II balclerman.nl Voor fantastische reizen 4 AGRESSIE SOCIALE MEDIA Vanavond geef ik een voorstelling, met beveiligers voor de deur Columnist Özcan Akyol werd twee maanden lang lastig gevallen door een 31-jarige man uit Amersfoort, zo bleek gisteren. Akyol laat zich er niet door ontmoedigen. zaterdag 30 maart 2019 De schrijver en columnist van on der andere deze krant wordt zo vaak bedreigd dat hij niet eens alles meer leest. Maar de stalker die dins dag werd opgepakt en tot gisteren vast zat op het politiebureau, ging wel heel ver. Twee maanden lang stuurde hij Akyol berichten via Fa- cebook. Het waren boodschappen in de trant van 'ik kom j e opzoeken'. Hij begon ook over zijn kinderen. ,,Wat ik in zijn ogen precies ver keerd deed, weet ik nog steeds niet. Het leek erop dat de man er moeite mee had dat ik besta. Maar de poli tie zat er gelukkig meteen bovenop. Ik ben blij dat hij is opgepakt.'' Het is niet voor het eerst dat Akyol last heeft van stalkers en be dreigers. Vooral sinds hij op tv was te zien met het programma De Ne ven van Eus is er een enorme ople ving. In die vijfdelige documentai reserie uit 2017 ging hij op zoek naar zijn familie in Turkije. Waardevol Sindsdien heeft hij heel goed con tact met de politie en maken ze het hem ook makkelijker om aangifte te doen. Daar is Akyol blij mee. ,,Soms vraag ik me weleens af waarom ik dit werk nog doe. Maar dan denk ik weer: ik vind dit leuk en waardevol. Als ik stop, hebben zij gewonnen. Dat maakt mij strijd baar en maakt dat ik de tegenaanval opzoek. Dat merkt deze man nu.'' Akyol doet altijd direct aangifte van bedreigingen en voelt zich na de arrestatie van afgelopen week eindelijk gesteund. Dat is ook wel eens anders geweest. Lang heeft hij zich afgevraagd of de wetgever wel -Özcan Akyol begrijpt wat het inhoudt om weke lijks op internet voor van alles en nog wat uitgemaakt te worden. De wetteloosheid op internet is vol gens hem ongekend. De bedreigingen - soms met de dood - remmen hem niet af in wat hij wil schrijven. Maar het heeft er wel voor gezorgd dat hij bepaalde plekken mijdt. ,,Als ik weet dat mensen niet gecharmeerd zijn van mij en daar een duidelijke mening over hebben, ga ik er niet naar toe. Ze ontnemen mij dus wel mijn be wegingsvrijheid. Nog zoiets: van avond geef ik een voorstelling en staan er beveiligers voor de deur. Dat hoefde anders nooit.'' Bevoegdheden De Amersfoorter die is opgepakt heeft volgens de politie niet alleen Akyol bedreigd, maar vermoedelijk ook andere bekende Nederlanders. In totaal zijn zestien mensen in beeld gekomen. De politie zegt er alles aan te doen om internetbedreigingen aan te pakken, maar dat is niet altijd ge makkelijk. Om de locatie van de man te achterhalen moest de poli tie een beroep doen op Twitter en Facebook, bedrijven die in Amerika zijn gevestigd. Om internetstalkers effectiever aan te kunnen pakken, zou de poli tie wat Akyol betreft veel meer be voegdheden moeten krijgen. ,,We zijn veel te afhankelijk van de Ver enigde Staten. Het duurt nu te lang voordat er actie kan worden onder nomen. Bedreigers komen daar door te makkelijk weg met hun ge drag. Als iemand mij in een kroeg met de dood zou bedreigen, heeft die persoon direct een groot pro bleem.'' 5 dagen Hoogtepunten van de Harz (Van der Valk Hotel) 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen Devon en Cornwall 10 dagen Barcelona, Van der Valk Costa Brava, Gaudf en Dalf 10 dagen Rondreis Noorwegen 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! OOI ÜEi I/uff ffboekingen: www.bolderman.nl GO 'Als ik zwijg, winnen de bedreigers' Bas Klaassen Raymond Boere Deventer Özcan Akyol doet altijd direct aangifte. foto anp ^j||g p| Vertrekdata: 15 apr/10 juni 1,22 juli/26 aug/2,30sept/14 okt Vertrekdata: 15,29 apr/13,27 mei 10,24 juni/8,22 juli/5,19 aug etc. Vertrekdata:22 apr/13 mei/3,24 juni 15 juli/5,26 aug 16 sept etc. Vertrekdata: 8,29 apr/13 mei 3juni/26 aug16,30sept. 1 Vertrekdata: 20,27 mei 3,10,17, 24 juni1, 8,15,22,29juli etc. Vertrekdata: 8,29 apr/10,17 juni 1 juli 9,23 sept/7,21 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Êm mm mbmb b m mm Brochure en (0318) 58 09 58 Vöp"0 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskoster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4