PSV-onwaardig ?ueJ J Bezoek de 1 Nations Lea< fin Portugal] Sports Events €799 €899 €975 Aanvaller gestraft voor akkefietje 4 Feyenoord zakt dieper en dieper weg en ondertussen nemen irritaties zienderogen toe. Ook de nederlaag bij Utrecht (3-2) roept discussies op. Column HUGO BORST spanning vergoedde een hoop, maar buiten Neres, Frenkie de Jong en de VAR was niemand goed. Ik zeg het niet graag, want ik volg hem met oprechte, warme interesse, maar de allerslechtste in de Arena was Mark van Bom mel. Drie verdedigende midden velders opstellen, ik was niet de enige die verbijsterd was. Een plan tegen Ajax, daar had de PSV-trainer twee weken over kunnen nadenken. Het werden drie controleurs. Heel even dacht ik nog dat hij iets briljants ver zonnen had dat wij, leken, ster velingen, niet zien en snappen - maar helaas, PSV moest het doen met Hendrix, Rosario en Sadüek. Een middenveld zo plat als een dubbeltje. Jongens zonder pass, laat staan een steekpass. Tegen- houders. Jongens met slechts 6 beslissende acties in 26 competitiewedstrijden. Op de bank zaten de creatieve middenvelders. Heerlijke verbin dingsspelers. Voorbereiders. Jon gens die een goal kunnen maken. Maar Pereiro (dit seizoen al 15 be slissende acties), Guti (7) en Ihat- taren (0, maar hij is net begon nen) werden genegeerd. Ze kwa men er ook niet in. Het was de spelopvatting van een degradatiekandidaat op een bezoek bij de gedoodverfde kam pioen. Luuk de Jong zakte ook nog eens in. De ballen moesten direct naar de speersnelle Berg- wijn en Lozano en er werd gere kend op spelhervattingen en de statistiek dat er vaak na de 85ste minuut wordt gescoord. De PSV'ers leken mazzel te hebben. Mazraoui en Onana ver loren hun hoofd. Tegen tien man viel de gelijkmaker. Ajax was rijp voor de sloop. Met een mannetje meer op het veld breng je dan Ihattaren in natuurlijk, ook al is- ie pas 17 jaar. Die jongen ziet net als Frenkie de Jong waar de ruimte ligt. Maar Van Bommel durfde het niet aan. Net als voor de wedstrijd koos hij voor het consolideren van een gelijkspel, geen risico's nemen, maar de trainer van PSV had de pech dat zijn routiniers Schwaab en Zoet een heel slechte dag hadden. Dit was PSV-onwaardig. Maar het kan nog. PSV staat nog voor en moet gewoon weer lekker gaan voetballen. Hendrix, Rosario en Sadüek mogen nooit maar dan ook nooit tegelijk worden opge steld. Van Bommel heeft geluk. De eredivisie is een opleidingsinstituut. Ook voor trainers. Hij krijgt zeven herkan singen om de titel veilig te stel len. Hendrix, Rosario en Sadilek: een middenveld zo plat als een dubbeltje Het ging gisteren in de Galgen waard uiteraard over het indruk wekkende eerbetoon voor de slachtoffers van de aanslag op de Utrechtse tram. Het ging ook over het feit dat Feyenoord wederom geen uitwedstrij d kon winnen (3-2- verlies). En het ging over het zak ken van de Rotterdammers naar plek vier in de eredivisie. Maar niet in het minst was ook Steven Berg huis een gespreksonderwerp. De rechterspits van Feyenoord moest op de bank beginnen. Om tactische redenen, had Giovanni van Bronckhorst voor de wedstrijd tegen FOX Sports gezegd. Dat bleek echter niet de waarheid. En dat lekte in Utrecht razendsnel uit. Dick Advocaat stapte in de tunnel namelijk naar Berghuis toe en vroeg hem met opgetrokken wenk brauwen waarom rechtsback Nico las Gavory tegenover J ens Toornstra zou staan en niet tegen Berghuis, afgelopen week nog behorend