I Van Dam laat ook op de slotdag Fontanesi meldt zich af 14 RCT heeft een mirakel nodig MOTORCROSS GP VALKENSWAARD Motorcrossster Nancy van de Ven klapt tijdens de eerste manche volledig dicht. Het gevolg: een teleurstellend resultaat. Een dag later maakt ze dat goed. De darters van RCT kenden in het belangrijke degradatie duel met X-treme Sport een offday. De Tilburgers wonnen zaterdag in Terneuzen met ruime 7-3-cijfers. Eerder dit seizoen verloor RCT kansloos op Brabantse bodem. Het zijn tot dusver de enige winstpar tijen van X-treme Sport in de hoofdklasse. Beide ploegen delen met acht punten de laatste plaats. RCT moest na de slechte start (4-9-verlies) in de round robin meteen in de achtervolging. De situatie bleef onveranderd in de singles, die met 2-2 on beslist eindigden. Al moest het bij Pieter Otten en Wesley Bour uit de tenen komen om een 0-3-achterstand om te buigen naar een 4-3-winst. In de dubbels gingen Kevin Blomme en Tim Kaijser goed van start met een 3-2-zege, maar daarna leverden de drie volgende partijen geen pun ten op. De nederlaag stond toen al vast. Otten verloor ook nog de afsluitende partij. De teleurstelling overheerste bij RCT, dat gezien het reste rende programma een mira kel nodig heeft om hoofdklas ser te blijven. Claudia van den Berge mag naar het NK libre Biljartster Claudia van den Berge uit Kapelle is Zuid Ne derlands kampioen worden in het libre tweede klasse. Ze mag nu eind mei aantreden op het NK in Eibergen. Vooraf zag het daar niet naar uit toen zij een 'liefkozend' schopje tegen haar knie kreeg van een paard en tot afgelo pen week nog in het gips zat. Het deerde haar niet want na een wat stroeve start was de Kapelse los en won vijf par tijen op rij. Ollefers naar België Tegenstander meldt zich af Arens vijfde in Wevelgem Valkenswaard Na de tweede manche van de Grand Prix van Valkenswaard, die Nancy van de Ven gisteren won, zocht haar vader Giel haar even op. Hij omhelsde haar te midden van een grote schare mensen, wreef over haar rug, legde zijn hoofd tien seconden op haar schouders en sloot af met een zoen. Het was weer goed tussen hen. En hij was trots. Heel trots. De eerste WK-wedstrijd van 2019 had twee gezichten. Zaterdag, bij de eerste heat, ging veel mis. Van de Ven was niet alert genoeg bij de start, viel al in de eerste ronde en was elke omloop secondes langza mer dan haar concurrentes. Dat ze nog als vierde finishte, was het enige positieve. Terug in de pad dock, bij de camper, kreeg ze de wind van voren. Haar vader en haar broer Rinus, die ook haar coach is, kwamen met een hoos aan kritiek en lardeerden die met de nodige krachttermen. Het lijdend voor werp liet het allemaal over haar heen komen. Zelfwas ze ook volko men ontgoocheld. ,,Van wat ze zeiden, was geen woord gelogen", reageerde de Ya- maha-rijdster een dag later. Zij snapte wel dat de anderen zo tegen haar waren uitgevaren. ,,Ik reed ook heel slecht. Het was niet om aan te zien. Als ze op basis van trainingen wereldtitels zouden uitdelen, had ik er al veel veroverd. Als er geen druk op staat, ben ik heel erg snel. NIEUWE KAMPIOENE In Portugal kan ze lekker in de luwte crossen. Ik denk dat dat beter voor haar is Maar zaterdag was ik mezelf niet. Ik klapte volledig dicht. Ik was echt bang om te falen." ,,Kijk, Nancy snapte ook wel dat ze slecht gereden had", zei Rinus van de Ven. ,,Maar wat moeten wij dan zeggen na afloop? Goed gedaan en volgende keer beter? Ik vind: eer lijkheid duurt het langst. Ze reed de hele winter ontzettend hard, maar bij de eerste de beste echte wed strijd liet ze het afweten. Tja, dat krijg je dan van ons te horen. Niet omdat we kwaad zijn, maar wel omdat we onze teleurstelling wil len laten horen." Glansrijk Gisteren revancheerde de 21-jarige Vlissingse