Zaterdaa RTL 4 heeft als lichtvoetige tegenhanger En daar hebben we de TV Kantine al voor. Dat RADIO Radiozender Joe, die in Bel gië al tien jaar bestaat, begint maandag in Ne derland. De zen der richt zich met muziek vanaf de jaren 80 tot nu op de 'frisse veerti ger'. In het begin is Joe al leen online te beluisteren. TELEVISIE Renate Verbaan stopt na zes jaar met Show nieuws (SBS 6). De presenta trice (39) meldde dat op Instagram. „Ik wil mijn tijd en energie ergens anders in gaan steken." Wat ze gaat doen, weet ze nog niet. dinsdag 2 april 2019 Jeroen Schmale Marieke Elsinga wordt een van de vaste presentatoren van RTL Boulevard. Ze volgt Peter van der Vorst op, die recent begon als de nieuwe programmadirecteur van RTL. Gudo Tienhooven H Radio over zijn romance met —Dj Ruud de Wild op NH prille Olcay

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28