v: Primavera mm 4 Kallemooifeest mag mét haan 1v MODERNISERING KAMERGEBOUWEN Opnieuw is er gedoe over de renovatie van het Binnenhof. Het kabinet zoekt een nieuwe architect. Ellen van Loon, die de vernieuwing van de Tweede Kamer zou leiden, wordt op een zijspoor gezet. BOEK NU EEN GEZELLIGE BRIDGEVAKANTIE! acties.primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 donderdag 28 maart 2019 De rechtbank vindt niet dat er sprake is van dierenmishande ling bij het Kallemooifeest op Schiermonnikoog. Tijdens het pinksterweekend wordt een haan drie dagen in een mand gehangen, boven in een 18 me ter hoge mast, als symbool van vruchtbaarheid. Dierenorgani- saties maken er al langer be zwaar tegen. Kallemooi is een pinksterfeest op het Wadden eiland. De viering staat de laat ste jaren ter discussie, het Co mité Dierennoodhulp stapte naar de rechter. Maar die vindt dat het geen dierenmishande ling is, onder meer omdat de haan vooraf wordt onderzocht door een dierenarts, water en voer krijgt, voldoende beschut ting. Ook hangt er een camera in de mand. ,,Mishandeling is niet alleen een dier schoppen en slaan. Mishandeling is ook een dier geestelijk veel angst en stress bezorgen", stelt Comité Dierennoodhulp. De industrie moet nog veel werk verzetten Nederland sprak met Rusland over MH17 De Nederlandse regering heeft samen met Australië eerder deze maand een gesprek ge voerd met Rusland over de aansprakelijkheid van dat land voor de ramp met vlucht MH17 op 17 juli 2014. Dat meldt minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Blok wil geen mededelingen doen over de inhoud van de bijeenkomst tussen de drie landen 'om de vertrouwelijk heid van het proces te waar borgen'. Cholera slaat toe na Idai In Mozambique zijn de eerste gevallen van cholera gemeld. Bij vijf mensen is de ziekte vastgesteld, hulpverleners vre zen dat veel meer mensen ziek zijn. Sinds het land werd getroffen door de orkaan Idai zijn al zevenhonderd do delijke slachtoffers geteld. Veel men sen zitten zonder schoon water. Er zijn 900.000 doses choleravaccin naar het land gestuurd. Geen vaccin, niet welkom Samenwerken tegen taxvlucht Het kabinet is achter de schermen op zoek naar een nieuwe architect voor de renovatie van de Tweede Kamer. De Rotterdamse toparchitect Ellen van Loon, van het beroemde bureau van Rem Koolhaas, wordt binnenkort op een zijspoor gezet. Eerder dit jaar werd de architect van de renovatie van de Eerste Kamer, Liesbeth van der Pol, al aan de kant ge zet. Dat nu óók die van de Tweede Ka mer haar leidende rol kwijtraakt, is een pijnlijke nederlaag voor het Rijks vastgoedbedrijf (RVB) van staatsse cretaris Raymond Knops van Binnen landse Zaken. Het RVB haalde de twee toparchitecten in 2017 met veel bom barie binnen. Architect Van Loon wordt door Tweede Kamerleden beticht van 'grootheidswaanzin'. Zo wil zij dat er een tropische kantoortuin in het par lement komt. Ook heeft zij bedacht om alle vergaderzalen in de Tweede Kamer te verplaatsen naar de begane grond, wat enkele miljoenen euro's extra kost. ,,Die lui willen overal hun geursporen nalaten'', klaagt een bron in Den Haag. Om te voorkomen dat de renovatie van het Binnenhof - die volgend jaar moet beginnen en een half miljard euro kost - vertraging oploopt, wordt met spoed gezocht naar een opvolger voor Van Loon. Dat wordt waarschijn lijk de 76-jarige Pi de Bruijn, die in 1992 tekende voor de nieuwbouw van de Tweede Kamer. Op dit moment is De Bruijn al ingeschakeld om de plan nen van Van Loon te herzien. Staatssecretaris Knops heeft maan dag een topoverleg over de renovatie plannen met directeur-generaal An- net Bertram van het RVB. De uit komst is waarschijnlijk dat Van Loon zich alleen nog op de achtergrond met Hotel Alba Ontmoet nieuwe mensen om mee te bridgen 5 gezellige avonden bridgen voor slechts €12,- Direct te boeken bij uw vakantie Ook te boeken i.c.m. andere accommodaties in Monte Gordo Vragen? Neem gerust contact op met ons klantcontact center GO SCHIERMONNIKOOG Ed Nijpels over het Klimaatakkoord, waarvoor met name de industrie nog veel moet doen. SYDNEY BEIRA ROCKLAND Kinderen die niet zijn ingeënt tegen mazelen, zijn in het Amerikaanse dis trict Rockland County niet meer welkom op open bare plaatsen. Sinds oktober raak ten zeker 153 men sen daar besmet. DEN HAAG Nederland en Duits land gaan zich samen inspannen voor een internationale mini mumbelasting voor bedrijven. Staatsse cretaris Snel (Finan ciën) en zijn Duitse collega zeggen samen de strijd aan te binden met belastingontwij king. Door in alle lan den een minimumta rief in te voeren, moet voorkomen worden dat bedrijven alleen belasting betalen in het land met het laag ste tarief. Soap rond architecten verbouwing Binnenhof Jan Hoedeman Peter Winterman Den Haag Pi de Bruijn en Ellen van Loon. foto's marc DRIESSEN EN RVB Portugal Algarve Monte Cordo Vr. 12-04-19 8 dagen 2-persoonskamer zuidwestzijde, logies Dichtbij het strand en het centrum Moderne comfortabele kamers *ExclusieF reserveringskosten en calamiteitenfonds Al vanaF €375 p.p. o.b.v. 2 personen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4