ïse Boys is weer los na zege FC Axel diep in de extra tijd onderuit Zegers sluit slechte week af met hattrick 3-3 Chergui krijgt het aan de stok met assistent Zaamslag in de tweede poging wel langs Vlissingen rtock 11 uit een ander vaatje. De Zeeuws Vlamingen zetten veel vroeger druk en speelden met drie man achterin. Achilles'29 werd op eigen helft vastgezet, maar hield lang en stug stand. Doesburg verkleinde OPSTOOTJE met zijn twintigste van het seizoen de marge (3-2), waarna Impens in de allerlaatste minuut voor 3-3 te kende. Chergui: ,,We hebben er heel lang alles uit gehaald en een periode verdiend. Heel veel jongens hebben misschien wel op hun tandvlees gelopen. We moeten nu goed toewerken naar de play-offs.'' Destorme was het eens met de ver dediger: ,,We moeten pieken als de eindronde begint.'' Tweede klasse E 2 Terneuzense Boys Tholense Boys zege wel uitstekend voor. Behalve de voorsprong van drie punten hebben de Zeeuws-Vla mingen ook nog het inhaalduel met MZC'11 tegoed. Ondanks die uit gangspositie rekent Van den Hemel zich nog niet rijk. ,,Nu wordt het weer gevaarlijk. We hebben al vaker los gestaan dit seizoen. Het is nog zeven wedstrijden en we zijn er nog niet. We moeten nog uit naar Yerseke en ook nog naar Bruse Boys. Daar ga je ook niet op visite.'' Tegen Tholense Boys speelde Terneuzense Boys niet met de bra voure van een kampioen. De ploeg voetbalde voor rust wel iets beter dan de tegenstander en stond hal verwege op een 1-0-voorsprong. Uit een vrije trap van Bart van Fraeijen- hove knikte Ewoud van Troost raak. Van den Hemel: ,,Hij kopte hem Nu wordt het weer gevaarlijk. We hebben al vaker los gestaan dit seizoen snoeihard binnen.'' In de tweede helft ontstond een aantal hachelijke momenten voor de goal van de thuisploeg. Van den Hemel: ,,Ze zijn twee keer echt ge vaarlijk geweest. Het was pompen in de zestien, maar gelukkig heb ben wij een paar sterke koppers achterin. Zolang het 1-0 blijft, blijft het gevaarlijk.'' Zes punten Miroslav Peric stelde in de 88ste mi nuut, na een steekpass van achter uit, met de 2-0 de overwinning vei lig. Van den Hemel: ,,We hadden stiekem op zes punten tegen Tho- lense Boys gehoopt en als je die in de twee wedstrijden dan ook pakt, is het lekker.'' Bruse Boys speelde op dat mo ment al met tien man, omdat San der van't Hof in de 84ste minuut zijn tweede gele kaart ontving. In totaal deelde scheidsrechter Van der Rest negen keer geel uit (7x Bru, 2x FC Axel) en werd Groene veld zelf na commentaar op de lei ding weggestuurd. ,,In het veld viel er tussen de spelers geen on vertogen woord. Na een overtre ding was het handjes schudden en weer doorgaan'', reageerde Groe- neveld op de kaartenregen. Nadat Bruse Boys zelf via Julian Nieuwland en Sander van't Hof al een paar kansen had gemist, maakte Ibrahim Eryürük in de ne gentiende minuut uit het niets de 0-1. In de tweede helft ging Mats Willemse achter de spits spelen bij de Schouwse ploeg en uit een corner van hem schoot Julian Nieuwland de bal via de onder kant van de lat achter doelman Stijn van Drongelen. Een schitterend genomen vrije trap van Perry Potappel leverde e Er vielen zaterdag zeven goals en negen kaarten in Bruinisse Bru de 2-1 op en via Van't Hof, as sist Potappel, liep Bru uit naar 3-1. Invaller Rick Jonker miste daarna een grote kans op de 4-1 en uit de tegenaanval kwam FC Axel via Ivo Verstraeten op 3-2. Groeneveld: ,,Wij liepen op dat moment hele maal uit de organisatie.'' Uit een strafschop trok Eryürük in de 88ste minuut de stand weer gelijk, maar diep in blessuretijd stond FC Axel alsnog met lege handen. ZAAMSLAG Wat Zaamslag in de derde klasse A van het za terdagvoetbal vorige week niet lukte, lukte afgelopen week einde wel: winnen van de za- terdagtak van Vlissingen. Na de 0-0 van een week eerder, werd het zaterdag 3-2. Voor rust vielen er, ondanks een paar kan sen voor Zaamslag- 1 spits Peter Dieleman, geen goals. In de 52ste minuut nam Vlissingen via Roniel