10 ZEELAND Voorrondes open NK pokeren in Zierikzee, Sint Jansteen en Terneuzen donderdag 28 maart 2019 H Marcel Modde Zierikzee Toernooidirecteur Thomas Sme- dema verwacht zo'n zeventig deel nemers en daarmee één van de gro tere spelersvelden in de aanloop naar de eindstrijd. De winnaar mag zich de ongekroonde kampioen van Schouwen-Duiveland noemen en verdient met die prestatie recht streeks een plek in de finale. De be ste pokeraars van Nederland spelen in juli tegen elkaar in Ermelo. De populariteit van het kaartspel is enorm, ervaart Smedema. ,,Elk jaar komen er weer nieuwe spelers bij; de jonge generatie die achttien is geworden. Dit seizoen spelen we 143 toernooien, verspreid over 141 dagen in het hele land. Dus het zit aardig vol." Onervaren deelnemers aan het toernooi hoeven niet bang te zijn dat ze veel geld gaan verliezen aan gelouterde spelers. Inschrijven kost (online) 12,50 euro en dat is het, legt Smedema uit. Aan de tafels zelf wordt niet met geld gewerkt, maar met punten. Legaal pokeren om BRIEVEN Zonnepanelen Het waterschap is van plan onze dijklichamen vol te leggen met zonnepanelen (krant 5 maart), terwijl in dezelfde krant een club van Zeeuwse architecten juist de noodklok luidt over de teloor gang van het landschap. Inmiddels is mij duidelijk dat zonneparken op land véél minder opbrengen dan windmolens, en alleen maar zo uitdijen dankzij forse rijkssubsidies (SDE). De projectontwikkelaar verdient er goed aan en ook de boer. Maar ze verpesten het landschap en de natuur. Dag vogels, dag bloe men... 'Zonneweides' zijn ver schrikkelijk om naar te kijken. Ze maken bovendien alle bodemle ven kapot. Planten, dieren, micro organismen. Dat willen we toch niet? Ook het creëren van 'zonne- dijken' is daarom een slecht plan. Zonnepanelen op daken? Prima, daar is nog ruimte zat. Maar niet op land. Niet doen! Marie Swenne Leliestraat 9, Middelburg Toekomstige zorg? De reactie van de heer de Reu (krant 14 maart) is volkomen te- geld is voorbehouden aan Holland Casino. Maar net als met het ama teurvoetbal kan een getalenteerde pokeraar interessant zijn voor sponsors en zo toch ook een aardig zakcentje bij elkaar spelen, blijkt uit informatie op de site onkpoker.nl. Pieter de Korver werd sinds zijn Nederlandse titel 'ontdekt' en kan recht. Tijdens de afsluitende bij eenkomst van de Commissie Toekomstige Zorg Zeeland (CTZZ) is aangekondigd (zie eindrapport CTZZ) dat een Af stemmingsoverleg Toekomstige Zorg Zeeland (ATZZ), met een burgerplatform, de activiteiten zou vervolgen. Ooit nog iets van dat ATZZ gehoord? Jacob Valckestraat 7 Heinkenszand CBR Op zich een goed idee dat me neer Murre aandacht vraagt voor de wachtlijsten bij het CBR (krant 21 maart). De manier waarop is wel erg egoïstisch. Voor mij voelt het als voordrin gen in de rij. Ik zit in het zelfde schuitje, met dit verschil dat ik al veertig jaar reuma heb en om die reden een aangepaste auto. Een ander kan die dus niet zomaar besturen. En ik moet eenmaal per week naar de fysiotherapie. Maar dat alles geeft mij geen voorrang. En ik neem aan heel veel gehandicapten met mij. Dus zo zie je maar weer eens: de bru talen hebben de halve wereld. Ik wens meneer Murre veel ple zier met zijn rijbewijs. Ik en vele anderen met mij wachten nog wel een poosje. Mevr. Montgomery Kasteelstraat 80, Vlissingen Commentaar De schrijver van het commen taar (krant 22 maart) geeft twee er inmiddels riant van leven. Bij het EPT-toernooi van Monte Carlo sleepte hij 2,3 miljoen euro binnen. Tweede handje De voorronde in Zierikzee is zowel voor ervaren als beginnende spelers interessant, aldus Smedema. ,,Als beginner krijg je het spel aan één redenen waarom men Forum voor Democratie aan de zijlijn moet houden. De eerste reden is een leugen. Schrijver stelt dat FvD klimaatproblemen zou ont kennen. FvD ontkent niet de kli maatproblemen, maar, net als vele wetenschappers, gaat hij uit van andere oorzaken en andere berekeningen en vindt FvD het