tot de selectie van Oranje. Berghuis gaf zijn oud-trainer tekst en uitleg. ,,Ik hoorde dat er was gecommu niceerd dat mijn plek op de bank om een tactische reden was'', knikte Berghuis na afloop. ,,Ik vond dat ik dat recht moest zetten. Ik was gestraft voor een akkefietje op de training. Ik was niet gepasseerd, wél gestraft.'' Details van het akkefietje wilde de aanvaller niet noemen van het voorval op de training van donder dag. In het verleden kwamen er Ik vond het zelfs niet zwaar genoeg om er een straf voor te krijgen eens beelden naar buiten van een ordinaire schoppartij tussen Sven van Beek en Berghuis. Was dit voorval, tijdens een besloten trai ning, minder erg? ,,Zeker weten'', knikt Berghuis. ,,Niet te vergelijken. Ik vond het zelfs niet zwaar genoeg om er een straf voor te krijgen.Voor mij is het nu uit de wereld, we moe ten verder.'' Advocaat was uiteraard dolgeluk kig met het feit dat Berghuis pas na een uur op het veld verscheen. En met hem zijn spelers, die een 2-0- voorsprong zagen worden wegge werkt na de entree van Berghuis: 2 2. ,,Bij Berghuis zie je wel dat hij iets kan hè'', zei matchwinnaar Timo Letschert lachend. Urby Emanuel- son: ,,De komst van Berghuis gaf Feyenoord meteen meer energie.'' Degradatiekandidaat Het kon de inktzwarte reeks van Feyenoord in uitwedstrijden niet inkleuren. Buiten de Kuip haalt de Rotterdamse ploeg het aantal pun ten van een regelrechte degradatie kandidaat. Van Bronckhorst pro beert de rust te bewaren maar zijn besluit om niet de waarheid van de verbanning van Berghuis te vertel len, leverde toch een discussie op. ,,Als trainer probeer je dat intern te houden voor een wedstrijd'', zei Van Bronckhorst. ,,Toen ik hoorde dat Berghuis er wel over had ge praat, moest ik natuurlijk ook naar buiten met het verhaal.'' Het helpt allemaal niet natuur lijk. AZ is inmiddels drie punten weggelopen van Feyenoord en de strijd om plek drie wordt nog een loodzware. In de Kuip rekenen ze er op dat ook plek vier een ticket voor de voorronde van Europa League oplevert, al mag Willem II dan niet Ajax in de bekerfinale verrassen. ,,Maar we moeten nu zelfs voorko men dat we op plek vijf finishen'', zei Berghuis. Want dat zou betekenen dat Fey- enoord het toch al verloren seizoen moet verlengen met vier wedstrij den play-offs om zich te kunnen plaatsen voor Europees voetbal. FC Utrecht is door de late treffer van Letschert genaderd tot vier punten, met nog zeven duels te spelen. ,,Het is de realiteit'', zegt Berghuis. ,,We hebben het gewoon moeilijk. Maar we moeten laten zien wat we waard zijn.'' Halve Finale Finale Sunwebsportsevents.nl 08810 30 750 Halve finale en finale Halve finale en finale maandag 1 april 2019 GO Hemeltjelief. Wat een slechte, nerveuze wed strijd was Ajax-PSV. De Berghuis wijzigt versie van trainer Mikos Gouka Utrecht Steven Berghuis. foto BSR/SOCCRATES - Steven Berghuis 3-daagse vliegreis Donderdag 6 juni Incl. vlucht, hotel en ontbijt Midden in het centrum van Porto .it 3-daagse vliegreis Zaterdag 8 juni Incl. vlucht, hotel en ontbijt Midden in het centrum van Porto Fouten voorbehouden. Exclusief reserve rings kosten en Calamiteitenfonds. 6-daagse vliegreis Donderdag 6 juni Incl. vlucht, 2* hotel en ontbijt Bezoek de halve finale én de finale! Vanaf 6-daagse vliegreis Donderdag 6 juni Incl. vlucht, 4" hotel en ontbijt Bezoek de halve finale én de finale!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32