Zes genomineerden voor local hero's Goes 6 Inwoners Wolphaartsdijk niet enthousiast De meeste inwoners van Wolphaartsdijk zien helemaal niets in het plan voor een camperpark in recreatiegebied De Schelphoek. Politie doet inval bij wietkwekerij in buitengebied donderdag 28 maart 2019 - - -C; IN DE REGIO Zee en land Zeeuwse carrièrebeurs Concert MIJN DORP, MIJN STAD Dat bleek dinsdag tijdens een infor matieavond in het dorpshuis over de invulling van de recreatiezone. Behalve de plannen die de ge meente zelfheeft, zoals het verbe teren van de Veerweg en het op knappen van de veersteiger, sprin gen drie grote ontwikkelingen eruit. Eén daarvan is een park voor honderd campers bijDe Schelp hoek. Dat komt van de ondernemer die in Kamperland al een soortge lijk park runt. Bij De Schelphoek zou het hui dige parkeerterrein moeten worden opgeofferd. Veel dorpsbewoners lieten weten dat in hun ogen het plan ten koste gaat van de dagre creatie. Onder meer het idee om de parkeerplekken die verloren gaan elders in het gebied te compenseren oogstte kritiek. ,,Dat gaat ten koste van recreatieruimte. Dat willen we niet, want op warme dagen ligt het daar bomvol'', zei een vrouw, die daarmee de mening van veel aan wezigen verwoordde. Sjaan Huissoon van de Dorpsver eniging is niet verbaasd dat het plan op veel weerstand stuit. ,,Wij heb ben de gemeente al in een vroegtij- De winkeliers die kans maken op de titel winkelheld zijn Karin Goulooze van Stretch Fashion, Rutger N ouse van Blik Veger en Arne Ruis van Sneakers. De kanshebbers om horecaheld van Goes te worden zijn Roxanne Machielse van café De Pompe, Marc Visser van De Smulkamer en Patrick de Jong van Lunchcafé 't Stadhuis. Mensen hebben de af gelopen weken suggesties kunnen dig stadium laten weten gemengde gevoelens te hebben bij een cam perpark. Het is toen geschrapt, maar tot onze verbazing stond het later toch weer in de visie.'' De Dorps vereniging vindt de Grote Piet een betere locatie voor een camperpark. Lodges De vereniging gaat de ernstige be zwaren tegen het camperpark ver woorden in een zienswijze aan de gemeente. Daarin komt ook de kri tiek te staan op de twee andere grote plannen: lodges in de Zuid- vlietpolder en de komst van appar tementen, een restaurant en een zwembad bij De Zuidschor. Een enquête om het draagvlak voor de plannen te peilen gaat de Dorpsver eniging niet houden. ,,Er is enige druk op ons uitgeoefend om dat te doen, maar wij vinden dat je de plannen alleen kunt beoordelen als je er uitgebreid over bent geïnfor- insturen. Op basis daarvan heeft de jury de zes genomineerden ge kozen. Nu kan iedereen stemmen via de website van Zo Goes. Daarop is ook meer achter grondinformatie te vinden over de kandidaten. Karin Goulooze behoorde vorig jaar ook al tot de genomineerden. Stemmen op de kandidaten kan nog tot en met 10 april. Loca hero's Het is voor de tweede keer dat het platform op zoek gaat naar de zo geheten local hero's van Goes. Vo rig jaar werd Maarten Landegent van LUX uitgeroepen tot de win- kelheld van Goes en werd Marc van de Ketterij van Katoen tot de horecaheld gekozen. meerd. Dan zouden we bij elke in woner die er dinsdag niet was, moeten aanbellen om een presen tatie te geven. Dat is niet haalbaar.'' In haar zienswijze zal de dorps vereniging ook nog wat andere za ken aankaarten. Het verplaatsen van de duiklocatie zou niet nodig zijn. Ook het idee voor een centrale parkeerplaats in het recreatiegebied vindt de vereniging een slecht idee. Er is misschien een alternatief. ,,We hebben aan de ontwikkelaars van het park Veerse Kreek (nu nog De Veerhoeve, red) gevraagd of hun parkeerterrein ook voor dagjes mensen beschikbaar is. Maar daar is nog geen duidelijkheid over.'' De beheerder van de Facebook- pagina Kritisch Wolphaartsdijk heeft na de bijeenkomst een nieuwe poll geplaatst. Ook daaruit kwam gisteren het beeld naar voren dat het plan voor