D. O 'De nieuwe koningin van RTL? komt werken 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ze draait een 24 uursdienst bij de brandweer, volgt het spoor van een volkszanger en helpt een dagje mee in de Efteling voor Chantalkomt werken. Chantal Janzen vertelt over achtbanen en poffertjes, maar ook over John de Mol, de ijsdansoorlog en The Voice. Het is verleidelijk om wéér een stukje over Beau te schrijven. Want wat deed hij dat wederom goed in Beau Five Days Inside in Villa Pardoes. Of hij nou zit te praten met de ouders van een 11-jarig jochie dat nog maar een paar maanden te leven heeft, onhandig met bar bies speelt (vader van vier zoons, hè) of zich weer eens abrupt afwendt van de camera omdat de emoties eruit komen en hij met verstikte stem mompelt dat het tijd is voor een biertje. bekende hij eerder op de avond in RTL Boule vard. Elke keer vijf dagen op bezoek bij al die heftige instellingen, trekt een (te) zware wissel. Was hij maar meer van teflon, verzuchtte hij, toen hij het ook in Boulevard te kwaad kreeg, bijna een jaar na de opnames. Maar goddank is Beau niet van teflon en dat maakt hem juist zo geschikt voor dit soort programma's. Al leek het er in de aflevering van dinsdag op dat zijn tra nen dit seizoen in de montage iets beter worden gedoseerd. Slim, want het moet geen trucje worden. Stoppen met BFDI heeft overigens als voordeel dat hij dan tijd heeft voor andere din gen, zoals een latenightshow, waarin al zijn ta lenten als tv-maker en mens óók moeiteloos tot hun recht komen. Maar ik wil het niet over Beau hebben. Want die aflevering in Villa Pardoes was mede, of misschien wel vóóral zo bijzonder doordat de zieke kinderen en hun ouders zo open en eerlijk waren. Over hun zorgen, hun twijfels, hun ver driet. Over de 'klep' in het hoofd na een opera tie, de pijn van het verlies van een schitterende bos krullen door de chemo en daardoor voor jongen te worden aangezien. Over de keuze of je je 11-jarige zoon wel of niet vertelt dat hij over een paar maanden doodgaat. Als kijker dank je op zo'n moment God op je blote knieën dat je zelf niet voor dat afgrijselijke dilemma staat en schaam je je bijna dat je je even daarvoor druk maakte over zoiets futiels als nieuwe zomerjas- sen. Tegelijk was het prachtig om te zien hoe ze al lemaal, jong en oud, genoten van een weekje in een speciaal vakantieoord, nieuwe vriendjes maakten en uitgelaten rondjes reden op een skelter. En daarom was het beste nieuws van deze week niet dat RTL serieus in gesprek is met Beau voor Late Night, maar dat na Five Days In side de donaties binnenstroomden bij Villa Par does. Quote van de dag De trap op en af lopen is voor mij al heel lastig, omdat ik heel bang ben om van de trap te vallen 'Matthijs houdt zich aan regels' Rundfunk in bioscoop INTERVIEW CHANTAL JANZEN^ e Efteling. Chantal Janzen (40) was er al even niet ge- weest. Ze had er eigenlijk wel zin in, het pretpark met al z'n sprook jes en attracties, al had ze het niet zo op achtbanen. Hoogtevrees. Maar ja, hoe moeilijk kon het werken daar zijn? ,,Zoals veel anderen had ik ook vooroordelen. Bij zo'n attractie hoef je als medewerker toch alleen maar op zo'n knop te drukken?" Niet dus. Voor haar nieuwe pro gramma Chantal komt werken, dat vanavond begint, gaat de televisie maakster aan de slag in verschil lende metiers. Van meelopen op de afdeling kinderoncologie in het Maxima Medisch Centrum, in de dierentuin en op de boerderij tot het uitrukken met de brandweer in Am sterdam en, jawel, een dagje in de Ef teling. ,,We moesten 08.30 uur in het park zijn. Ik dacht nog: waarom zo vroeg? Ze gaan toch pas om 11.00 uur open? Bij Joris en de Draak, een acht baan, bleek dat ze die dus elke dag controleren. De baan op hè, lopend, ook naar boven! Karretjes, tandjes, wieltjes, alles wordt nagekeken. Ziehier Chantal Janzen op haar best: met belangstelling en in ver wondering. Even niet in bed met een collega-BN'er, even geen studiopro gramma met dans of andere talenten, maar een dag aan het werk bij de 'ge wone Nederlander'. Het is een for mat dat ze zelf bedacht en uitpro beerde op haar platform &C. ,,Ik zat alleen maar in mijn eigen beroeps groep. Ik kreeg vaak de vraag van on bekende mensen: wanneer kom je eens bij ons slapen? Ja, dacht ik, laat ik de kijker meenemen in het leven Ze zeggen allemaal: ik wil iets doen voor anderen. Of ze nu in de koeienstront staan, verpleger zijn of poffertjes bakken in de Efteling van mensen met allerlei beroepen. