O O) CD O 9 Omzetting helpt derdedivisionist na rust langs Hercules: 3-1 Inmiddels is de rechtsback weer fit. Een maand geleden tegen TEC (0-1- overwinning) maakte hij als invaller zijn rentree. De jongeling moest lang wachten op een plek bij de eerste elf. ,,Voor een verdediger is het lastig om in een invalbeurt van een kwartiertje te laten zien wat je kunt.'' Gisteren tegen Hercules ontbraken Sherief Tawfik (knieblessure), Hiep Voor de wedstrijd besefte ik: nu krijg ik de kans, moet ik er vol voor gaan en laten zien wat ik kan Nguyen (oogblessure) en Remon de Vlieger (weekendje weg). Trainer Ro gier Veenstra schoof Jarreau Manu- huwa door naar het middenveld, pos- teerde Jelle Klap centraal achterin en koos voor Van Hecke als rechtsback. De eerste helft kende nauwelijks hoogtepunten. In de zeventiende mi nuut kwam de thuisploeg op voor sprong. Hercules-doelman Fons Mul der verkeek zich op een kopbal van Roycel James. De goalie hing met één arm aan de lat, in de veronderstelling dat de bal over ging. Maar het projectiel daalde opeens Mulder probeerde de inschattings fout met z'n andere hand te herstellen. Hij sloeg de bal echter in de voeten van Steve Schalkwijk. De spits pakte het ca deautje uit en scoorde voor de vierde wedstrijd op rij: 1-0. Twintig minuten later kregen de be zoekers hun eerste kans. Ook die was direct raak. Oud-prof Jeffrey Vlug be diende Tijjani Noslin in het strafschop gebied met een bal achter de defensie. De aanvaller zette Klap op het ver keerde been en produceerde een schui ver: 1-1. Te gevaarlijk Veenstra koos in de tweede helft voor een vijfmans-achterhoede. ,,Onze cen trale verdedigers stonden één op één met de twee spitsen'', constateerde hij. ,,Daaruit ontstond het tegendoelpunt. Ik vond het te gevaarlijk.'' Volgens Van Hecke speelde Goes in het eerste bedrijf niet zoals het wilde. ,,We creëerden weinig. Het was slor dig.'' De omzetting pakte goed uit. ,,In balbezit hadden Jop Dekker en ik een vrije rol. Zeker na ons tweede doelpunt lag er veel ruimte op de flanken.'' In de 52ste minuut werd het 2-1. Met een wippertje zette Mart de Kroo Schalkwijk aan het werk. De spits schoot koeltjes raak. Ondanks een aan- tal goede kansen viel de bevrijdende 3-1 pas twintig minuten later. Dekker versierde een strafschop, De Kroo - hij miste dit seizoen een keer van elf me ter - was trefzeker. Van Hecke maakte de negentig mi nuten vol. Vooraf kampte hij met 'ge zonde spanning'. ,,Voor de wedstrijd besefte ik: nu ik de kans krijg, moet ik er vol voor gaan en laten zien wat ik kan.'' De verdediger hoopt volgende week tegen UNA opnieuw te starten. ,,Ik heb gedaan wat ik kon'', sprak hij hoopvol. ,,Ik heb me voorgenomen om positief te blijven. Ik ben hier drie jaar bassispeler geweest. Voordat ik naar Kloetinge ga, wil ik mijn plekje heroveren en goed afsluiten bij Goes.'' maandag 1 april 2019 Zes maanden geleden - op 23 sep tember vorig jaar - stond Klaas van Hecke voor het laatst in de basis bij derdedivisionst Goes. De verde diger raakte tegen HBS (2-1-over- winning) geblesseerd aan zijn knie. Gisteren verscheen hij weer eens aan de start, tijdens de met 3-1 ge wonnen wedstrijd tegen Hercules. ,,Ik ben kapot'', verzuchtte hij met een rood, bezweten hoofd. Len Wolters Goes -Klaas van Hecke ""ids 17. Schalkwijk 1-0 1-1 38. Noslin 52. Schalkwijk 2-1 71. De Kroo (pen.) 3-1 Opstellingen Meulmeester Mulder Van Hecke Van Gorkom Klap Blijham 85. Bank Stokkers James 72. Kenemans Dekker Hensbergen Manuhuwa El Ghazouani Hollemans 62. Ould-Chikh De Winter Bijl De Kroo Vlug 77. Kroon 76. El Bouzidi Franse Van Rooijen - 86. Besuijen Fonville - Schalkwijk Noslin - Scheidsrechter: R. Van der Werff Toeschouwers: 300 Zaalvoetballers Youssef Ben Sellam en Nabil Azzanagui (bei den Groene Ster Vlissingen) heb ben zich met Oranje onder 19 geplaatst voor het EK. Het derde en laatste duel op het kwa lificatietoernooi, met Cyprus, ein digde in een 4-1- overwinning. Az zanagui scoorde twee keer tegen Cyprus en nam Oranje zo bij de hand. Het EK vindt komende zomer plaats in de Letse hoofd stad Riga. Zaalvoetballers Saïd Bouzam- bou en Khalid El Hattach zijn gis teren derde ge worden in de strijd om de In donesische landstitel. Ze wonnen met SKN FC Kebu- men met 2-1 de troostfinale van Bintang Timur Surabaya, de club van hun oud-trainerHi- cham Benham- mou. Basisspeler Van Hecke heeft een doel bij Goes M Klaas van Hecke, hier juichend na één van de goals van Goes, maakte gisteren met suc ces zijn rentree in de basis van het elftal van Rogier Veenstra. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJ- Trainer Rogier Veenstra zette tegen Hercules zijn verdediging in de rust om en dat pakte goed uit. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37