College: nieuw sportcomplex Krabbendijke 7 GEOCACHING EIGEN TRAIL In een boom klimmen, met een bootje varen of in een rioolbuis kruipen. Alles om de 'cache', een soort schat, te vinden. Het heet geocaching en Lucie Louws (39) uit Oostkapelle is er bezeten van. Met Pasen lanceert ze haar nieuwste eigen trail, in de vorm van een paasei, in en rond Kamperland. donderdag 28 maart 2019 Al weken is ze bezig om een route uit te zetten, vergunningen aan te vragen en vooral: om de gekste verstopplaatsen voor haar caches te verzinnen. Een uitgeholde wei- depaal, een doosje met daarop kunstgras en bloemetjes, een beeldje van een paashaasnoem het maar op. Maar, ssstt... het moet wel een beetje geheim blijven. ,,Dreuzels of muggles mogen de caches niet vinden", zegt Louws. Dat is de benaming die geocachers aan leken geven. Voor de leken: ge- ocaching is een vorm van schat- zoeken met behulp van een gps (global positioning system). Het gaat hierbij dan niet om kisten met gouden munten, maar om doosjes, filmkokertjes of andere houders waarin een papiertje of notitieboekje zit en soms een ver rassing. Elke cache heeft zijn eigen coördinaten, maar dat wil niet zeg gen dat je ze meteen vindt als je in de buurt bent. Dan is het speuren geblazen. Als je er een vindt, laat je je naam achter op de 'log' - het pa piertje - en stopt hem terug. Geheimzinnig Een paar jaar geleden zag Louws een man en een vrouw wat ge heimzinnigs doen toen ze met haar honden aan het wandelen was in natuurgebied Buiten Peke- linge bij Oostkapelle. ,,Ik zag ze iets tevoorschijn halen en weer weg- stoppen." Louws ging op onder zoek uit en vond een houten con tainertje met daarin een papiertje. Geocaching.com stond erop. Ze Dreuzels of muggles mogen de caches niet vinden zocht de site op en sindsdien is ze in de ban van het schatzoeken. ,,Het is een hobby waarin ik al mijn hobby's kan combineren. Ik maak graag banners op de computer, ik ben graag buiten en ik wandel graag." Ze rijdt professioneel paard en geeft les, maar een dag in de week houdt ze vrij. Dan gaat ze meestal met haar moeder op pad om caches te vinden. ,,We ver trekken soms al om vijf uur 's mor gens om bijvoorbeeld in België ca ches te gaan zoeken. Er liggen er miljoenen verspreid over de hele wereld, dus je kunt het overal doen." Wat er zo leuk aan is? ,,Je komt op plekken waarvan je niet wist dat ze bestonden." En dat vindt Louws net zo leuk aan geoca- chen in haar eigen omgeving. ,,Er liggen meer caches om je heen, dan je denkt." Zelf is ze actief - bij geocachers bekend onder de naam Lucieiio - in het aanvullen ervan. Louws heeft er bijvoorbeeld een bij haar huis hangen. Die heet De Zeeuwse Boerin, wie hem vindt, snapt waarom. Ze heeft er ook een paar op Neeltje Jans verspreid, in het Veerse Bos en de Sint Laurense Weihoek. ,,Omdat ik het leuk vind om mensen die gebieden te laten zien." Daarnaast daagt ze zichzelf uit met het maken van geo-art. Dat zijn trails in de vorm van een figuur. Ze heeft er al in de vorm van vier hoefijzers en een grote envelop. Met Pasen verschijnt er een groot paasei op de gps-kaart voor geocaching. De paastrail is actief vanaf Eerste Paasdag en blijft in elk geval twee maanden liggen. Hij wordt zo'n 16 kilometer lang en bevat 62 caches. ,,Mensen zullen er zeker wel een uurtje of drie a vier over doen om alles te vinden." De gemeente onderzocht vier op ties. Naast alleen de aanleg van een extra voetbalveld op de huidige lo catie, is ook uitgerekend wat het kost om een compleet nieuw sport complex aan te leggen op het oude veilingterrein, de oostkant en de westkant van het dorp. In dat geval krijgen ook de tennisvereniging en de ijs- en skeelervereniging een nieuwe accommodatie. Het college geeft de voorkeur aan de laatste variant, waar een voorlo pig prijskaartje van 5,3 miljoen aan hangt. Het is, uitgaand van een vol ledig nieuw complex, de goedkoop ste optie. Bovendien is de locatie goed bereikbaar en is het de enige plek waar volop ruimte is om alle wensen in te willigen. Een nadeel is wel dat verplaatsing van de velden zo'n drie a vijfjaar in beslag neemt. Wethouder Kees Verburg (PvdA, sport) vindt het vooral belangrijk dat de sportver enigingen duidelijkheid wordt ge boden. ,,Er wordt al jaren over ge sproken en het ettert maar door. Ik wil dat iedereen nu weet waar ze aan toe zijn." De gemeenteraad discussieert dinsdag over de vier opties. ,,We vragen de raad dan een principe uitspraak te doen. Dan kunnen we verder. In alle gevallen hebben we de benodigde grondposities nog niet in handen." Aan de westkant voorziet de ge meenten weinig problemen. Een deel van de grond is in eigendom van R&B Wonen. Grondeigenaar De woningcorporatie probeerde eerder al de boel aan de gemeente te verkopen. De andere grondeige naar kan een aangrenzend perceel aan de Schapendijk worden aange boden, wat sinds 2006 in handen is van de gemeente. Aanleiding voor de verplaatsing van de velden is het nijpende ruim tetekort bij Voetbalvereniging Krabbendijke. De club is explosief gegroeid en heeft dringend be hoefte aan een grotere kleedaccom- Er wordt al jaren over gesproken en het ettert maar door modatie en een extra veld. Voorzit ter Kees Hoekman geeft aan dat zijn club altijd de voorkeur heeft gege ven aan uitbreiding op de huidige locatie. ,,We zitten heel mooi in de dorpskern. Maar als uitbreiding daar niet tot de mogelijkheden hoort, willen we wel meewerken aan een verhuizing." Hoekman be nadrukt het positief te vinden dat het college nu deze stap heeft geno men en is vol vertrouwen dat de club er met de gemeente uit gaat komen. Brede school Als de sportclubs verhuizen, kan de vrijkomende grond samen met het aangrenzende veilingterrein wor den herontwikkeld. De bouw van een brede school voor cbs De Ze vensprong en obs De Klimroos in combinatie met een nieuwe gym zaal is volgens Verburg één van de mogelijkheden. Lucie is in de ban van 'schatzoeken' Lucie Louws is gek op geocaching. foto dirkjan gjeltema Valeska Nastaly Oostkapelle - Lucie Louws De sportvelden in Krabbendijke kunnen het best worden ver plaatst naar de westkant van het dorp. Die voorkeur spreekt het Reimerswaalse college van B en W uit. Op de vrijkomende locatie kan eventueel de nieuwe brede school worden gebouwd. Joeri Wisse Krabbendijke - Kees Verburg, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60