Game'78 treft veel bekenden O O) CD O Oostkapelle-trio traint mee bij Jong NAC 12 ZEELAND Van den Broeke en Wisse door bij Ondo Van Dam na derde zege riant op kop Van Goethem in twee klassiekers Verhulst is nu wel klaar voor stap omhoog Jouri van den Broeke en Robin Wisse hebben hun contract bij korfbalvereniging Ondo ver lengd. Ze vormen dit seizoen voor het eerst een trainersduo in Sint Laurens en gaan na de zomer door. Eerder trainden ze - los van el kaar - al andere clubs in Zeeland. Ondo is zowel in de zaal als op het veld een eersteklasser. Op het veld is er een grote kans op promotie naar de overgangsklasse. De ploeg staat namelijk bovenaan, met vijf pun ten voorsprong op de concurrentie. Denise van Dam is met nog drie ronden te gaan de favoriet voor de nationale titel bij de vrouwen. In het Beach Hotel in Zoutelande won de 24-jarige damster uit Nijmegen op de derde speeldag twee keer. In de ochtendronde versloeg ze dankzij een kettingstelling Jacque line Schouten. Later klopte ze Annemieke Stunnenberg, die in het middenspel een schijf had verspeeld maar in het eindspel lang te genstribbelde. Denise van Dam staat inmiddels al twee pun ten voor op Laura Timmerman en Vitalia Doumesh. Timmerman speelde gisteren twee keer gelijk. Doumesh kwam in de ochtend ronde remise overeen met titelhoudster Heike Verheul en boekte 's middags eindelijk haar eerste zege. Tegen Jacqueline Schouten dwong ze met secuur positiespel een winnend over machtseindspel af. Brian van Goethem mag zich opmaken voor twee Vlaamse topkoersen in drie dagen tijd. De wielrenner uit Philippine wordt door Lotto Soudal opgesteld in zowel de E3 Binck- Bank Classic (vrijdag) als Gent-Wevelgem (zondag). De Zeeuws-Vlaming zal zich voornamelijk verheugen op Gent-Wevelgem, een wedstrijd met een lengte van 252 kilometer. In de editie van 2018 zat Van Goethem mee in de ontsnap ping. Uiteindelijk werd hij negentiende, in dezelfde tijd als winnaar Peter Sagan. Jarno Mobach, eveneens afkomstig uit Philip pine, rijdt de U23-versie van Gent-Wevelgem. Hij zit in de Nederlandse ploeg voor die wed strijd, die deel uitmaakt van de Nations Cup. Zaalvoetbal Atletiek Als jeugdspeler droeg Hage ook al het shirt van Goes. Als D-pupil ver trok hij naar JVOZ, waar hij - op een korte onderbreking bij NAC Breda na - tot de A-junioren voet balde. De offensieve kracht ver toont dit seizoen zijn kunsten bij Yerseke. ,,Ik wilde wennen aan het seniorenvoetbal. Daarom koos ik bewust voor een stapje terug." Bij de zaterdag-tweedeklasser ac teert Hage voornamelijk in een sys teem met twee spitsen. Goes speelde de laatste jaren met drie aanvallers. ,,Ik ben altijd een cen trumspits geweest, daar ligt mijn voorkeur. Ook kan ik als buitenspe ler uit de voeten." Hage, woonachtig in Goes, wordt bij de derdedivisionist herenigd met trainer Ruud Pennings, de op volger van de naar ASWH vertrek- kende oefenmeester Rogier Veen- stra. Pennings had de jongeling ook al bij JVOZ als C-pupil onder zijn hoede. Tussenstap Verhulst zag afgelopen zomer nog af van een stap hogerop. ,,Vorig jaar - rond deze tijd - twijfelde ik over mijn toekomst", vertelt hij. ,,Ik kon naar Vlissingen en Goes." Maar hij Sjoerd Verhulst gaat naar Goes, al kan Jong NAC hem ook nog inlijven. foto lex de meester bleef Oostkapelle trouw. ,,Ik was nog te wisselvallig. Ik heb in drie jaar veel geleerd in de tweede klasse. Nu presteer ik constanter." Volgens de rechtspoot is dit het moment om de stap te wagen. ,,Ik wil dodelijk zijn voor het doel." Hij realiseert zich dat het niveau in de derde divisie een stuk hoger ligt dan dat hij gewend is. ,,In Zeeland is een tussenstap niet echt mogelijk." Verhulst gaat zich richten op de linksbuitenpositie. ,,Dat ligt me het beste. Dan kan ik lekker m'n acties maken." Hij hoopt met Goes in de zaterdagse derde divisie te gaan voetballen. „Ploegen als Quick Boys spreken me erg aan." Er is nog een kleine kans dat cre atieve aanvaller afziet van de over stap. De Oostkapellenaar wordt in de gaten gehouden door Jong NAC Breda (zie kader). Van der Poel zegt toe te zijn aan ,,een nieuwe uitdaging". Drie jaar geleden kon de aanvaller - destijds speler van Yerseke - ook al naar Goes. Hij koos voor Kloetinge. Beide clubs speelden op dat moment in de eerste klasse. Goes is inmiddels ac tief in de derde divisie. ,,Ik zie het als een stapje hoger en moeilijker. De manier van spelen past goed bij me." OOSTKAPELLE Drie voetbal lers van zaterdag-tweedeklasser Oostkapelle hebben zich in de kijker gespeeld bij NAC Breda. Het gaat om Maarten Hazelaar, Sander Versendaal en Sjoerd Ver hulst. Laatstgenoemde is nog herstellende van een kniebles sure en kon zich nog