waanzinnig dat Nederland op z'n eentje allerlei onbetaalbare zaken optuigt terwijl andere lan den gewoon doorgaan met mas saal bijbouwen van CO2 uitsto- ters. Betaalbare oplossingen voor schonere energieopwekking zul len binnenkort binnen handbe reik liggen. Zijn tweede reden is juist, FvD moet niets hebben van Europa. Ik ook niet, heel veel Ne derlanders ook niet. Betekent dat, dat ik en al die andere EU te genstanders aan de zijlijn moe ten staan, buitenspel moeten van de zijtafels uitgelegd. Bij het tweede handje is het nog even een beetje kijken hoe het werkt. Maar met het derde handje speel je al ge woon mee. Een gevleugelde uit spraak in de pokerwereld is: 'a mi nute to learn and a liftetime to master'. Het is een spel met heel veel varia bele technieken. Je bent je hele le- worden gezet in een democra tisch stelsel wat we hebben? Het commentaar van de schrijver is stuitend ondemocratisch. A.J. de Brouwer Zaagmolenstraat 54 Goes Baudet Na de verkiezingswinst van Fo rum voor Democratie schreef een docent van de Universiteit Utrecht op Facebook: Volkert waar ben je? (krant 23 maart) Deze vraag werd hem door de universiteit (en twee ministers!) niet in dank afgenomen: de man werd op non-actief gesteld. De afgelopen dagen is in de me dia meer dan eens Baudet verge leken met Fortuyn. En iedereen weet hoe het met Fortuyn is af gelopen. De vraag van de docent moet mijns inziens niet als een uitnodiging, maar als een waar schuwing worden opgevat. En ven bezig om bij te leren. Daarom verveelt het ook nooit. Je moet al tijd rekening houden met je tegen stander; hoe goed en oprecht die is. Aan de ene kant ben je bezig met een gedragsanalyse en tegelijkertijd met een risico-inschatting van de kaarten. Maar daarnaast zit je ook Je moet altijd rekening houden met je tegenstander; hoe goed en oprecht die is nog eens gewoon met tien mensen gezellig aan tafel onder het genot van een drankje." Een beetje voorronde duurt al snel ruim vijf uur. Gaandeweg val len steeds meer spelers af en strij den de beste negen aan het eind van de dag aan de centrale finaletafel. Verliezers kunnen de resterende tijd doden door tegen elkaar op aparte tafels verder te spelen. wie kan daar bezwaar tegen heb ben? A.J. Derksen Grachtstraat 20, Kapelle Baudet (2) De vergelijking van Baudet met Fortuyn (krant 22 maart) kan ik enigszins begrijpen. Waar het volgens mij fout gaat, is dat For- tuyn een goed onderbouwd ver haal had en oprecht was, terwijl Baudet een sprookje vertelt en een dubbele agenda lijkt te heb ben. Vincent Bijlo heeft in zijn column de hype rond Baudet ge fileerd en terecht afgeserveerd. Bravo! Tenslotte hoop ik dat Bau dets sprookjes door een hele kudde olifanten worden uitgebla zen, maar hem niet hetzelfde lot treft als Fortuyn. E. Mosmans Burg. Lewestraat 28, Lewedorp Rotonde Volgens wethouder Van Halde ren moet er goed gekeken wor den wat nodig is in de Walcherse dorpen (krant 26 maart). Hope lijk kijkt hij ook eens naar Kou- dekerke, het grootste dorp van Walcheren. En ook nog eens op vallend kinderrijk. Maar we moeten wel achter het biljart naar de GGD in Meliskerke en gelukkig biedt de stichting Kou- dekerke Samen een mobiele feesttent aan. Anders zouden we niet eens samen een feestje kun nen vieren. Ruud Jobse De Boisotstraat, Koudekerke Wie zet z'n beste pokerface op? Het open NK pokeren wordt aan meerdere tafels gespeeld. foto onkpoker.nl Restaurant Wendy's bij Zierik zee is zondag tijdelijk het do mein van 'pokerfaces'. In het etablissement aan de Zeeland- brug wordt de voorronde ge speeld van het open Nederlands Kampioenschap pokeren. U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 A. Spruijt - Thomas Smedema, toernooidirecteur Voorrondes open Nederlands Kampioenschap pokeren: zon dag in restaurant Wendy's bij Zie rikzee (aanvang 15.00 uur), 30 maart in Sint Jansteen en 17 mei in Terneuzen. Willem Murre met zijn rijbewijs. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63