m II WTrnW 1J 1 /J Mi lil i mlijf; O O) CD Vlissingen weken zonder Vjeko Krezo mBÈÈ 12 ZEELAND Van Dam met punt marge slotdag in Duizenden euro's op het spel in Sportpub Ookvoor de leden van het organisatie comité was2018 emotioneel zwaar. ,,We zaten in een roes", zegt Chris Simons, de opvolger van de overleden Lein Lievense. ill iirl 'JFnÊÊ J W Jifc ATLETIEK KUSTMARATHON VOETBAL Hoofdklasser VC Vlissingen treedt morgen middag zonder Vjeko Krezo, Sofyan Bousan- touh en Etienne Mallie aan in Uden tegen UDI'19. Het trio viel vorige week tegen Ge- mert (5-0-verlies) geblesseerd uit. Krezo moest zelfs naar het ziekenhuis, nadat in de eerste helft zijn schouder uit de kom was gevlogen. Zijn herstel wordt geschat op vier tot zes weken. Bousantouh kwam ongelukkig terecht op zijn arm. ,,Er zit een scheurtje in mijn elleboog'', baalt de jonge vleugelaanval ler. Mallie viel uit met een knieblessure. Te genover de drie blessuregevallen staat de te rugkeer van Shannon Braafhart en Menancio Weeda in de wedstrijdselectie. Denise van Dam begint zaterdag met een punt voorsprong op Vitalia Doumesh aan de slotronde van het NK dammen voor vrouwen. In de zesde ronde speelde Van Dam een inge wikkelde partij tegen Ester van Muijen, waarin ze in het middenspel goede winstkan sen creëerde. Achter het bord slaagde ze er niet in een sluitende winstgang te vinden, zo dat Van Muijen met de schrik vrijkwam. Vitalia Doumesh profiteerde van het puntver lies van haar concurrente door Laura Timmer man te verslaan. Heike Verheul moet na een gelijkspel tegen Annemieke Stunnenberg de finitief afstand doen van haar titel. Sportpub Goes is dit weekeinde het kloppend hart van het poolbiljarten. Maar liefst 111 bil jarters uit heel Europa nemen deel aan het derde Warsteiner Open, voorheen vijfjaar Goes Open, een internationaal rankingtoer- nooi. Vandaag worden vanaf 10.00 uur de ge hele dag kwalificatiewedstrijden gespeeld die uitmonden in een plaats in het hoofdtoernooi. Morgen wordt het hoofdtoernooi gespeeld. Voor de winnaar ligt 1000 euro prijzengeld klaar. Het totaal prijzengeld bedraagt 6200 euro. Titelverdediger Ivar Saris en oud-kampi oenen als Nick van den Berg, Marc Bijster bosch, Huidji See en Noël Bruynooghe zijn van de partij Chef sport Kerkhove Een Kustmarathon zon der Lein Lievense is haast niet voor te stel len. Maar het sporteve nement gaat in 2019 'ge woon' door - precies wat hij ook wilde. Er zijn veel atleten die al hebben aangegeven speciaal voor hem te gaan lopen. Als eerbetoon. Drie maanden na het overlijden van Lein Lievense, die bijna een heel jaar ernstig ziek was, zitten Chris Simons en Morien Janse op het terras van een hotel in Middel burg. Hij is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité, zij ver zorgt de communicatie en ver werkt alle inschrijvingen. Samen kijken ze terug op een bewogen periode en werpen ze een blik vooruit. ,,Gaat de Kustmarathon anders worden zonder Lein? On getwijfeld. Maar elke Kustmara- thon was anders. En nu hij er niet meer is zullen we ook weer zaken op ons pad krijgen waarnaar we moeten handelen." Simons: ,,Nee, dat is niet het goede woord. Dat zou betekenen dat we pas na het overlijden van Lein hebben bedacht: we gaan door. Zo is het natuurlijk niet gegaan. Toen Lein ziek werd, benadrukte hij dat de Kustmarathon ook zonder hem moest doorgaan. De andere leden van het comité hebben toen ge zegd: dat doen we." Janse: „Eerder, toen Lein nog niet zo ziek was, hadden Lenie en hij al eens