d m - - - 1119 wmmmm mm Vlissingen gelooft er na zege nog in Kloetinge langs SSV'65 en naar de halve finale mm 13 0-3-voorsprong is in derby niet voldoende voor HVV'24 mm m Derde klasse A Philippine Bij HVV'24 was men teleurgesteld, omdat de ruime marge werd weg gegeven. Tegelijkertijd was er het besef dat doelman Nick Rijckaert met schitterende reddingen een nederlaag voorkwam. ,,Maar dit mag nooit gebeuren. We hadden geen vat op de lange bal van Philip pine en gingen te veel achteruitlo pen. Het was een wedstrijd met twee verschillende helften'', vond Niels Breijaert. De aanvoerder van HVV'24 haalde in de slotseconde nog een kopbal van Philippine- spits Sebastian de Meijer van de doellijn, toen zijn doelman bij een van de spaarzame momenten ge klopt was. De ploeg van trainer Pieter On- gena begon sterk aan de wedstrijd. Dat resulteerde al snel in een 0-2- voorsprong. Bij beide doelpunten van Joost Boogaert zag de verdedi ging van de thuisclub er niet goed uit. Het eerste doelpunt werd voor bereid door Mouhamadou Tew, die op links op randje van buitenspel doorbrak. Boogaert profiteerde van de weifelende Philippine-verdedi- ging. De 0-2 was een weggevertje. mttw Mitchell de Nooijer speelde van dichtbij terug op zijn doelman Sjef van der Kinderen, die de onver wachte bal in de voeten schoof van de middenvelder van HVV'24. Ros ,,Die bal moet je als verdediger een ros geven, in plaats van kiezen voor een voetballende oplossing. Bij beide doelpunten werd er niet goed ingegrepen. Dat moeten we zien te verbeteren'', stelde Karelse. De trai ner greep in door Yannick Van- hijfte, als aanvaller gestart, terug te halen naar de laatste linie. De orga- nisatie stond daardoor beter, maar aanvallend was Philippine machte loos. HVV'24 bewoog zich gemak kelijker over het veld, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. In de tweede helft kwam de we deropstanding van Philippine. Ka- relse bracht meteen Roland van de Wege en Jos Westerhout, die na lang blessureleed steeds meer speelminuten krijgt. Het zorgde aanvallend, vooral via de flanken, voor veel meer gevaar. Terwijl Phi lippine meer druk ging zetten, maakte Sinan Coban bij een uitval de 0-3. Ongena: ,,Dat had de gena deklap moeten zijn.'' De treffer voelde voor Philippine als een geweldige domper. ,,We dachten de aansluitingstreffer te gaan maken, maar het werd 0-3. We bleven er echter in geloven'', zei Ka relse later. Westerhout stond aan de basis van de 1-3. Zijn harde schot werd met moeite verwerkt door de Hulsterse doelman, maar via Joey Walhout ging de bal in het doel. Vanhijfte was daarna gevaarlijk met vrije trappen, op de paal en door doelman Rijckaert uit de boven hoek gehaald. Een kwartier voor tijd kreeg Phi lippine een strafschop, toen HVV'24-invaller Lucas Courtin een overtreding beging op Rosario Taalman. Vanhijfte benutte het buitenkansje. Philippine ging volop voor de gelijkmaker en die kwam er ook. Een vlammend schot van Ro bin Lammertijn, die goed inviel, werd in eerste instantie gered door Rijckaert. De goed gevolgde Van de Wege werkte de bal daarna over de doellijn. Uitblinker Via De Meijer was Philippine nog dichtbij de overwinning, maar zijn schot werd met een schitterende reflex gekeerd door de absolute uit blinker Rijckaert. In blessuretijd moest doelpuntenmaker Boogaert met een rode kaart (twee keer geel) vertrekken. De HVV'24-speler mist het tweede treffen, als beide teams komende zondag in Hulst op her haling gaan. Ook Jim van