Hitijahubessy is terug op het veld t seizoen mee bij titelkandidaat Arendskerke 3-3 Chergui krijgt het aan de stok met assistent Butijn wil ook de komende jaren scoren voor Waarde 11 rtüEk uit een ander vaatje. De Zeeuws Vlamingen zetten veel vroeger druk en speelden met drie man achterin. Achilles'29 werd op eigen helft vastgezet, maar hield lang en stug stand. Doesburg verkleinde OPSTOOTJE met zijn twintigste van het seizoen de marge (3-2), waarna Impens in de allerlaatste minuut voor 3-3 te kende. Chergui: ,,We hebben er heel lang alles uit gehaald en een periode verdiend. Heel veel jongens hebben misschien wel op hun tandvlees gelopen. We moeten nu goed toewerken naar de play-offs.'' Destorme was het eens met de ver dediger: ,,We moeten pieken als de eindronde begint.'' Voor Dizz Hitijahubessy was het een extra fijne zege. „Allereerst is het mooi om van mijn oude coach te winnen en daarnaast ben ik ge woon weer blij om op het veld te staan.'' De middenvelder van J ong Am bon lag er namelijk de eerste helft van de competitie uit. „Tijdens de tweede training van het seizoen brak ik na een ongelukkig mo ment mijn enkel. Ik moest revali deren en toekijken. Nu ben ik weer fit, hoewel mijn enkel nog wel gevoelig is. Tegen het einde van de wedstrijd merk ik wel dat ik er een tijd uit ben geweest. Conditioneel begin ik ook weer de oude te worden'', zei hij. BijJong Ambon spelen mo menteel veel spelers die in het AZC in Middelburg verblijven en daar heeft de club profijt van. ,,Ik denk dat zestig procent van onze selectie van het AZC komt. Die gasten hebben kwaliteit. Waar ze in het begin van het seizoen na W Jong Ambon stuurt oud-trainer zonder punten terug naar Wemeldinge een paar wedstrijden alweer weg waren naar een ander opvangcen trum, blijven ze nu langer in Mid delburg. Daardoor trainen wij nu al een langere periode met de zelfde ploeg en ontstaan er vastig heden'', vertelde Hitijahubessy. In het slot van de competitie hoopt nummer elf Jong Ambon nog wat plekken te stijgen. WAARDE De man die de laat ste weken met zijn doelpunten opvalt bij Waarde, is Rik Bu- tijn. De middenvelder kopte zaterdag in de vierde klasse B tegen WIK'57 (2-0-zege) al weer zijn tiende goal van het seizoen tegen de touwen. „Die tiende had ik vo rige week (ook tegen WIK'57) al kunnen maken, maar toen miste ik een strafschop. Ieder seizoen stel ik mij zelf als doel dat ik minimaal tien treffers moet maken en daar zit ik nu dus alweer aan'', aldus Butijn. De 21-jarige middenvelder speelde in de jeugd al bij Waarde, verhuisde naar Ka- pelle en voetbalde daar een jaar in het eerste elftal. Mo- menteel is hij bezig aan zijn tweede seizoen bij Waarde en daar voelt hij zich op zijn plek. ,,Vorig seizoen was wat on wennig, ik stond op verschil lende posities. Nu speel ik mijn wedstrijden als linkshalf, maar ik krijg alle vrijheid en ruimte van de trai ner (Edwin in de Weij, foto) om te doen en la ten wat ik wil.'' Dat werpt zijn vruch ten af. „Ik kom vaak in de positie om een doelpunt te maken en ik moet zeggen dat ik de laatste tijd vaak op de juiste plek sta'', zei Butijn, die ook de komende seizoenen bij Waarde wil schitteren. ,,De sfeer in groep is goed en we willen voor elkaar door het vuur gaan.'' Derde klasse A ,,Vandaag was het misschien niet opperbest, maar iedereen heeft zich tot de negentigste minuut leegge lopen'', sprak Arendskerke-spits Michel Harinck na afloop. De lange aanvaller bezorgde het centrale verdedigingsduo van Wal cheren een lastige middag en werd meermaals onreglementair gestuit. In de tweede helft was Harinck minder aanwezig, maar ook toen versierde hij enkele vrije trappen, waardoor Arendskerke kon tempo- riseren. ,,Dat is wel iets wat zich wekelijks herhaalt'', zei Harinck over de vele overtredingen jegens hem. „Ploegen gaan zich erop in stellen dat wij een redelijk goede aanval hebben en als je steeds vaker gaat scoren, weten ze je wel te vin den natuurlijk. Maar dat is op zich niet erg.'' Harinck liet zich niet van de wijs brengen en trok met zijn ploegma ten de zege over de streep. Arends- kerke raakte niet