II 5 THE VOICE KIDS TALENT Het gaat zo vanzelf dat ik het vaak niet in de gaten heb Tijs van Duivendijk (14) is de enige Zeeuw bij The Voice Kids. „Tot voor kort mocht ik niet eens vertellen dat ik heb meegedaan." neemt je mee donderdag 28 maart 2019 De auditie van de 14-jarige Kloetinger is morgen te zien tijdens de vijfde af levering van de muzi kale talentenjacht op RTL4. 'Gefeliciteerd, Tijs is door naar de derde voorronde van The Voice KidsVerbaasd nam John van Dui- vendijk een klein jaar geleden de felicitaties aan de andere kant van de lijn in ontvangst. Hij en zijn vrouw Anne wisten helemaal niet dat hun oudste zoon zich had op gegeven voor de muzikale talen tenjacht. Tijs lacht verlegen. „Ik was bang dat ze het niet leuk zou den vinden." Gelukkig waren die zorgen onterecht. John en Anne zijn maar wat trots op hun zin gende zoon. Zingen doet Tijs al sinds hij kan praten. In groep 2 van de basis school kreeg zijn klas de opdracht het liedje Boer, wat zeg je van mijn kippen te zingen. „De meeste kin deren stonden een beetje te mom pelen", weet moeder Anne zich nog goed te herinneren. „Tijs niet. Die zong als enige uit volle borst mee. Toen de juf hem vroeg of hij het liedje soms alleen wilde zin gen, stapte hij zo naar voren." Inmiddels hebben de kinder liedjes plaatsgemaakt voor Engels talige covers, die Tijs via Instagram deelt met zijn volgers. Soms begeleidt hij zichzelf op gi taar of piano. Zijn grote voorbeel den zijn Ed Sheeran en Shawn Mendes. „Hun muziekstijl vind ik heel goed." Welk liedje hij bij zijn auditie voor The Voice Kids heeft gezon gen, mag Tijs nog niet verklappen. En ook niet of en hoeveel coaches er voor hem draaiden. „De opna mes van het televisieprogramma waren vorig jaar zomer. Tot voor kort mocht ik niet eens vertellen dat ik heb meegedaan en dat is me goed afgegaan. Ik heb volgens mij geen één keer mijn mond voorbij gepraat." Het liefst had Tijs een paar jaar geleden al meegedaan aan de ta lentenjacht voor kinderen, maar zijn ouders vonden dat toen niet zo'n goed idee. Anne: „Ik zei tegen hem: doe eerst maar eens wat meer ervaring op; je hebt nog nooit met een microfoon in je handen op een podium gestaan." Zo gezegd, zo gedaan. Tijs vroeg begin vorig jaar of hij zich nu wel mocht opgeven voor The Voice Kids en deze keer kwam er groen licht vanuit huize Van Duivendijk. Al leen wisten paps en mams niet dat Tijs er ook echt werk van had ge maakt. Slaapkamer Samen met zo'n tachtig andere kandidaten wist hij de vijf voorron des van de achtste editie te overle ven. De eerste twee rondes kon Tijs gewoon vanuit zijn slaapkamer doen: hij moest een zangvideo in sturen. De overige voorrondes en de verdere opnames van het pro- gramma vonden plaats in Hilver sum. Dat betekende heel wat auto ritten van en naar het Media Park, evenals vele uren van wachten en herhalen. Toch is Tijs het zingen nog altijd niet beu. Integendeel. Hij zingt gewoon heel erg graag. En heel erg veel. „Het gaat zo vanzelf dat ik het vaak niet in de gaten heb. Zelfs als ik mijn tanden sta te poet sen, zing ik nog." Zijn moeder lacht en knikt be vestigend. „Ik heb weleens tegen hem gezegd: tandenpoetsen gaat een stuk beter als je niet zingt hoor! We hebben op den duur een aantal regels opgesteld: niet zingen onder het eten en als we tegen je praten, stop je met zingen. Anders gaat-ie de hele dag door." groepsreizen al vanaf neemt je mee Veel meer groepsreizen? Ca naar nrv.nl/groepsreizen Tijs zingt de hele dag door Ellen Smaardijk-Jobse Kloetinge Tijs van Duivendijk doet mee aan The Voice Kids. foto marcelle davidse -Tijs van Duivendijk De uitzending met de Blind Audi tion van Tijs is morgen vanaf 20.30 uur te zien op RTL4. Divers Zuid-Afrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van het Kruger Nationaal Park tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Ontdek waarom het veelzijdige Java en het paradijselijke Bali zo geliefd zijn West-Amerika Compleet Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van wereldsteden tot fabelachtige nationale parken, zo mooi is Amerika Klassiek Rusland Groepsreis 13 dagen, al vanaf U ziet alles wat Rusland bijzonder maakt, incl. St. Petersburg, het Kremlin en de Gouden Ring Beleef Klassiek Thailand Groepsreis 16 dagen, al vanaf Bangkok, Chiang Mai, River Kwai, bergstammen en relaxen aan het strand van Hua Hin Ecuador de Galépagos Groepsreis 21 dagen, al vanaf Beleefde kleurrijke cultuur van Ecuador en de natuurlijke rijkdom van de Galépagos Prijs incl. korting. Excl. reserve ringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Onze wereldwijde groepsreizen zijn populair. Vertrekgarantie, Nederlandssprekende reisleiding, prima hotels en altijd een scherpe prijs. Vertrekken t/m maart 2020. Ook in de schoolvakanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33