aangegeven een keer te wil len stoppen. Ze gingen richting de 65 en wilden wel eens wat anders gaan doen. Tóen hebben wij al toe gezegd dat we de Kustmarathon wilden laten voortbestaan. Maar ja, toen werd Lein ziek.Chris heeft toen de voortrekkersrol ge nomen. Er is immers toch iemand die knopen moet doorhakken." /il J f Simons: ,,Ja, het was bewonde renswaardig wat hij allemaal nog deed. Hij pleegde zelfs nog tele foontjes vanuit het ziekenhuis. Maar in de loop van het jaar heb ik wel steeds meer van hem overge nomen. Gelukkig heeft hij het Kustmarathon-weekeinde nog Als marathoncomité hebben we heel dichtbij gestaan, maar toch op gepaste afstand meegemaakt en daar waren we heel blij mee." Hoe hebben jullie 2018 beleefd? Simons: ,,We zaten in een roes en hebben alles op de automatische piloot georganiseerd. Natuurlijk heb je ook allemaal je emoties, maar voor ons was het van belang een fantastische editie neer te zet- ten. Voor Lein. En dat is gelukt." Janse: ,,Het was alsof het zwaard van Damocles boven ons hing. We wisten wat er zou komen. Het was heel pittig. Voor de familie na tuurlijk nog meer dan voor ons, maar toch." Janse: „Natuurlijk komt de fami lie eerst. Tijdens de begrafenis plechtigheid lag de nadruk ook op 'Lein als familieman'. Als mara thoncomité hebben we heel dicht bij gestaan, maar toch op gepaste afstand." Janse: ,,Ja, dat klopt. Dat was heel moeilijk, ik had zoiets nooit eer der gedaan. Maar ik vond het ook een hele eer om het te doen. Lein en Lenie waren samen heel be langrijk voor mij. We hadden een band die ik moeilijk kan beschrij ven, maar op dat moment moest ik dat toch doen. Ik ben blij dat ik dat heb mogen doen." zaterdag 30 maart 2019 DAMMEN Marc Bijsterbosch foto stefan osnabrug POOLBILJARTEN De clubcross van MC Rilland die vandaag zou worden gehouden is uitgesteld. Woord voerder Hendrik Vermeulen: ,,Het is niet moge lijk om genoeg mensen bij elkaar te krijgen om de wedstrijd veilig te laten verlopen. Vooral de Grand Prix die dit weekeinde in Valkenswaard is, speelt daarbij een grote rol.'' Op 9 maart werd deze wedstrijd ook al uitgesteld. RES-Axel heeft de clubcross van 4 mei moeten annuleren. De reden is dat de Dutch Masters of Motocross die in verband met de hevige regenval op 16 en 17 maart moest wor den afgelast een nieuwe datum heeft gekre gen. Deze wedstrijd wordt nu op zondag 5 mei verreden. GO 57 Richard Thann- hauser (foto), voormalig chef- sport bij de PZC, is gister ochtend over leden. Thann- hauser was al enige tijd ern stig ziek. Hij is 57 jaar gewor den. Hij was een clubicoon van Go Ahead Eagles in De venter en was fervent suppo- ter van Borus- sia Dortmund. Thannhauser werkte tot begin 2000 voor de PZC. J Tennisster Le sley Kerkhove uit Zierikzee heeft opnieuw een dubbelfi- nale gehaald. Gisteren plaatste zich met de Britse Harriet Dart voor de eind strijd in Croissy-Beau- bourg (Frank rijk). Eerder dit jaar won ze al dubbeltoer- nooien in Macon (Frank rijk) en Glas gow (Schot land). 'Marathon is niet Roeland van Vliet Middelburg Het is na het overlijden van Lein even stil geweest rond de Kust marathon. Dat is natuurlijk lo gisch. Nu komt het comité weer maandelijks bijeen. Voelt dat als een doorstart? Toch was Lein Lievense nog zeer actief. - ij 1' I - Morien Janse Hoe dichtbij stonden jullie als leden van het organisatieco mité? Morien, jij hebt namens het co mité ook gesproken tijdens die plechtigheid. O a O)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40