Feyenoord ontbeert een 22 Twee titelkandidaten gewogen op basis van Kort Tennis Mazraoui twee duels eruit Noussair Mazraoui is voor drie duels ge schorst, waarvan één voorwaardelijk, naar aanleiding van zijn rode kaart tegen PSV. De 21-jarige verdediger moet na een ingreep van de VAR van het veld af wegens een schop tegen het hoofd van PSV'er Angelino. Club en speler zijn akkoord gegaan. Mazraoui, die gisteren zijn contract ver lengde tot medio 2022, mist nu de uitwed strijden tegen FC Emmen en Willem II. McLaren ontslagen bij QPR Queens Park Rangers heeft gisteren Steve McLaren ontslagen. De Engelse oud-trainer van FC Twente kreeg zijn congé na de thuis nederlaag tegen degradatiekandidaat Bolton Wanderers: 1-2. QPR staat na 19 nederlagen zeventiende in het Championship. McLaren was één jaar in dienst van QPR. Matthews kopman Sunweb Wielerploeg Sunweb heeft Michael Mat thews (foto) aangewezen als kopman voor de Ronde van Vlaanderen. Voor de Austra liër is het zijn eerste Vlaanderen. Cees Bol en Roy Curvers vormen zondag de Neder landse inbreng. Sam Oomen is aangewezen als kopman voor de Ronde van Baskenland die volgende week maandag begint. Flitsen Quote van de dag Salaris Golf De titelstrijd tussen Ajax en PSV ligt sinds zondag weer volledig open. Hoe liggen de verhoudingen nu, voorafgaand aan de midweekse speelronde waarin Ajax morgen naar Emmen reist en PSV een dag later PEC Zwolle treft? Een vergelijking op basis van vijf factoren. En de kampioen wordt... Verwachtingspatroon Ajax Zomaar een polletje op de website van deze krant. De simpele vraag na de meeslepende topper van zondag, die door Ajax met 3-1 werd gewonnen van PSV: wie wordt er kampioen? 67 procent van de ruim 50.000 stemmers is ervan overtuigd dat de schaal straks naar Ajax gaat. Het zegt iets over het sentiment dat leeft in het land. Zeker als je ook luistert naar het merendeel van de voetbal analytici op televisie. Maar juist dat heersende gevoel is zo gevaar lijk voor Ajax, dat dit seizoen al vaker liet zien dat gemakzucht een achilleshiel is. PSV Er was zondag in de Arena amper afgefloten of Luuk de Jong liep al naar het vak van de meegereisde PSV-aanhang. Daar stak hij duide lijk zichtbaar zijn wijsvinger op. 'We verliezen hier, maar staan nog steeds op 1', beeldde hij uit. Ook de aanvoerder van PSV krijgt mee dat veel mensen denken dat Ajax nu kampioen wordt. Dat vinden ze in de selectie van de koploper verder wel best. ,,Wij zijn de enigen die kunnen zeggen: als we zeven keer winnen, zijn we altijd kampioen'', verkondigden diverse spelers voor ze zondag de bus instapten terug naar Eindhoven. Extra wapens Ajax Toen Dusan Tadic zondag tegen PSV even geblesseerd op de grond lag, gingen Kasper Dolberg en Klaas-Jan Huntelaar warmlopen. Uiteindelijk kregen de twee cen trumspitsen geen speelminuten, ook omdat Noussair Mazraoui vlak na rust een rode kaart kreeg en trainer Erik ten Hag logischerwijs niet aanvallend kon wisselen. Toch kunnen die twee zomaar nog een cruciale rol vertolken in de komende weken. Dolberg in wed strijden waarin Ten Hag weer een extra spits nodig denkt te hebben. En Huntelaar? Zijn gif is, ondanks zijn 35 jaar, nooit op. De ideale stormram voor de laatste wedstrij- den. Op weg naar de titel. 