OZCAN AKYOL 'Stevige conclusies' in rapporten over moord Anne Faber Grieks genieten €199 ffir €249* €349* (f 6 \'S) Alléén te boeken op Sunweb.nl Column Uweet het onderhand al, maar ik bezoek dus regel matig middelbare scholen, in het kader van de leesbevorde ring én om te laten zien dat niet alle schrijvers stoffige schooiers zijn. Vorige week beleefde ik tij dens twee bezoeken een noviteit: in de lerarenkamers werd er openlijk over politiek gesproken, naar aanleiding van de Provinci ale Statenverkiezingen. Op beide scholen bekenden docenten dat ze op Forum voor Democratie hadden gestemd, iets wat voor een kleine shock bij de vakbroe ders zorgde. voornamelijk uit progressief ge oriënteerde mensen bestaat, zal dan ook weinig mensen de wenkbrauwen doen fronsen. Dat nieuws heeft Forum voor Demo cratie inmiddels ook bereikt. De beweging van Thierry Baudet be gon daarom een meldpunt, dat speciaal bedoeld is om 'linkse in doctrinatie' op scholen meteen te registreren, het liefst in de vorm van beeldmateriaal, bijvoorbeeld met een mobiele telefoon. Een docent die in Deventer lesgeeft, heeft zichzelf bij het meldpunt aangegeven, met de toevoeging dat hij zich niet laat intimideren. In een open brief legt hij uit dat hij naar eer en geweten handelt en dat anderen verklikken in het verleden tot de bekende uitwas sen heeft geleid. Het populisme van Forum voor Democratie is aandoenlijk. De partij won de laatste verkiezingen met een monsterscore, maar hekelt toch de vermeende hersenspoeling in het voortgezet onder wijs. De enige conclusie die ik kan trekken, op basis van drie decennia onderwijs in ons land, is dat onze leer krachten wel heel armoedig hebben ge presteerd tijdens hun diepgewor telde drang om alles en iedereen linksig te beïnvloeden. Het land is steeds conservatiever gaan stemmen, een nieuwe realiteit die vorige week door niemand viel te ontkennen. Dus waar heb ben we het over? beter aan doen om pubers niet op te stoken tegen hun docenten. Het klaslokaal hoort een veilige omgeving te zijn. Geen jachtter rein op andersdenkenden. De scholieren zijn pienter genoeg om hun eigen keuzes te maken. Door te suggereren dat zij dit niet kunnen, zoals Forum voor De mocratie indirect met het meld punt doet, bewijst de beweging geen hoge pet op te hebben van het intellect van burgers. Forum voor Democratie moet niet de pubers opstoken Alle betrokkenen kijken met spanning uit naar de resultaten, die tot nu toe angstvallig geheim werden gehouden. Na de moord op de 25-jarige Utrechtse onder- zoch de Inspectie Gezondheids zorg en Jeugd de behandeling die P. al dan niet kreeg, en de Inspec tie Justitie en Veiligheid keek naar het detentieverloop vanaf het moment dat Michael P. in 2010 werd aangehouden. Eind september 2017 werd Anne Faber uit Utrecht na een fietstocht door de regio door Mi chael P. (28) verkracht en ver moord. Na een zoektocht die heel Nederland bezighield, werd zij na bijna twee weken gevonden. P. bleek in 2010 in Nijkerk al twee jonge vrouwen te hebben verkracht. Hij weigerde vervol gens mee te werken aan een on derzoek, waardoor hij geen tbs kreeg opgelegd. Daardoor ver bleef hij ten tijde van de moord op Anne Faber in een forensisch psychiatrische kliniek in Den Dolder. In die kliniek bleek hij al lerhande vrijheden te hebben. Zo gebruikte P. er veel drugs en alco hol. De kliniek kreeg na de moord veel kritiek, omdat ze onvol doende nauwkeurig zou zijn ge weest in het toekennen van verlo ven aan P. Bronnen stellen echter dat niet alleen de kliniek daar ver antwoordelijk voor was, maar een i Er zal veel reuring over zijn in de Tweede Kamer hele keten aan toetsingscommis sies en andere verantwoordelij ken bij het ministerie en in de ge vangenis. Volgens deze bronnen komen in de rapportages weef fouten in dit beoordelingssys teem aan het licht. Naar verwachting zullen de drie rapporten, die vanmorgen om 10.00 uur worden gepubli ceerd, veel reuring veroorzaken in de Tweede Kamer. ,,De conclusies zijn stevig en zullen zorgen voor discussie'', zegt een ingewijde met kennis van de rapporten. Appartementen Ionian Arches Appartementen Sunny Days Appartementen Kristi Appartementen Villa's Elpiniki donderdag 28 maart 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Meldoun Dat het gilde der onderwijzers 9 Forum voor Democratie zou er Twee Inspectiediensten en de Onderzoeksraad voor Veilig heid presenteren vandaag hun rapporten over de gang van zaken rond de dood van Anne Faber. Ingewijden spreken van 'stevige conclusies'. Yelle Tieleman Utrecht ilEifiÖ LOGIES Griekenland - Corfu - Gouvia Ontvangst met open armen Goede uitvalsbasis om Corfu te verkennen Knus en kleurrijk Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen LOGIES Griekenland - Rhodos- Ixia Sfeervol appartementencomplex Ideale ligging Moderne appartementen Vanaf per persoon "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen i n n -ï LOGIES LOGIES Griekenland - Kreta- Griekenland - Lesbos - Molivos Koutouloufari Gemoedelijke sfeer In het knusse dorpje Omgeven door wonderschone natuur Koutouloufari Traditionele bouwstijl Rustige en centrale ligging Aan de rand van Molivos Vanaf Vanaf MEI VAKANTIE per persoon v.a. €379* per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen L A *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: ANVR SGR thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6