Uranie de leiding. Daarna liet Vlissingen een grote kans op de 0-2 onbenut, waardoor Michiel Leijte in de 70ste minuut na een gelost schot de 1-1 kon binnenwer ken. Vier minuten later hielp Orlando Schulze Vlissingen opnieuw aan een voorsprong. Met een driedubbele wissel trachtte Zaamslag-trainer Do minique D'Hooge (foto) het tij nog te keren. Het leverde een spectaculaire slot fase op. Peter Diele man maakte de 2-2 door een bal die werd uitverdedigd te blok ken. Daarna kreeg Vlis- singen een kans op de 2-3, raakten Zaamslag-spelers Arno Scheele en Maikel Krans de paal, voordat Hylke Stroo Zaamslag aan de zege hielp. Zegers schoot drie keer raak en daardoor sloeg Spui de aanval van Cadzand af. Zo sloot hij een ver velende week goed af. ,,Ik had iets verkeerd gegeten en daar heb ik heel de week last van gehad. Ge- lukkig was ik op tijd weer beter'', zei hij. ,,Dat ik drie keer scoor, is mooi'', vervolgde hij. ,,Maar eerlijk gezegd maakt het mij niets uit wie ze maakt. Bij de eerste gaf Thieu van den Ende een steekpass, die werd onderschept, kwam toch bij mij en toen verschalkte ik de keeper met een lobje. De tweede was een strafschop die nog bijna werd ge pakt door de goalie van Cadzand. En bij de laatste frommelde ik de bal in het doel.'' Er is over het seizoen van Spui al veel gezegd en geschreven, maar de sfeer blijft uitstekend. ,,We doen het qua punten niet veel slechter dan vorig jaar. Ik heb nog steeds plezier in het voetbal.'' nHafHSBH maandag 1 april 2019 VL |de na late goal Douchen, inpakken en wegwe zen. Dat was zaterdag het motto van Hoek, nadat direct na afloop van het duel met Achilles'29 een opstootje ontstond voor beide kleedkamers. Hoek-verdediger Zinou Chergui ging verhaal halen bij Frans Derks, de assistent-trai ner van de thuisploeg. Die zou zich racistisch hebben uitgelaten richting de Hoek-speler. De verdediger werd in de rust ge wisseld en stond in de tweede helft in een zone net achter de dug-out van de thuisploeg. Toen Chergui de buiten het veld ge schoten wedstrijdbal snel op haalde, kreeg hij het aan de stok met Derks. ,,Hij zei dat ik daar he lemaal niet mocht staan. Hij duwde me weg en zei: Als je nog één woord zegt, haal ik die bruine kleur van je gezicht'', deed Cher- gui zijn beklag. Derks ontkende in alle toonaarden. „Tachtig procent van onze ploeg bestaat uit don- kere jongens.'' Chergui wilde het voorval melden bij de scheidsrechter, maar zei te zijn teruggestuurd door een waarnemer van de voetbalbond. De vader van de prima leidende scheidsrechter Aafouallah liet, nadat de kruitdampen waren op getrokken, weten dat hij het voor val tijdens de wedstrijd had ge filmd. Chergui: ,,Toen ik vroeg of ik het mocht zien, zei hij dat hij het had moeten wissen.'' 0 8. Van Troost 1-0 88. Peric 2-0 - Hubert van den Hemel Vijf minuten in blessuretijd stelde Johan Vroegindeweij de overwinning van Bruse Boys op FC Axel pas veilig. Na een be wogen slotfase won de ploeg van trainer Marco Groeneveld met 4-3, nadat het eerder een 3-1-voorsprong uit handen had laten glippen. Klaas Verspoor Bruinisse Het was nog maar de vraag of Kevin Zegers zaterdag mee zou doen bij Spui tegen Cad- zand. De aanvalsleider was de week voorafgaand aan de derby ziek. Gelukkig voor de nummer voorlaatst van de vierde klasse A was hij van de partij en hielp hij zijn ploeg aan een 4-3-zege. Robin Hamelink Spui 26. Schmidt (pen.) 3-1 Cifci Achilles'29 - Hoek 13. Dekkers 2-0 2-1 17. Doesburg Opstellingen Hauptmeijer Cifci Rasevic Clout Van Dongen Yaldiz Annett Usta Dekkers Schmidt Vercouteren Wilson 81. Mombarg Vandepitte Van den Bergh Chergui 46. Wijkhuijs Impens Mbikulu Van Renterghem Bannani De Jager- 64. Akindayini Doesburg Scheidsrechter: J. Aafouallah Toeschouwers: 108 titiMfil HUM Kyle Doesburg is Kerem Cifci (links) te slim af en gaat op doel man Mike Hauptmeijer af. FOTO RENE NIJHUIS/ORANGE PICTURES 3-2 65. Doesburg 3-3 90+3. Impens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58