Würtz betovert haar publiek Hyperactief en ingetogen DIRECT Zonder omweg de beste deal! IN 3 TERMIJNEN BETALEN, 0% RENTE! 20 ZEELAND www.directsale.nl/apple J39345r ^59^330,- >59r 435r JU99T- 1.197,- Joseph Haydn werd op 31 maart (1732) geboren. Wel licht begon Klto Würtz haar optreden gisteren daarom met een werk van de componist: Variaties in f. Kenmerken waren de dynamiek, de tempoverschillen en het gebruik van vele versieringen. Würtz speelde het als een hommage aan de grote componist. Het werd hel der vertolkt met een stevig toucher, speelse versieringen en met respect voor de compositie. Chopin wordt vaak gespeeld, maar de twee werken die Würtz bracht maar zelden. De Polonaise- fantaisie in As Op. 61 schreef Chopin in 1846, net na de breuk met Ge orge Sand. De gevoelens van smart en desillusie zijn dan ook dik in de verf gezet. Het wegzakken in nos talgie, maar ook agitatie zijn in deze weemoedige compositie te horen. De energieke passages werden knap en sterk vertolkt. Totaal anders van sfeer is Barca rolle in Fis Op. 60. Chopin heeft iets te vertellen en doet dit met de gol vende melodie van een slaaplied: prachtige akkoorden en briljante omspelingen en loopjes. Würtz liet de piano onder haar vingers zingen. Fantasie in C schreef Schumann in 1838. Hij was smoorverliefd op Clara Wieck, maar vader Wieck was tegen een huwelijk. Tijdens het componeren heeft Schumann zowel aan Beethoven als aan Clara gedacht. In het eerste rapsodische Würtz liet de piano onder haar vingers zingen deel klonken de potente akkoorden a la Beethoven passioneel en de mysterieuze passage eerder roman tisch en liefdevol. Juist die afwisse ling was boeiend. Deel twee, een rondo gebaseerd op een mars, zit vol tegenstrijdigheden: heldere fra sen en stevige syncopen. Technisch moeilijk en een perfecte techniek is een vereiste. Würtz speelde het fe nomenaal. De finale werd in een serene rust, meditatief en vol liefde vertolkt. Schumann verlangde naar Clara. Het publiek gaf blijk van verlangen naar nog een optreden van Klto. Als een jongetje op de eerste schooldag komt Lucky Fonz zaterdag na het voor programma van Bovenste Knoopje Open het podium op: rennend, met zijn armen in de lucht. De multi-instrumentalist is een rasentertainer. Al grapjes ma kend weet hij verhalen naadloos over te laten lopen in muziek. De nieuwe nummers laten Lucky Fonz III van zijn donkerste kan zien, maar ook van zijn jeug- digste. Van enthousiasme over zijn eigen woorden struikelend vraagt hij het publiek mee te zin gen en te fluiten, terwijl hij de de- primerendste teksten voordraagt. De Mossel is daar zo'n voorbeeld van: hij zingt dat hij niet kan wachten om in zijn graf te gaan liggen. Onder die droefenis schuilt altijd weer de typische humor die zijn lichte kant laat zien. Krachtige uithalen volgen op fluisterstille passages; elke slag op de gitaar komt uit zijn tenen en hij is een meesterpianist. Lucky Fonz III weet zijn publiek te boeien. Hardcore Aan het einde van de set haalt hij zaterdag met de grootste grijns op zijn gezicht een drumcomputer tevoorschijn om happy hardcore- nummer 909 door de Spot te knal len. Het werkt nog ook. De oprechtheid, het ontbreken van simpele kunstjes die elke avond terugkeren en het persoon lijk contact met het publiek ma ken dat een optreden van Lucky Fonz III aanvoelt alsof hij bij je op bezoek komt. Bovenste Knoopje Open laat voor het optreden van Lucky Fonz zien enorme sprongen te hebben gemaakt. Drie jaar geleden stond de band ook in Zeeland. De front mannen Sjoerd van Capelleveen en Job Kühlkamp maken Neder landstalige kleinkunst die ze bren gen met Marcel Kouwenhoven op viool en saxofoon. De zangers be handelen elk een ander thema in eenzelfde nummer, de één liefde vol, de ander bijna neerslachtig. Die wisselwerking met gevoel voor humor en taal maakt Boven ste Knoopje Open een frisse wind in de Nederlandstalige scene. De ervaring die de band in drie jaar heeft opgedaan, hoor je terug in de teksten, die steeds beter worden. Meer dan 600 Apple modellen uit voorraad leverbaar! Apple iPhone 6S 32GB Apple iPad 32GB (2018) Apple Watch Series 4 128 GB SSD Apple MacBook Air 13,3" Meer informatie over in3 vind je op www.directsale.nl maandag 1 april 2019 PC In de tot de nok gevulde Pakhui- zenzaal van het MuZEEum in Vlissingen kon je een speld horen vallen tijdens het recital van Klara Würtz. De pianiste be tovert haar publiek met pure muzikaliteit. Jeanette Vergouwen RECENSIE 's Lands excentriekste trouba dour Lucky Fonz III heeft een nieuw album: Multimens. Een album dat tot nu toe het best zijn persoonlijkheid overbrengt: van hyperactief naar ingetogen en van tekstuele genialiteit naar domme pret. De promotie tour brengt hem zaterdag naar De Spot in Middelburg. Dennis de Waard RECENSIE Lucky Fonz III. foto paul bergen Meer recensies en interviews op 3voor12zeeland.nl. 4,7 inch touchscreen 12 megapixel camera en 4k video opname Ondersteuning voor 4G-internet of 3x 115,- met 0% rente 9,7 inch touchscreen 8 megapixel camera en I080p video-opname 32GB opslaggeheugen of 3x 110,- met 0% rente Elektrische en optische hartslagsensoren Ingebouwde GPS Fluorelastomeer sportband of 3x 145,- met 0% rente Touch ID 9 Retina-display Force Touch-trackpad Twee Thunderbolt 3-poorten Batterijduur tot 12 uur of 3x 399,- met o% rente -J Kopersbescherming tot 2.500 Gratis verzending vanaf 50,00 J Gratis retourneren 3 jaar garantie -J DirectCoins sparen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20