het camperpark op weinig steun kan rekenen. THOLEN De politie heeft gisteren aan de Vrouwendijk tussen Poort vliet en Tholen een wietkwekerij ontmanteld. Op de wietkwekerij werden in totaal 475 hennepplan ten aangetroffen. De bewoner is aangehouden en overgebracht naar het bureau voor verder onderzoek. Om de kwekerij te laten draaien, werd ook stroom gestolen. Tijdens de inval in het pand vond de politie ook een jachtgeweer. Dat jachtge weer is in beslag genomen. Dat geldt ook voor de auto van de be woner. Deze auto kan worden ge bruikt als onderpand bij een even tuele claim die de verdachte aan zijn broek kan krijgen als hij de ver diensten moet terugbetalen. De hennepplanten worden vernie tigd. Plan camperpark oogst veel kritiek BE De parkeerplaats bij De Schelphoek, die in de zomer vaak vol staat, zou moeten wijken voor een camperpark. foto marcelle davidse HEINKENSZAND De uit Middelburg afkomstige kunste naars Marina Pelle- grino (olieverfschil derijen) en Mirjam Luijendijk (beelden in steen) exposeren tot en met 20 april hun werk in 't Kunstuus aan de Dorpsstraat 43 in Heinkenszand. Zaterdag zijn beide kunstenaars van 13.00 tot 16.00 uur in de galerie aan wezig. De expositie Zee Land kan we kelijks bezocht wor den. De galerie is geopend van woensdag tot en met zaterdag. Ook tijdens Kunstspeu- ren in de Zak op 13 en 14 april zijn de kunstenaars aan wezig in 't Kun- stuus. GOES Morgen en zater dag opent de Zee landhallen haar deuren voor De Zeeuwse Carrière Beurs. Bezoekers kunnen hier beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur gratis kennismaken met een breed scala aan potentiële werkgevers. Aan melden kan via dezeeuwsecarriere- beurs.nl. SINT-ANNALAND Muziekvereniging Accelerando, zang vereniging Kir Royal en het Schorrekoor geven zaterdag een benefietconcert in Sint-Annaland. Er wordt aandacht ge vraagd voor de ziekte van Lyme. Belangstellenden zijn om 19.00 uur welkom in de grote zaal van sport- en gemeenschapscen trum De Wellevae- tein Sint-Annaland. Kaarten zijn te koop bij boekhan del Heijboer aan de Ring. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Het binnenstadsplatform Zo Goes heeft bekendgemaakt welke zes mensen dit jaar kan maken op de titel winkel- en horecaheld. Rob Paardekam Goes DRIEWEGEN Omnis Kindcen trum 't Opstapje, 17.00 uur: Feestelijke opening Kindcen trum GOES Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: Inloopoch tend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30 11.30 uur: Digitaal Café; West- havendijk 1, 10.00-12.00 uur: Open dag Goese Roeivereni ging Scaldis; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspree kuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsver band en scootmobieltocht 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloopochtend; 14.00 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ABTSKERKE Dorps huis Versvliet, 19.30-22.00 uur: Cursus 'Landschap schilderen in stijl van de 17e eeuw' 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Hand werken YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmin tonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga- gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Di gitaal inlooppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. HEINKENSZAND Speksteen vijlen tot je er bij neer valt, lekker met je handen vol zeepsop wrijven op wol of zagen en knutselen met hout of papier. Het kon allemaal gisteren tij dens de kunstdag op basisschool De Reiger in Heinkens zand. Vijf kunstenaars waren op uitnodiging van de Culturele raad van Borsele naar de school gekomen om samen met de kinderen aan de slag te gaan. Een pilotproject waar alle kin deren vol overgave aan mee hebben gedaan. De gemaakte kunst gaat niet mee naar huis, maar is straks te zien tijdens Kleinkunst op Stoom. foto marcelle davidse KUNSTDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59