in paniek toen de bezoekers steeds vaker voor doel man Eljo Dooge opdoken. ,,We staan al het hele seizoen goed van achteren'', verklaarde Dooge. ,,Je merkt dat iedereen heel zelfverze kerd is. We zijn ook niet bang dat we een goal tegen krijgen. We heb- ben zulke goede aanvallers, dat we er altijd wel eentje maken.'' Dooge hield voor de vierde week op rij de nul. ,,Dat is lekker'', re ageerde de 26-jarige sluitpost. ,,Dit is veruit mijn beste seizoen. Ik keep lekker, pak ballen, pak punten. Ik stopte bijvoorbeeld nooit penalty's, maar heb er dit seizoen al twee ge pakt. Je hebt het gevoel dat kansen die er normaal in gaan, nu nét op de lat vallen. Wat dat dan is, is moeilijk te omschrijven.'' In eigen hand Door het gewonnen inhaalduel verkleinde Arendskerke het gat met koploper Luctor Heinkenszand tot drie punten. De blauw-witten heb ben tevens een wedstrijd minder gespeeld. ,,We hebben alles nog in eigen hand, dat maakt het interes sant'', glunderde Harinck, die een extra reden heeft om per se kampi- We hebben zulke goede aanvallers, dat we er altijd wel eentje maken - Eljo Dooge oen te willen worden. ,,Als we een periodetitel halen en nacompetitie spelen, kunnen Justin Le Conte en ik het tweede weekend niet mee doen'', vertelde Harinck. ,,Wij zet- ten ons met een groep van zes fysi otherapeuten in voor het goede doel, de Roparun. Dat is een soort estafetteloop van Parijs naar Rotter dam. 550 kilometer. Nee, ik ga 'm zelf niet lopen. Ik wilde graag, maar er waren zoveel aanmeldingen van uit de omgeving, dat ik heb gezegd: ik richt me op de organisatie.'' Dooge genoot van het luidruch tige feest in de kleedkamer, maar was ook realistisch. ,,Het had van daag allebei de kanten op kunnen gaan'', zei hij. Walcheren-trainer Kevin Hollander zag zijn ploeg wéér aan het kortste eind trekken. De laatste zege dateert alweer van 9 februari. ,,Wij moeten ons richten op de nacompetitie'', aldus Hollan der. maandag 1 april 2019 PM |de na late goal Douchen, inpakken en wegwe zen. Dat was zaterdag het motto van Hoek, nadat direct na afloop van het duel met Achilles'29 een opstootje ontstond voor beide kleedkamers. Hoek-verdediger Zinou Chergui ging verhaal halen bij Frans Derks, de assistent-trai ner van de thuisploeg. Die zou zich racistisch hebben uitgelaten richting de Hoek-speler. De verdediger werd in de rust ge wisseld en stond in de tweede helft in een zone net achter de dug-out van de thuisploeg. Toen Chergui de buiten het veld ge schoten wedstrijdbal snel op haalde, kreeg hij het aan de stok met Derks. ,,Hij zei dat ik daar he lemaal niet mocht staan. Hij duwde me weg en zei: Als je nog één woord zegt, haal ik die bruine kleur van je gezicht'', deed Cher- gui zijn beklag. Derks ontkende in alle toonaarden. „Tachtig procent van onze ploeg bestaat uit don- kere jongens.'' Chergui wilde het voorval melden bij de scheidsrechter, maar zei te zijn teruggestuurd door een waarnemer van de voetbalbond. De vader van de prima leidende scheidsrechter Aafouallah liet, nadat de kruitdampen waren op getrokken, weten dat hij het voor val tijdens de wedstrijd had ge filmd. Chergui: ,,Toen ik vroeg of ik het mocht zien, zei hij dat hij het had moeten wissen.'' Nadat Jong Ambon vorige week met 3-1 verloor van We- meldinge volgde afgelopen za terdag de terugwedstrijd. Deze keer was de Middelburgse ploeg met 3-0 te sterk voor de formatie van oud-trainer Karl Vergouwen. Robin Hamelink Middelburg 1 's-Heer Arendskerke 0 Walcheren 35. Joosse 1-0 26. Schmidt (pen.) 3-1 Cifci Achilles'29 - Hoek 13. Dekkers 2-0 2-1 17. Doesburg Opstellingen Hauptmeijer Cifci Rasevic Clout Van Dongen Yaldiz Annett Usta Dekkers Schmidt Vercouteren Wilson 81. Mombarg Vandepitte Van den Bergh Chergui 46. Wijkhuijs Impens Mbikulu Van Renterghem Bannani De Jager- 64. Akindayini Doesburg Scheidsrechter: J. Aafouallah Toeschouwers: 108 titiMfil HUM ■ubhhbbhi Kyle Doesburg is Kerem Cifci (links) te slim af en gaat op doel man Mike Hauptmeijer af. FOTO RENE NIJHUIS/ORANGE PICTURES 3-2 65. Doesburg 3-3 90+3. Impens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39