zich. Voor de ogen van duizenden toeschouwers reed ze glansrijk naar de eerste plaats. ,,Ik had me heel kwaad gemaakt en wist dat ik niks te verliezen had", zei ze. ,,Mijn start was goed en al snel kwam ik op de tweede plaats te liggen. Toen had ik alleen nog Courtney Duncan voor me. Ik kwam ronde na ronde dichterbij en zat te zoeken naar een bocht waarin ik haar voorbij kon steken." Maar de Zeeuwse hoefde hele maal geen passeeractie te maken. Zo'n vier rondes voor het einde Vitalia Doumesh, die op de slotdag remise speelde tegen Ester van Muijen, werd tweede en de uittre dend kampioene Heike Verheul eindigde als derde. De partij tussen Van Dam en Alink was al na zo'n tweeënhalf uur beslist. Met haar negentiende zet vlocht Van Dam diverse combina ties in de stand. Eén van die trucs werd de kinderarts uit Pijnacker fa taal. Van Dam offerde vier schijven en kreeg er vijf voor terug. Alink leek compensatie te hebben, maar een tiental zetten later deelde de koploopster een nieuwe dreun uit, waarna haar tegenstandster het meteen opgaf. Van Dam begon de belangrijkste partij uit haar carrière zeer relaxed: ,,Ik voelde wel een lichte spanning, maar wat overheerste was het ge voel dat ik het hier in Zoutelande heel goed gedaan heb." Ze had zich niet specifiek voorbe reid op het duel, maar koos voor een opening die haar goed ligt. Dat Alink de combinatie over het hoofd zag, kwam als een verrassing. Ebbo de Jong Uiteraard kwam op de slotdag ook het voorwoord uit het programma boekje ter sprake, waarin KNDB- maandag 1 april 2019 PM DARTS Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke is za terdag zaterdag tijdens de Cretes de Spa, een trail van 55 kilometer in België, vijfde geworden. In het ver leden won hij die wedstrijd meermaals. Van Noorden richt zich nu op de 60 van Texel. BILJART BASKETBAL De basketballers van BC Vlissingen zijn zaterdag gedegra deerd uit de eerste divisie. Tegen River Trotters was BC Vlis- singen kansloos (65-86), waardoor het team op de laatste plaats blijft. foto theo theune KORFBAL Richard Ollefers heeft een nieuwe club gevonden. De korfbaltrainer uit Oost-Souburg gaat volgend sei zoen aan de slag bij ASKC uit Scho ten. Ollefers stond tot eind 2018 bij Seolto voor de groep. Doordat de resultaten bij de Vlissingse derde klasser tegenvie len, moest hij daar vlak voor de kerst opstappen. RUGBY De rugbyers van Oemoemenoe hoefden zaterdag middag niet aan te treden in de plate poule. Tegenstan der The Bassets meldde zich te elf der ure af van wege personele problemen. WIELRENNEN Maureen Arens (15) is als vijfde ge ëindigd tijdens Gent-Wevelgem voor nieuwelingen meisjes. De wiel- renster uit Kruinin- gen was hiermee de beste Neder landse. Voor Arens is deze topklassering een bevestiging van haar vorm. Een aantal weken gele den won ze al een wedstrijd in het Belgische Dottig- nies. 'Ik was bang Roeland van Vliet Er komt dit seizoen sowieso een nieuwe wereldkampi oene. De nummer één van 2018, de Italiaanse Kiara Fon tanesi, meldde zich vrijdag opeens af voor de Grand Prix van Valkenswaard. Ze is al achttien maanden niet fit. Op wilskracht reed ze vorig jaar de WK-races. Nu, na een win ter zonder enige verbetering, wil ze eerst laten uitzoeken wat er mis is. Voorlopig rijdt ze daarom niet. - Rinus van de Ven Nancy van de Ven is op stoom tijdens de tweede manche van de GP van Valkenswaard. FOTO GERARD SPAANS/ORANGE PICTURES Damster Denise van Dam is za terdag in het Beach Hotel in Zoutelande voor de eerste keer Nederlands kampioen gewor den. Op de slotdag won de 24- jarige studente Culturele en Maatschappelijke Vorming uit Nijmegen van Jorien Alink en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrentie. Daaf Kasse Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42