Vlier- berghe van Philippine mist de derby, vanwege een gebroken mid denvoetsbeentje. UDEN Hoofdklasser Vlissingen moet alle zeilen bijzetten om weg te komen van plek veertien, die aan het einde van dit seizoen nacompetitie betekent. Gisteren boekte de ploeg van Johan Schouten een verdienstelijk re sultaat tegen UDI'19: 0-1-winst. De overwinning kwam pas in de slotfase tot stand. Renzo Roe- meratoe ging na 88 minuten spe len op avontuur, was niet bij te houden en bediende met de punt van zijn schoen Josimar Patti- nama. De aanvoerder van Vlis- singen schoot diagonaal raak. ,,Het had wel beide kanten op kunnen vallen'', was Pattinama na afloop goudeerlijk. ,,Dit keer Hoofdklasse B was het geluk aan onze zijde. Nu overheerst even die blijdschap, maar we moeten realistisch zijn. We staan nog niet op een dusda nige plek dat het tijd is om te feesten.'' Pattinama werd met zijn late doelpunt matchwinnaar, maar doelman Karim Ben Sellam had eveneens een belangrijk aandeel in de zege. Na een halfuur beging rechtsback Jiri van den Hemel een overtreding in het eigen zes tienmetergebied. Sidney Gakpo, de broer van PSV-aanvaller Cody, ontfermde zich over het buitenkansje maar zag zijn inzet gekeerd worden door Ben Sel- lam. ,,Dat doet wel wat met een ploeg'', zei trainer Schouten na afloop. Hij ging bij zijn debuut een week eerder met 5-0 onder uit in en tegen Gemert. ,,Als de jongens dan dit neerzetten, mag je als coach alleen maar super te vreden zijn'', aldus Schouten, die strijdbaar blijft. ,,Er was goede beleving, het spel was goed. We geloven er nog steeds in. De eer ste stap is gezet.'' GOES Zaterdag-eersteklasser Kloetinge heeft zich geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de districtsbeker. De ploeg van trainer Marcel Lourens won in de kwartfinale met 0-4 van buurman SSV'65 en pakte daarmee ook een ticket voor de voorronde van het KNVB-bekertoernooi. Bij rust had Kloetinge al een comfortabele voorsprong te pak ken, dankzij Can Özgan. De spits, die enkele jaren bij SSV'65 in de jeugd speelde, kopte na twaalf mi nuten een corner binnen en zorgde zo voor de 0-1. Kloetinge domineerde het duel na die treffer en in de 21ste minuut maakte Özgan er ook 0-2 van. Na de pauze duurde het een hal fuur voordat Kloetinge de wed strijd definitief in het slot gooide. Pas een kwartier voor tijd maakte Xander van der Poel er 0-3 van. Timo Jansen zorgde ervoor dat de score werd afgesloten zoals die ook werd geopend: met een rake kop bal uit een corner. Hij bepaalde de eindstand op 0-4. Voor Serooskerke was de kwart finale het eindstation. Die ploeg verloor met 10-0 bij Sliedrecht. maandag 1 april 2019 VL Philippine knokt zich terug 3 Philippine 3 HVV'24 8. Boogaert 1-0 14. Boogaert 2-0 53. Coban 3-0 65. Walhout 3-1 75. Vanhijfte (pen.) 3-2 81. Van de Wege 3-3 Philippine tegen HVV'24 was gisteren een krankzinnige wed strijd. De streekderby in de derde klasse A leek met een 0- 3-voorsprong voor de Hulstena ren beslist, maar de ploeg van interim-trainer John Karelse knokte zich alsnog naar een te rechte 3-3. ,,Er zat zelfs nog meer in, maar de doelman van HVV'24 keepte een geweldige wedstrijd'', vond Karelse, die achteraf tevreden was met de puntendeling. ,,De ploeg heeft veerkracht getoond.'' Aector Dooms ■B .si - :,5,'.iïïSj Rosario Taalman van Philip pine (links) in duel met Sebas tian de Rijcke van HVV'24. foto PETER NICOLAI UDI'19 Vlissingen 88. Pattinama 0-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60