Volle bak bij benefietconcert voor zieke Marleen (17) BEVELANDEN EN THOLEN 19 WINKEL HET BELLETJE Beginnen we een webshop of een echte winkel? Belia en Edwin Allaart kozen voor het laatste en openden zaterdag Het Belletje in Wolphaartsdijk. Wat voor soort win kel het is? Dat is eigenlijk niet on der één noemer te vangen. In hun pand aan de Hoofdstraat in Wol phaartsdijk verkopen Belia en Ewdin onder meer speelgoed, kle ding, cadeau-artikelen en duur zame schoonmaakartikelen. ,,Het is goed mogelijk dat er later nog dingen veranderen", zegt Belia. ,,We gaan vanzelf zien welke pro ducten goed lopen en welke min der.'' Stoute schoenen Samen met haar man Edwin runt ze sinds 2015 het schoonmaak- en glazenwassersbedrijf EB Cleaning. Tot nu toe ging Belia altijd mee op pad, maar het werk viel haar in fy siek opzicht steeds zwaarder. Daarom zal zij zich gaan bekom meren om de nieuwe winkel. In eerste instantie dacht het koppel aan het beginnen van een web shop, maar het feit dat er de laatste tijd zoveel gebeurt in Wolphaarts- dijk gaf de doorslag om ook de stoute schoenen aan te trekken. ,,Dit was hét moment'', vindt Be lia. Als voorbeeld noemen zij en Edwin onder meer de uitbreiding van de naastgelegen supermarkt, het toekomstige restaurant en bed breakfast in het dorpshuis en de Mensen vinden het fijn dat ze voor een cadeautje niet meer naar Goes hoeven weekmarkten, die komende zo mer weer terugkeren ,,En we krij gen een braderie op het dorp'', vult Edwin aan. En ja, natuurlijk is het best span nend om in een relatief klein dorp als Wolphaartsdijk een winkel te beginnen in een tijd waarin het kopen op internet nog altijd een stijgende lijn vertoond. ,,Maar on dernemen is risico nemen'', stelt Edwin nuchter vast. ,,Wie nooit een gokje waagt, bereikt niets.'' Volgens Belia zijn de eerste reac ties veelbelovend. ,,Mensen zijn enthousiast en vinden het fijn dat ze voor een cadeautje niet per se meer naar Goes hoeven te rijden.'' Openingstijden Het Belletje (vernoemd naar Belia) gaat liefst vijf dagen per week open en bepaald niet voor een paar uurtjes. Op dinsdag tot en met vrijdag kunnen klanten er tussen 09.00 en 18.00 uur terecht, op za terdag tussen 10.00 en 17.00 uur. ,,Als we iets doen, doen we het goed'', verklaart Edwin. Dat hij en zijn vrouw hun huis in Oud-Sab- binge hebben verlaten en boven de winkel zijn gaan wonen, maakt het een stuk gemakkelijker om de ruime openingstijden te hanteren. ,,Vaak zal ik trouwens nog wel iets eerder de deur openzetten'', zegt Belia. ,,Misschien wel meteen als ik terugkom van school. Veel an dere moeders gaan boodschappen doen nadat ze hun kinderen naar school hebben gebracht. Dan is het niet verkeerd als hier ook de deur al openstaat.'' Hoewel ze ook een graantje mee hopen te pikken van het toerisme bij Wolphaartsdijk, richten de twee ondernemers zich met hun winkel in de eerste plaats op de lo kale bevolking. Bij het inrichten en opfrissen van hun pand hebben ze bovendien zoveel mogelijk lo kale ondernemers betrokken. ,,Als we elkaar een beetje kunnen steu nen, moeten we dat zeker doen'', vindt Belia. Het Belletje werd za terdag officieel geopend door wet houder Loes Meeuwisse. Marleen heeft de ziekte van Lyme. ,,Twee jaar heb ik in allerlei zieken huizen gelegen", vertelt ze. Pas in een Duits ziekenhuis ontdekten art sen wat ze onder de leden heeft en kon ze een succesvolle behandeling starten. ,,Op dit moment gaat het re delijk goed met me. Af en toe heb ik nog een spasme of verkrampt mijn hand." Voor het spelen van 'haar' instru ment de trompet heeft ze de kracht nog niet. Maar piano lukt al wel. Tij dens de repetitie 's middags had ze nog nergens last van, maar vlak voor dat ze de benefietavond zou openen De opbrengst van het concert is bestemd voor de behandeling met het stuk I Giorni van Ludovico Einaudi, verkrampte haar linker hand, waardoor het onmogelijk was om het stuk live te spelen. Daarom werd een opname afgespeeld en sprak Marleen de uitverkochte zaal met zo'n 400 toeschouwers toe. Marleen, lid van de organiserende muziekvereniging Accelerando, heeft haar muzikaliteit niet van een vreemde. Haar vader speelt in de band Toeval en haar moeder was ja ren voorzitter van zangvereniging Kir Royal. Vanuit die verenigingen kwam het idee om Marleen te steu nen en tegemoet te komen in de 35.000 euro die de familie Van der Moere al heeft moeten betalen voor haar behandelingen. Ook leden van het Schorrekoor en het Casembroot- koor verleenden belangeloos hun medewerking aan de avond. Aan het eind van de avond werd de tussentijdse opbrengst bekend ge maakt: 3000 euro. Niels van Ouden aarde van Accelanderando verwacht dat daar nog 'flink wat geld' bijkomt uit donaties en de baropbrengst van de afterparty. maandag 1 april 2019 BE Niet onder één noemer te vangen Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Belia Allaart, ondernemer Een half jaar geleden kon ze niet lopen, lag ze aan de beademing en had ze dagelijks hoofdpijn- aanvallen. Zaterdag opende Marleen van der Moere (17) het benefietconcert dat speciaal voor haar georganiseerd was in De Wellevaete in Sint-Annaland. Joeri Wisse Sint-Annaland Belia en Edwin Allaart vonden dit hét moment om een echte winkel in Wolphaartsdijk te openen. foto johan van der heijden Marleen van der Moere, hier met goede vriend Dyon Quist, opende het concert. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52