Voorrondes NK: Wie zet z'n beste pokerface op? 7 TENOR MARC CANTO Hij zong en zij danste de sterren van de hemel. Tot Marc Canto en zijn vriendin Maria hun woonplaats Serooskerke achter zich lieten. Nu runnen ze een bar in Spanje. donderdag 28 maart 2019 Moraira Ze stonden een jaartje te rug zo te stuntelen met hun eerste cocktails dat Marc Canto en zijn vrien din Maria Del Mar Gomez de beste cocktailmaker van Spanje inhuur den om hen 'een lesje te leren'. In middels drink je topdrankjes in Budhamar Beachclub in Moraira. De bar van zanger Canto, die vorig jaar zijn geboortegrond Schou- wen-Duiveland verruilde voor een leven aan de Costa Blanca. Ook daar klinkt bijna dagelijks livemu ziek. Moraira is van oorsprong een Spaans vissersdorpje, maar vóór Canto (49) zijn koffers pakte, was het plaatsje - op zo'n 40 kilometer van Benidorm - al door heel veel mensen ontdekt. ,,Ze noemen het ook wel het Saint Tropez van de Costa Blanca. Het dorp zelf is niet groot maar de bergen hier liggen helemaal vol met luxe villa's. Dat is gigantisch. Er zijn hier mis schien wel 200 restaurants en een stuk of zeven bars." Soundmixshow Canto beleefde als tenor de afgelo pen jaren mooie avonturen. Win naar van de Soundmixshow in 1996, deelname aan televisieprogram ma's als Una Voce Particolare en Bloed, Zweet en Tranen. Muzikale projecten in binnen- en buiten land. ,,Ik ben nu bezig met een nieuw project: De Twee Tenoren. Samen met John Reels, die in Bel gië heeft meegedaan aan Una Voce Particolare. We werken aan een show waarmee we op tournee wil len, door Duitsland, Nederland en België." Dat doet hij tussen de drukte van zijn eigen toko door. Nu nog is Budhamar Beachclub al leen in het weekend geopend. Over een maandje gaan de deuren weer vijf dagen in de week van het slot. ,,En in de zomer zeven dagen Met John Reels werk ik nu aan een show waarmee we op toernee willen in de week. Dat is hard werken, maar ook erg leuk." Regelmatig treden er artiesten van allerlei pluimage op. Maria, Spaanse van origine en danseres, draait op vrij- dagavonden als dj Love de sterren van de hemel. En ook zelf pakt Canto regelmatig de microfoon. De donkere kroeg die de bar be gin vorig jaar nog was, toverde het tweetal om tot een frisse, lichte Ibiza-achtige bar. Het is een joekel van een tent, omschrijft Canto. ,,Binnen hebben we 160 vierkante meter. Buiten kunnen nog eens tachtig mensen op het terras. Er komen hier Engelsen over de vloer. Nederlanders, Duitsers, veel Scandinaviërs en ook locals. Heel wat vaste gasten inmiddels. We zijn wel een soort meeting point." Hoewel het aanpoten is ('We leren elke dag'), mist Canto het leven dat hij in Serooskerke achterliet niet. ,,Natuurlijk mis ik mijn doch ter, maar die komt lekker volgende week. En mijn broer en moeder. Maar verder: we hebben het hier hartstikke goed." Meer informatie op de Facebook- pagina beachclubmoraira. Toernooidirecteur Thomas Sme- dema verwacht zo'n zeventig deel nemers en daarmee één van de grotere spelersvelden in de aan loop naar de eindstrijd. De win naar mag zich de ongekroonde kampioen van Schouwen-Duive- land noemen en verdient met die prestatie rechtstreeks een plek in de finale. De beste pokeraars van Nederland spelen in juli tegen el kaar in Ermelo. De populariteit van het kaartspel is enorm, ervaart Smedema. ,,Elk jaar komen er weer nieuwe spelers bij; de jonge gene ratie die achttien is geworden. Dit seizoen spelen we 143 toernooien, verspreid over 141 dagen in het hele land. Dus het zit aardig vol." Punten Onervaren deelnemers aan het toernooi hoeven niet bang te zijn dat ze veel geld gaan verliezen aan gelouterde spelers. Inschrijven kost (online) 12,50 euro en dat is het, legt Smedema uit. Aan de ta fels zelf wordt niet met geld ge werkt, maar met punten. Legaal pokeren om geld is voorbehouden aan Holland Casino. Maar net als met het amateurvoetbal kan een getalenteerde pokeraar interessant zijn voor sponsors en zo toch ook een aardig zakcentje bij elkaar spe len, blijkt uit informatie op de site onkpoker.nl. Pieter de Korver werd sinds zijn Nederlandse titel 'ontdekt' en kan er inmiddels riant van leven. Bij het EPT-toernooi van Monte Carlo sleepte hij 2,3 miljoen euro binnen. De voorronde in Zierikzee is zo wel voor ervaren als beginnende spelers interessant, aldus Sme- dema. ,,Als beginner krijg je het spel aan één van de zijtafels uitge legd. Bij het tweede handje is het nog even een beetje kijken hoe het werkt. Maar met het derde handje speel je al gewoon mee. Een ge vleugelde uitspraak in de poker- wereld is: 'a minute to learn and a liftetime to master'. Het is een spel met heel veel variabele tech nieken. Daarom verveelt het ook nooit. Je moet altijd rekening hou- Je moet altijd rekening houden met je tegenstander; hoe goed en oprecht die is den met je tegenstander; hoe goed en oprecht die is. Aan de ene kant ben je bezig met een gedragsana- lyse en tegelijkertijd met een ri sico-inschatting van de kaarten. Maar daarnaast zit je ook nog eens gewoon met tien mensen gezellig aan tafel onder het genot van een drankje." Een beetje voorronde duurt al snel ruim vijf uur. Gaandeweg val len steeds meer spelers af en strij den de beste negen aan het eind van de dag aan de centrale finale tafel. Verliezers kunnen de reste rende tijd doden door tegen elkaar op aparte tafels verder te spelen. SD Van Zeeland naar de Costa Blanca Esme Soesman -Marc Canto Kijk op de site bij /video Marc Canto Restaurant Wendy's bij Zierik- zee is zondag tijdelijk het do mein van 'pokerfaces'. In het etablissement aan de Zeeland- brug wordt de voorronde ge speeld van het open Nederlands Kampioenschap pokeren. Marcel Modde Zierikzee Thomas Smedema, toernooidirecteur Voorrondes open Nederlands Kampioenschap pokeren: zon dag in restaurant Wendy's bij Zie rikzee (aanvang 15.00 uur), 30 maart in Sint Jansteen en 17 mei in Terneuzen. Zanger Marc Canto heeft samen met zijn vriendin Maria in Spanje Beachclub Budhamar. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58