INTRO EVENT NEWT<>';'« Parkeren bij stembureau stadhuis in Hulst gratis Cappendijk Toyota 7 HULSTER ORKEST DERTIG JAAR Ze zijn een begrip in Hulst en omstreken, The Young Ones. In 1989 begonnen als jeugdorkest, maar inmiddels is 'jeugd' uit de naam gehaald. Historische speeltuin Hulst krijgt glijbaan donderdag 28 maart 2019 De leeftijden van de le den liggen tegen woordig wat verder uit elkaar. Piep zijn ze niet meer, wel heel professioneel en jarig; ze bestaan dertig jaar. De concerten van The Young Ones zijn vermaard; telkens weten ze (inter)nationale artiesten te strikken om met hen mee te spe len en zit de zaal tot de nok toe vol. Maar ze moesten natuurlijk érgens beginnen. The Young Ones be stond bij oprichting uit 23 jonge muzikanten van verschillende or kesten. Ze ontmoetten elkaar tij dens een jeugdmuziekdag en wil den graag lichtere muziek spelen. Een prijsvraag bepaalde de naam. Vier dirigenten stonden de afge lopen dertig jaar voor The Young Ones. Nu staat het orkest onder leiding van Machiel de Kruijf. In middels telt The Young Ones 55 le den, de leeftijden variëren van veertien tot in de veertig. Gang makers van het eerste uur zijn Jes sica (dwarsfluit, piccolo) en Arno Kramers (trompet). Na dertig jaar blazen ze nog steeds mee in het orkest en zitten ze in het bestuur. Young Ones-baby's Jessica: ,,De sfeer onderling is fan tastisch en het toewerken naar die concerten is enorm veel werk, maar ontzettend leuk." Dat de sfeer zo goed is, bewijst wel het aantal Young Ones-stelletjes. Jes sica: ,,Er zijn inmiddels ook al veel Young Ones-baby's. De oudste is twintig en de laatste is afgelopen januari geboren." In de beginjaren was er zelfs een Young Ones taxi, die reed door half Zeeuws-Vlaan- deren om de leden op te halen voor de repetities, zodat ze niet zouden afzeggen. Tegenwoordig komen de muzikanten, soms zelfs uit Breda en Rotterdam, met liefde zelf naar Hulst. De eerste tien jaar hadden The De sfeer onderling is fantastisch, dat bewijzen de diverse Young Ones-stelletjes Young Ones meerdere repetitie ruimtes, maar sinds 2000 oefenen The Young Ones wekelijks in hun eigen 'home' aan de Willem Alexanderstraat. De optredens wa- ren door de jaren heen heel divers, van bruiloften en personeelsfees ten tot de opening van de Lief- kenshoektunnel en diverse inter nationale concertreizen. De jaar lijkse concerten in Den Dullaert in Hulst zijn tegenwoordig de hoog tepunten. Het orkest speelde met diverse (inter)nationale artiesten, zoals Belle Perez, Anita Meyer, Trijntje Oosterhuis, Raymond van het Groenewoud, Hans en Candy Dulfer, Johnny Logan en Danny de Munk. Met zoveel optredens en ar tiesten zijn er ook veel anekdotes. Jessica: ,,Zoals toen Raymond van het Groenewoud in de pauze ver dwaalde en maar net op tijd terug was en Danny de Munk verkeerd was gereden en in Kloosterzande bij wildvreemden voor de deur stond. Ik kan er wel een boek over schrijven." Zaterdag 13 april is het jubileum concert in Den Dullaert. The Young Ones spelen dan met gast- solist Alain Clark, daarnaast komt De Zandtovenaar optreden en de avond wordt aan elkaar gepraat door Rick Brandsteder. Ook is er een nog geheime special guest. De kaartverkoop is gestart. HULST De historische speeltuin De Vindplaats op het Brederode- bolwerk in Hulst krijgt een extra toestel. Vanaf donderdag 4 april glij den kinderen er van een tot glij baan omgebouwde oude kar. Helemaal intact is de kar niet meer, de wielen zijn afgebroken. De Vindplaats is anderhalf jaar geleden geopend. Alle speeltoestellen staan in het teken van de Tachtigjarige Oorlog en de Spaanse bezetting van Hulst. Zo ligt er een pra tende kanonskogel, die vertelt over de geschiedenis. Wethou der Diana van Damme opent donderdag de glijbaan. HULST De stem ride-zone voor het stadhuis van Hulst komt er. Tijdens de komende Europese verkiezingen van donderdag 23 mei hoeven stemmers geen parkeergeld te betalen als ze hun stem willen uitbrengen. Wie zijn auto op de Grote Markt parkeert, moet betalen. Ook wie gaat stemmen. Stem mers die vorige week tijdens de verkiezingen voor Provinciale Staten en het waterschap geen geld in de parkeermeter gooi den, hoefden niet op coulance te rekenen. Buitengewoon opsporings- ambtenaren (boa's) schreven boetes uit als dat nodig was. De fractie van HulstPlus wilde daarom dat het college van bur gemeester en wethouders een 'stem ride-zone' zou instel len, zodat stemmers gratis kon den parkeren. Volgens de partij zou het ook de opkomst ten goede komen. Die zone komt er. ,,Naar aanlei ding van opmerkingen, ook op het stembureau'', zegt een woordvoerder. Tijdens de ko mende verkiezingen hoeven stemmers geen parkeerkaartje te kopen. De parkeerzone wordt met borden aangeduid. The Young Ones niet meer zo piep Sheila van Doorsselaer Hulst The Young Ones met gastsoliste Romy Monteiro tijdens het concert vorig jaar. Dit jaar is Alain Clark te gast. foto camile schelstraete -Jessica Kramers, bestuurslid ALWAYS A BETTER WAY ONTDEK *M CDR HY19 ZATERDAG 23 MAART - 11.00-16.00 UUR "fll D ILSJ EL AAN OP TOYOTA-TERNEUZENJU De nieuwe Corolla gaat verder dan u ooit heeft durven dromen. Dat laten wij u graag ontdekken tijdens ons exclusieve Intro Event op zaterdag 23 maart van 11.00 - 16.00 uur. Dan onthullen wij niet één, niet twee, maar drie nieuwe uitvoeringen van 's werelds meest verkochte auto: een sportieve Hatchback, veelzijdige Touring Sports en elegante Sedan. Meld u snel aan op toyota-terneuzen.nl. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 toyota-terneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62