'The Hunter' werd in zijn rijke loop baan nog nooit kampioen. PSV De selectie van PSV was gisteren vrij. Op de Herdgang trainde wel Maxi Romero, werkend aan het herstel van zijn zoveelste blessure. In de winterstop leek de Argen tijnse spits misschien nog een ver rassingswapen te kunnen worden in de loop van de titelrace. Zo'n in valler die je in een slotfase brengt en die half februari, begin maart of ergens diep in april ineens een winnende intikker heeft op be zoek in Utrecht, Heerenveen of Arnhem. Maar dat zit er niet meer in voor Romero. Vanaf de bank zullen Malen, Gakpo, Ihattaren, Pereiro en eventueel Gutiérrez de invallers zijn en blijven voor de apotheose van de titelrace. De ge kende namen dus. Resterend programma Ajax Het nadeel voor Ajax is hoe dan ook dat het één uitwedstrijd meer speelt dan PSV (vier om drie). Los Kees Jansma presenteerde zondag avond bij Studio Voetbal enkele namen van het Feyenoord-lijstje om technisch directeur Martin van Geel op te volgen. Veel enthousi aste reacties leverden die drie kan didaten niet op. Niet Max Hui- berts, die volgens ingewijden AZ nog niet wil inruilen voor een club uit de traditionele top drie, maar Jordy Zuidam (FC Utrecht), Ferry de Haan (Excelsior) en Joris Ma- thijsen (Willem II) zouden op het lijstje van algemeen directeur Jan de Jong staan. Drie bescheiden na men die symboliseren wat Martin van Geel zo werd nagedragen. Klein denken, acteren als een sub topper, de lat laag. Hoe knap het werk van Zuidam, De Haan en Mathijsen ook mag zijn geweest. Feyenoord heeft meer dan ooit behoefte aan een strakke hand, een ware regisseur op technisch vlak. Aan iemand ook die boven alle partijen staat. En vooral aan ie mand die gezag uitstraalt. De trai ner, de technisch directeur en de aanvoerder zijn bezig aan de laat ste weken en dat voel je. Dan neemt het gezag doorgaans in sneltreinvaart af. Wie neemt de leiding in de Kuip? Jaap Stam is aangesteld als trainer, maar de opvolger van Van Bronckhorst heeft nog een klus te klaren met PEC Zwolle. Aanvoer der Robin van Persie wil nog ze ven mooie wedstrijden spelen. En dan lijkt hij afstand te willen ne men. De topscorer aller tijden hapte nog niet toe op het aanbod om spitsentrainer te worden. Sjaak Troost heeft technische bagage. Hij kan de touwtjes in handen nemen 'Onderhandelen over dragen Inter-shirt vernederend voor supporters dinsdag 2 april 2019 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Loran de Munck maakt over twee weken zijn debuut op het EK turnen. De 19-jarige vervangt de geblesseerde Bram Verhofstad. Kash Ali is voorlopig zijn bokslicentie kwijt. De 27-jarige Engelsman beet zijn tegenstan der David Price zaterdag in de buik. Ali werd direct gediskwalificeerd. Golfer Joost Luiten is toegevoegd aan het deelnemersveld van het Valero Texas Open in San Antonio, onderdeel van de Ameri kaanse PGA Tour met een prijzengeld van 7,5 miljoen dollar. t Kiki Bertens is door het berei ken van de vierde ronde op het WTA- toernooi van Miami geste gen naar de zesde plaats op de wereld ranglijst. Het is de hoogste klassering ooit voor de 27-ja- rige Wate- ringse. Xander Bo- gaerts (foto) is door zijn nieuwe 7-jarig contract bij Boston Red Sox de best verdienende Nederlandse sporter. De 26- jarige honkbal ler verdient 117 miljoen euro. Anne van Dam heeft de KIA Classic afge sloten op de gedeelde 28ste plaats. De 23-jarige Arnhemse ver beterde zich ook op de slot dag met een ronde van 68. Ajax koestert momentum, PSV de stand Maarten Wijffels en Daniël Dwarswaard Eindhoven/Amsterdam Conclusie: plusje voor PSV Conclusie: plusje voor Ajax O a 0) Feyenoord oogt binnen, maar ook buiten de lijnen stuurloos. Vrijwel alle kopstukken vertrek ken volgende maand. Wie pakt de leiding om de club sportief op de rails te zetten? Mikos Gouka Rotterdam —Trainer Luca Spalletti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22