2 UIT THUIS 3 Prinses Lau- rentien en Paul van Loon Marvin Gaye Verdwenen peuter Succesverhaal Keith Richards donderdag 28 maart 2019 Lp W Serie Boek Cd VERHAAL meisje doet het anders. Dat houdt het afwisselend, dat houdt het fris. Ik kijk steeds met veel bewondering naar die kinderen. Toen ik die leeftijd had, zou ik dat niet gekund hebben, maar deze meiden kunnen zo goed spelen en zingen. Ze dragen de voor stelling. Heel bijzonder hoor, dat ze op deze leeftijd - pakweg tussen 11 en 13 jaar - al zoveel talent hebben'', zegt Diederik. Hij juicht het ook toe dat in elk theater waar 'De Sprookjessprok kelaar' wordt gespeeld tien grootou ders met hun kleinkind worden uit genodigd daadwerkelijk mee te doen aan de voorstelling. ,,Dit past ook zo mooi bij die achterliggende gedachte van sprookjes aan elkaar doorvertel len. Dat doen opa's en oma's toch: voorlezen aan hun kleinkinderen? Bij ons spelen ze echt mee in het verhaal en kunnen ze met elkaar meemaken hoe het is in zo'n voor stelling te staan.'' Eén van de oma's die dat zaterdag gaat beleven, is Annie Tanghe. Zij is zelf bedrijfsleidster in het Schelde- theater in Terneuzen. Haar collega Ingrid Neve van de afdeling commu nicatie wist Annie over te halen. ,,Nou is dat eigenlijk helemaal niks voor mij. Ik heb nog nooit op een po dium gestaan, maar ik doe er mijn kleindochter, Lieke Sanders, een ge weldig plezier mee. Zij is nog maar 7 jaar, maar ze heeft al in twee dans voorstellingen van docente Anita Beekers in Oostburg opgetreden. Dus dit wordt ook een hele belevenis voor haar. We moeten om 10.30 uur 's ochtends aanwezig zijn, krijgen dan te horen wat we allemaal moe ten doen en dan zal er gerepeteerd worden. Ook zijn er voor ons alle maal kostuums gemaakt. We moe ten in alle twee de voorstellingen, die van 13.30 uur en van 16.00 uur, meedoen'', vertelt Tanghe, die zich toch wel verheugt op de ervaring die haar en Lieke te wachten staat. Ook Benny Hemelsoet uit Sas van Gent behoort tot de groep van in to taal 18 grootouders en kleinkinderen die zaterdag als gasten meedoen in 'De Sprookjessprokkelaar'. Hij komt samen met zijn kleindochter Liene (8). Hemelsoet vertelt: ,,Vorig jaar waren wij in De Efteling zelf en daar werd toen deze musical opgevoerd en ook toen mochten er opa's en oma's met een kleinkind meedoen. Dat hebben Liene en ik toen spon taan gedaan. We vonden het zo leuk, dat we direct besloten ons ook nu weer aan te melden.'' Hemelsoet is zelf slagwerker in dweilband de 'Orange Band' in Sas van Gent en treedt graag op voor publiek. ,,Maar Liene geniet er nog extra van om op het podium te staan. Zij heeft mu ziekles en houdt ook erg van dan sen.'' Voor acteur/zanger Diederik Rep draait het in de eerste plaats altijd om het vertellen van een mooi ver haal. Hij acteert graag en beschikt over een mooie baritonstem. ,,Ik vind het dus prachtig als dat vertel len met muziek en zang kan, maar uiteindelijk blijft het verhaal het be langrijkste.'' GO Het in 1972 opgeno men album van de Amerikaanse rhythm- and-blueszanger Marvin Gaye werd destijds ge schrapt, omdat de titel song van het album You're The Man niet goed genoeg scoorde. Hoewel sommige songs later alsnog op cd's terechtkwamen, zijn alle nummer nu opnieuw verzameld. Het album verschijnt eerst op vinyl, want de cd-uitvoering komt pas eind april. Verschijnt morgen bij Universal. De Netflix-docuserie The Disappearance Of Madeleine McCann belicht de verdwijning van het 3-jarige meisje in 2007 uit een vakantie- resort in Portugal. Veel mensen komen aan bod: van vrienden van de McCanns tot onder zoekers, van mensen die ooit verdacht waren tot degene die een profielschets van de mogelijke dader maakte. Nu te zien op Netflix. In De Dutch Touch, hoe een klein land Amerika veroverde schrijft oud journalist Willem Meiners het grotendeels onbe kende succesverhaal van Nederland in Ame rika. Nederland is er al lang en overal, want de invloed hield niet op toen Nieuw-Amster- dam New York werd. The Voice is nu bij voorbeeld het best bekeken tv- programma in de VS. Verschenen bij Balans. De Dutch Touch De remaster van het in 1988 uitgebrachte solo album Talk Is Cheap van Keith Richards verschijnt morgen. De cd van The Rolling Stones-gitarist kon 30 jaar geleden op veel lof rekenen. Deze heruitgave telt zes bonusnummers. Wie alleen de muziek wil hebben, kan de cd bestellen. Wie liever wat extra's heeft, kan kiezen voor de luxe vinylset met singles, posters, cd's en een boek. Verschijnt morgen bij BMG. en vertel ze door' Scène uit de fami liemusical 'De Sprookjessprokke laar'. De familiemusical 'De Sprook jessprokkelaar' is gebaseerd op het gelijknamige, succes volle boek, geschreven door Prinses Laurentien van Oranje en Paul van Loon. Het is in 2014 in samenwerking met de Efteling uitgekomen en inmiddels zijn er ruim 18.000 exemplaren van dit boek verkocht. Script en liedtek sten voor de musicalversie zijn van Allard Blom, muziek van René Merkelbach en de regie is van Mark van Haasteren. De mu sical werd een jaar lang ver toond in het eigen theater van sprookjespark De Efteling en maakt dit seizoen een tournee langs veel theaters in Nederland en België. Het is de 15e sprook jesmusical van Efteling Theater producties. 'De Sprookjessprokkelaar', Efte ling Theater, zaterdag 30 maart, Scheldetheater Terneuzen, aanvang 13.30 uur en 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47