Rennen door stad, kerk en café 18 WALCHEREN Plannen voor parkeergarage en woningen De 'bouwput' aan de Zuidsingel in Middelburg gaat zijn naam eer aan doen. De laagte is alweer een aantal jaren een grasveld, maar de bouw van huizen komt rap dichterbij. Bouwbedrijf Heijmans is schetsen aan het maken voor veertig wonin gen boven een parkeerkelder in de bouwput. Een planning kan het bedrijf nog niet geven, dus wan neer de bouw begint, blijft ondui delijk. Dat blijkt uit een brief die het college van B en W heeft ge schreven aan de gemeenteraad. Wel bekend is wat er naast de bouwput gaat gebeuren, op de hoek van de Koningstraat en Ach ter het Hofplein. Daar gaat Zuider- diep BV zes huizen bouwen. Dat bedrijf bouwde eerder al vijf hui zen aan de Koningstraat. Zuiderdiep is nu ook al verder met zijn plannen dan Heijmans. Het bedrijf presenteert op 10 april het ontwerp voor de zes wonin gen. Omwonenden, het wijkteam en de klankbordgroep voor de Zuidsingel zijn daarvoor uitgeno digd. De gemeente heeft de grond aan de Koningstraat verkocht aan Zui- 808 Het grasveld en de speel toestellen op de bouwput moeten plaats maken voor nieuwbouw. foto lex de meester derdiep, omdat Heijmans er geen belangstelling voor had. Middel burg lijdt 50.000 euro verlies op dat stuk grond: het stond voor een hogere waarde in de gemeentelijke boekhouding dan Zuiderdiep er - conform een nieuwe waardebepa ling - voor betaalt. De tien tijdelijke parkeerplaat sen naast de bouwput (aan Achter het hofplein) maken plaats voor de nieuwe huizen. Die plekken wor den gecompenseerd door de Stop- pelaarstuin achter de Koningstraat te veranderen. Daar ontstaat dan meer parkeerruimte. De twaalf tij delijke plaatsen achter de Korte Noordstraat verdwijnen definitief. Voor de veertig appartementen die Heijmans op de bouwput wil bouwen, wordt alsnog een par keerkelder gemaakt. De bouw van zo'n kelder voor een nieuwe schouwburg ging in 2005 faliekant mis en de bouwput is daar het res tant van. Onder het gras ligt een betonnen bak die afgebouwd moet worden als parkeerkelder. Definitief Protesten van omwonenden tegen dat plan zijn onlangs afgewezen door de Raad van State. Het be stemmingsplan is daardoor defini tief geworden en dat maakt de weg vrij voor Heijmans om te beginnen met de bouw van het appartemen tencomplex. Zodra Heijmans klaar is met het schetsen van de nieuw bouw, wordt ook dat plan gepre senteerd aan de buurt. Het college van B en W wijst erop dat Heijmans en Zuiderdiep weliswaar elk hun eigen plan uit werken, maar dat de vormgeving op elkaar wordt afgestemd. De zo genoemde 'beeldkwaliteitsplan nen' worden beoordeeld door de gemeente. De gemeenteraad moet ze goedkeuren voor de bouw kan beginnen. Aan de vierde editie van de City Trail deden 1200 mensen mee, hardlopers en wandelaars. Daar mee was het evenement uitver kocht. De lopers konden kiezen voor zes of negen kilometer. Meteen na de start op zondag middag liep iedereen door de Sint Jacobskerk. Daarna viel het snel uiteen in kleinere groepjes. In café Vanuus op de hoek van de Wal- straat en de Nieuwstraat stropte het al snel. De route ging door het café, waar de lopers soms in polo naise de uitgang zochten. Tijden werden niet opgenomen en er was ook geen klassement. Maar de 16-jarige Vlissinger Mike Suurmond was wel de eerste die in de Walstraat om 14.28 uur een me daille ontving. ,,Dit was mijn eerste City Trail Vlissingen. En het was leuk." Het ging Mike niet om die medaille, maar om de voorberei ding op komende wedstrijden. ,,Ik loop 1/8e triathlons. En op 28 april de 10 mijl van Antwerpen. Ik heb in mijn hele leven nu tien van zulke achtste triathlons gelopen. De eer ste met mijn vader mee. Sinds een jaar ben ik serieus bezig en heb ik drie wedstrijden gelopen." De wethouders Rens Reijnierse (50Plus) en Els Verhage (Groen Links) gaven het startsein voor de City Trail en liepen daarna achter de deelnemers aan over het par cours. Als laatste twee stapten ze café Vanuus binnen. ,,Nee, we doen niet echt mee, we helpen als het fout gaat", grapte Verhage. ,,Rens en Els, voor al uw reanima- ties." IN DE REGIO Ledenmiddag Kennismaken met muziek Quilten MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE maandag 1 april 2019 WA Bouwput wordt weer bouwput Maurits Sep Middelburg 28 minuten na de start van de City Trail Vlissingen kwam de eerste hardloper alweer over de finish. Mike Suurmond liep de zes kilometer als training voor zijn triathlonwedstrijden. ,,Met de snelheid zit het dus wel goed." Maurits Sep Vlissingen VLISSINGEN De Senioren Vereni ging Walcheren houdt vandaag een algemene leden middag. Er zal eerst kort worden verga derd en daarna volgt een pauze met koffie en thee, waarna de gebrui kelijke bingo zal worden gespeeld. De middag vindt plaats om 13.30 uur in 't Speelhuus van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlis- singen. De zaal opent om 13.00 uur. Bezoekers wordt gevraagd hun le denpas mee te nemen. MIDDELBURG De drie Middel burgse muziekkorp sen Juliana Korp sen Middelburg, Chr. Brassband Middelburg en Het Middelburgs Mu ziekkorps laten in samenwerking met Kunsteducatie Wal cheren basis schoolleerlingen vanaf acht jaar ken nismaken met hun vereniging. De mu ziekkorpsen laten de kinderen horen en zien wat zij doen, welke instrumenten zij daarbij gebruiken en welke soorten muziek zij spelen. De laatste kennis makingsles vindt morgen plaats om 15.00 uur bij Kind centrum De Aven- turijn in Middelburg. OOST-SOUBURG In Oost-Souburg wordt morgen een inloopmiddag ge houden die in het teken staat van quilten. Rika Ghil- dee laat een quilt zien en vertelt hier over. De inloopmid dag duurt van 14.30 tot 16.30 uur en vindt plaats in de Ark, Oranjeplein 2 in Oost-Souburg. De toegang is gra tis. Sporthal De Couburg, 09.15 10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burge meester Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen; MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Verto ning 'No date, no signature' OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peu ters op een speelse manier leren bewegen op muziek; VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activi teit GALM, gymnastiek voor 50+; VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, 13.30 uur: Leden middag Seniorenvereniging Walcheren; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quiza vond in teams van maximaal 5 personen; WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp. HYPERBOWLING MIDDELBURG Op vrijetijdspark ZEP in Middelburg is za terdagavond een nieuwe attractie geopend: HyperBowling. Deze variant van de sport wordt gespeeld op een gewone bowlingbaan, met de bekende ballen en tien pins. Alleen zit ten er randen met led-verlichting langs de baan en als je de bewegende leds op de goede plek raakt met een bal, win je extra punten. De Middelburgse attractie is het eerste bow lingcentrum dat ook de naam HyperBowling draagt. In de hele wereld zouden er nu elf locaties zijn waar deze vorm van bowling gespeeld kan worden. foto ernesta verburg Na de start door de Sint Jacobskerk viel het deelnemersveld in groepjes uiteen. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18