Akhtar Chouhan te gast in Middelburg Nieuwe collectie 4 iiijfliillijiiijiiiliip Oude jack russell uit Middelburg loopt op rolletjes NU VmPWlGBAAR! KOOPZONDAG 31 MAART donderdag 28 maart 2019 jjallEliltaeliiiiiinQq Rene Hoonhorst Ritthem De eerste trippelpasjes bevallen het bejaarde hondje maar matig. Maar na een kwartiertje huppelt Phoebe bijna in haar 'karretje', zoals haar baasjes de rollator noemen, over het wandel- annex fietspad tussen Fort Rammekens en het strandje bij Ritthem. Uitje geslaagd, conclu deert Melissa Goedbloed blij. Melissa besloot deze week op haar vrije dag uit te proberen of dame Phoebe (spreek uit Fiebie) ook buiten de huiselijke omgeving een beetje uit de voeten kan met haar hulpvoertuig. De 15-jarige ter riër is van jongs af altijd een 'pittig beestje' geweest, stelt Melissa's moeder Marjolein. Een kleine vijf jaar geleden kreeg ze echter last van kromgroeiende voorpootjes. Veelvuldig bezoek aan de dieren arts en bijzondere dierenklinieken in Gent en Antwerpen brachten geen uitkomst. Wel bleek uit rönt genfoto's dat een botje in beide voorpoten als het ware opzij is ge klapt. Een kwaal die - zeker aan twee poten tegelijk - geen van de geraadpleegde specialisten ooit eer der was tegengekomen. Met opera ties zouden beide botjes met be hulp van ijzeren plaatjes weer in de goede stand gezet kunnen worden, maar een blijvende oplossing zou het hoogstwaarschijnlijk niet zijn. Volwaardig gezinslid ,,Bij een hondje met het formaat van Phoebe kun je alleen heel dunne plaatjes aanbrengen. Een sprongetje of onverwachtse bewe ging en die plaatjes breken. En dan zijn we verder van huis", leggen moeder en dochter Goedbloed uit. Ondanks haar handicap is Phoebe altijd levendig en beweeglijk geble ven. Maar het ging Marjolein, Me lissa en vader Richard wel aan het hart dat de terriër, door allen be schouwd als volwaardig gezinslid, moeilijker liep en duidelijk last had van pijnlijke pootjes. Dus werd het internet afgespeurd op hulpmiddelen voor allerhande honden. Onder de kleinere honden zijn vooral voor chihuahua's zonder achterpoten nogal wat rolstoeltjes ontworpen. Richard fabriceerde zelf een karretje. Collega's van Van- denende Machinebouw uit Bors- sele perfectioneerden het ontwerp en hielpen bij het maken van de hondenrollator. Om voor elk weg- dek de perfecte afstemming te creë ren, kan het hondentuigje op ge wenste hoogte worden ingesteld. Phoebe wil met haar naar binnen staande kromme voorpootjes graag nog wat meehollen. Om pijn zo veel mogelijk te voorkomen, raakt ze de grond met die vooraandrijvers nau welijks. Melissa: ,,Aan het draaien en keren, moest ze het meest wen nen. Ze moet nu met haar kont stu ren, maar loopt vaak eerst achteruit of maakt een rondje." Koekjes Het aandoen van de rollator is meestal geen probleem. „Koekjes helpen natuurlijk", lacht Melissa. ,,Maar ze vindt het ook fijn om naar buiten te gaan en loopt dus niet weg als we het karretje tevoorschijn halen." De wielen van de rollator zijn al eens vervangen, maar Ri chard verwacht binnenkort nog een keer andere banden aan te brengen. „Luchtbanden zijn nog wat comfortabeler. Daar rol je ook makkelijker mee over stoepranden en drempels." Of ze wel zoveel heisa voor een hoogbejaarde hond op de hals moet halen, is voor de familie Goedbloed geen vraag. ,,Phoebe mag dan vijf tien zijn, ze is nog hartstikke vief en even pittig als toen we haar als pup van zes weken kregen. Ze is nog ze ker drie jaar bij ons." Akram Akhtar Chouhan is direc teur van de organisatie Afkar India Foundation. Die is in 2013 opge richt om hulp te verlenen aan de slachtoffers van de opstand in Muzaffarngar. Met name moslim minderheden werden hier slacht offer van geweld. Akram Akhtar Chouhan heeft actief gewerkt aan de opvang en rehabilitatie van de slachtoffers. Hij strijdt al vele jaren voor de mensenrechten in zijn regio. Middelburg is sinds 2012 één van de Shelter Cities in Nederland en was na Den Haag de tweede stad die zich aanmeldde voor het project van het ministe rie van Buitenlandse Zaken en mensenrechtenorganisatie Justice Peace uit Den Haag. Vooralsnog is Akram Akhtar Chouhan de laat ste mensenrechtenverdediger die in Middelburg wordt opgevangen. De gemeenteraad heeft besloten tot en met 2019 mee te doen. van 13.00-17.00 uur. - --- zeker diii jaar mee Phoebe in haar sas mei iollatoi M Melissa Goed- bloed met jack rus sell Phoebe. De hond loopt met een voor haar gefabri ceerde rollator. foto DIRK-JAN GJELTEMA A""' - Jack russell Phoebe probeert de speciaal voor haar gefabri ceerde rollator voor het eerst uit buiten haar vertrouwde Middel burgse woonomgeving. Phoebe heeft op Instagram een eigen account: wheelie_phoebe. Iedereen die wil zien hoe de jack russell zich in haar karretje redt, vindt daar een keur aan filmpjes en foto's. ®Kijk op de site bij /video Phoebe kan weer rennen dankzij rollator De Indiase mensenrechtenver- dediger Akram Akhtar Chou- han verblijft de komende drie maanden in Middelburg. Hij krijgt hier de kans om in een veilige omgeving tot rust te komen, cursussen te volgen en nieuwe contacten te leggen voor zijn werk in India. Maurits Sep Middelburg Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal t 0165-537889 www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32