Minister: Bufferzone bij abortusklinieken Groepsreizen Sale P9 korting tot 3oor Betogers vallen kwetsbare vrouwen lastig JOL Walcheren Betogers tegen abortus uiten zich volgens de bewindsman regelma tig 'zeer kwalijk en soms ook sma keloos' tegen vrouwen die op het punt staan een ongeboren vrucht weg te laten halen. Het moet afge lopen zijn met dat wangedrag, stelt De Jonge. Hij vindt het 'een goed idee' als gemeenten, naar het voorbeeld van een abortuskliniek in Roer mond, anti-abortusclubs op ge paste afstand houden. ,,Ik heb daar contact over met de gemeenten en de klinieken." De betogers dreigen hun acties te verharden als die bufferzones er landelijk komen. De laatste maanden ontvangen de abortusklinieken (veertien in Nederland) klachten over agressi viteit van demonstranten richting kwetsbare vrouwen, vertelt direc teur Gerrit Zomerdijk van Gynai- kon Klinieken. Zijn organisatie runt twee abortusklinieken, in Rotterdam en Roermond. ,,Ik hoor ook verhalen van collega's." Zo zouden vrouwen bij de in gang te horen krijgen dat ze 'een moordenaar' zijn en wordt ze ge meld dat ze 'spijt zullen krijgen van hun besluit'. Het tonen van posters met foetussen en folders met anti-abortusstandpunten is aan de orde van de dag. Zomerdijk: ,,Bij ons staan verschillende groe- Meerdere dagen per week staan er bij ons groepen voor de deur pen voor de deur, meerdere dagen per week.'' Volgens de bewindsman op Volksgezondheid is het demon- stratierecht een groot goed. ,,Maar dat mag nooit leiden tot intimida tie. Vrouwen moeten zich bij de entree van de kliniek niet hoeven te verantwoorden tegenover een wildvreemde over wat zij daar gaan doen. Helemaal niet op zo'n moeilijk moment in hun leven!" Stirezo Pro-Life is een van de or ganisaties die de protesten bij kli nieken mogelijk maakt. Op de website staat de tekst: ,,Waken bij abortuscentra is een recht en moet dat blijven.'' Volgens woordvoer der Hugo Bos is het nieuws over agressie van activisten bij klinie ken 'een politiek frame en onder deel van een fakenieuwscam- pagne'. Bos: ,,Ons agressieniveau is nul. Wij willen vrouwen het liefst hulp bieden. Maar bij een demon stratieverbod of het landelijk in stellen van bufferzones rest ons niets anders dan de confronte rende aanpak.'' P6 Fransen moeten minder drinken Overheid begint campagne om aantal wijntjes per dag terug te brengen tot twee Het regende fouten bij behandeling moordenaar Anne Faber Behandelaars zagen hem meer als patiënt dan als dader Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 29 maart 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" De eerste Oosterscheldekreeft van het seizoen is weer uit het water gevist. Commissaris van de koning Han Polman (links) bood sportpresentator Kees Jansma gisteren het eerste exemplaar op een presenteerblaadje aan onder toeziend oog van voorzitter Luit Ezinga (rechts) van de Kring van de Oosterscheldekreeft. Later werd het dier geveild door Ronald Koeman. De opbrengst van 50.000 euro gaat naar Support Casper, waarvan de voetbalbondscoach ambassadeur is. zeeland 10 FOTO MARIEKE MANDEMAKER Minister De Jonge (CDA, Volks gezondheid) vindt dat er buf ferzones mogen komen voor betogers bij abortusklinieken. Hij steunt gemeenten die vrou wen via deze maatregel willen beschermen tegen activisten. Edwin van der Aa Den Haag —Gerrit Zomerdijk, directeur abortuskliniek »P7 P4 Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Exd. reserve ringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. In de ochtend lokaal mist. 's Middags 15°C droog en zonnig. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 neemt je mee Véél voordeel op al onze 88 groepsreizen Kies uit de mooiste groepsreizen naar bestemmingen wereldwijd met vertrekgarantie, Nederlandssprekende reisleiding en altijd een scherpe prijs. Boek nu en profiteer tot €300 korting p.p. met vertrek t/m maart 2020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1