II CitySeeds grijpt naast de prijzen, maar wordt wel geprezen II WALCHEREN 19 SPEELTUIN LAMMERENBURG OPENING Speeltuin Lammerenburg in Vlissingen opende zaterdag na een grote opknapbeurt. ,,En het weer is ook nog eens prachtig. Alles zit mee vandaag." Toen speeltuin Lamme renburg om 10.00 uur openging, stonden er al kinderen te wach ten. Via Facebook had het bestuur de afgelopen maanden al foto's en berichten gedeeld om te laten weten wat er allemaal aan het veranderen was. De nieuws gierigheid was natuurlijk toch groot. ,,Vorig jaar was de speeltuin ook leuk, maar nu is het nóg leuker", vindt Fleur van de Plasse. De 11-ja- rige ziet dat er meer toestellen zijn voor grotere kinderen zoals zij. ,,De nieuwe apenkooi is het leuk ste. Die heeft veel hindernissen. En gelukkig zijn de trampolines er nog, want die hebben we thuis niet." Verknocht Het hele gezin Van de Plasse is verknocht aan de speeltuin. Fleurs broertje komt er ook vaak, vader Erik zit in het bestuur en moeder Debbie kwam er 33 jaar geleden zelf als zesjarige al. Debbie kijkt glimlachend rond. ,,Er is sindsdien natuurlijk wel veel veranderd." Alleen al deze winter heeft Lam- merenburg een metamorfose on dergaan. Sinds de sluiting in de herfst heeft de speeltuinvereni ging hard gewerkt en veel geld geïnvesteerd om er weer twintig jaar tegenaan te kunnen. ,,Zo'n twintig jaar geleden hadden we de laatste grote renovatie. Nu hebben we sommige toestellen laten staan, sommige kleinere op een andere plek gezet en veel nieuwe toestel len gekocht", zegt voorzitter Sjaak Smit. Hij somt op: ,,Een schom melset, waarin ook een schommel zit voor kinderen met een beper king. Een taludglijbaan. Een apen kooi voor de groteren en een boer derijhuisje voor de kleinsten." Al met al heeft Speeltuinvereni ging Lammerenburg 160.000 euro kunnen investeren. ,,De helft van dat bedrag hebben we kunnen be talen doordat we jarenlang goed hebben gespaard. De andere helft is dankzij fondsen en sponsoren betaald", legt Smit uit. Financieel gaat het goed. Dank zij lidmaatschappen, entreegel- Op straat spelen kan ook wel, maar hier is het leuker den, verkoop in de kantine, ver huur van het zaaltje en subsidie, al daalt de bijdrage van de ge- meente wel met twintig procent tot ongeveer 12.500 euro. Zo'n 250 gezinnen zijn lid. De meesten ko men uit de wijken in de buurt: Paauwenburg en Lammerenburg. ,,Maar we hebben ook leden uit de binnenstad en uit Souburg. Zelfs toeristen die vaker in de buurt ko men, zijn lid'', vertelt bestuurslid Erik van de Plasse. Dochter Fleur komt er het liefst elke dag. Ze spreekt dan af met vriendinnen. ,,Het is hier altijd ge zellig. Op straat spelen kan ook wel, maar hier is het leuker." Vader Erik had er zaterdagoch tend ook zin in. ,,We hebben tot vrijdagavond hard gewerkt om al les klaar te krijgen. Dus het was best spannend. Maar de reacties zijn heel goed. En het weer is ook nog eens prachtig. Alles zit mee vandaag." CitySeeds won onlangs de Zeeuwse titel voor de wedstrijd Kern met Pit. Zaterdag was de landelijke finale voor initiatieven die de leefbaarheid in wijken verbeteren. De twaalf pro vinciale winnaars maakten kans op de Gouden Pit. ,,We hebben niet ge wonnen, maar de jury had wel een heel goed rapport over ons", zei se cretaris Nico Landsman. ,,De jury noemde in het bijzonder onze soci ale kant: dat er asielzoekers én stu denten van de UCR in onze tuin werken, waardoor verschillende mensen elkaar ontmoeten." De gemeenschapstuin is in de af- De jury noemde in het bijzonder onze sociale kant gelopen maanden verhuisd van de Torenweg naar de plantsoenen tus sen de flats aan de Driewegenhof. ,,Er is geweldig veel gebeurd. We hebben struiken voor frambozen en bessen geplant. En er zijn containers aangesloten op de regenpijpen van de flats. Daarin vangen we regenwa ter op voor de drogere tijden." Vlak voor het weekeinde zijn dankzij hulp van FoodDelta Zeeland appel- en perenbomen en slaplant- jes geplant. ,,We hopen volgend jaar fruit te kunnen oogsten. Begin mei verwachten we de eerste groenten te oogsten en uit te delen aan mensen die in armoede leven." Door de nieuwe locatie hoopt Ci- tySeeds ook dat bewoners van de flats zich aanmelden als vrijwilli gers. Dat is nog niet gebeurd, zegt Landsman. ,,Misschien wel als de groenten groeien en er meer te zien is. Dan hebben we ook veel werk." Een nieuw bestuurslid dat goed is in het werven van geldschieters is helemaal welkom. maandag 1 april 2019 Kayenzo (met slab) leeft zich uit op een van de trampolines. fotos ernesta verburg Fleur van de Plasse is vooral gek op de apenkooi, die ze hier samen met haar broertje Niels bedwingt. 'Nu is het nóg Maurits Sep Vlissingen leuker' Speeltuinvereniging Lammerenburg investeerde 160.000 euro in renovatie en nieuwe toestellen. -Fleur van de Plasse (11) De Gouden Pit hebben ze niet gewonnen, maar Gemeen- schapstuin CitySeeds in Middel burg hoopt binnenkort nog veel belangrijkere dingen te oogsten. Afgelopen week zijn op de nieuwe locatie fruitbomen en slaplantjes de grond in gegaan. Maurits Sep Middelburg -Nico Landsman, secretaris CitySeeds Vrijwilligers zijn aan het werk op de nieuwe locatie van City Seeds. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19