niet laten zien in Breda, de andere twee spelers trainden al een week mee bij Jong NAC. Rechtsback Versendaal liep in het verleden al eens stage bij Sparta Rotterdam onder 19. De trainer die hem toen aan het werk zag, is nu trainer van Jong NAC. Op die manier ontstond er contact tussen NAC en het trio van de zaterdag-tweedeklasser. De talenten kregen te horen dat ze in de gaten werden gehouden, maar daarna bleef het lange tijd stil. Tot het drietal een tijdje te rug werd uitgenodigd voor een trainingsweek bij de Brabantse club. Hazelaar en Versendaal, allebei negentien jaar, trainden afgelo pen week mee in Breda. ,,Het was even wennen aan het hoge tempo. De trainingen waren zwaar, maar het ging goed", ver telt Versendaal. Verhulst (20) moet door zijn blessure dus nog even geduld hebben, maar krijgt als het goed is snel een nieuwe kans. Het drie tal wordt namelijk uitgenodigd om opnieuw mee te komen trai nen. Wanneer dat precies zal zijn, is nog niet bekend. Game'78 werd vorig jaar glansrijk kampioen in de eerste klasse, mede door Smash op de voorlaatste com petitiedag met 6-0 te bedwingen. Bram Donze, Davy de Kesel en Dennis de Bruyn klopten toen in straight sets Ronald van Remortel, Marino Bolssens en Sebastiaan Mil- lenaar. Voor Smash slaagde alleen captain Patrick Vervaet erin een derde set eruit te slepen tegen Maxime van Eenennaam. Die laatsten zijn er dit jaar niet bij. Vervaet vanwege een blessure, terwijl Van Eenennaam wegens studie verstek laat gaan. ,,We spelen zoveel mogelijk op volle oorlogs sterkte. Je weet echter nooit wan neer je tegen wie speelt, omdat er in deze competitie veel geswitcht wordt. In elk geval gaan we voor een plaats in de middenmoot", aldus De Kesel, die speelsterkte 4 heeft. Een duidelijke favoriet voor de ti tel is vooralsnog niet aan te wijzen. De Zeeuwse hoofdklasse is gedeva lueerd door het wegvallen van de sterkhouders Animo, Sjef en De Schelde. De Zeeuws-Vlaamse riva len zijn doorgestroomd naar de lan- delijke topklasse, de Vlissingers spelen een trede lager in de (lande lijke) hoofdklasse. Daardoor is het tweede team van De Schelde, onder aanvoering van Marcel Baljeu, in de Zeeuwse hoofdklasse gepromo veerd tot eerste team. De Schelde treft zaterdag Wester- schouwen uit Burgh-Haamstede, terwijl DOS het in Vlissingen op neemt tegen De Schenge uit Arne- muiden. Zierikzee en De Goese Maan zijn twee teams die elkaar vo rig jaar ook al tegenkwamen in de hoofdklasse. ,,Er is door de herinde ling van de competitie veel veran derd. Het voelt daardoor een beetje alsof we nog steeds in de eerste klasse spelen", zegt De Kesel, die als tennisleraar actiefis bij zeven clubs in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. donderdag 28 maart 2019 KORFBAL DAMMEN Zie voor een video www.pzc.nl: Daaf Kasse houdt alles urenlang bij voor internet Denise van Dam (rechts) bij aanvang van haar partij tegen Annemieke Stunnenberg. Ze boekte haar derde overwinning. WIELRENNEN Tijdens het ITF-toernooi van Croissy-Beau- bourg (60.000 dollar) is tennisster Lesley Kerkhove samen met de Engelse Harriet Dart doorgedrongen tot de tweede ronde. Ze had den er na setwinst en setverlies een supertie break voor nodig. De Zierikzeese en Dart zijn in de Franse stad als eerste geplaatst. In de derde etappe van de Ronde van Ca- talonië kwamen de drie Zeeuwen gisteren op flinke achterstand binnen: Antwan Tolhoek, Marco Minnaard en Nick van der Lijke wer den respectievelijk 77ste, 80ste en 123ste. GO 1-5 Het Neder lands zaalvoet balteam onder 19 jaar, met daarin Youssef ben Sellam en Nabil Azzana- gui van Groene Ster Vlissingen, heeft gisteren in Slovenië met 4-5 gewonnen van het gast land. Het was de eerste wed strijd in een EK-kwalifica- tietoernooi. Oranje speelt deze week ook nog tegen Azerbeidzjan (vandaag) en Cyprus (zater dag). 25 Atletiekvereni ging RKHAV uit Hulst is zater dag verant woordelijk voor de 25 kilometer van Hulst. Het startschot valt om 14.00 uur op de atletiek baan aan de Willem Alexan- derstraat. Er kan overi gens ook geko zen worden voor 7 of 12,5 kilometer. Goes winkelt bij tweedeklassers De voorhoede van Goes krijgt volgend seizoen een impuls. Sjoerd Verhulst (20) van Oostka- pelle, Sylvio Hage (18) van Yer- seke en Xander van der Poel (21) van Kloetinge maken namelijk de overstap naar de derdedivisi onist. Len Wolters Goes Na jaren afwezigheid is het man- nenteam van Game'78 terug in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtscompetitie, die zaterdag 30 maart van start gaat. De ten nissers uit Clinge gaan eerst op bezoek bij Smash in Sint Jans teen. Henk van de Voorde Clinge a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40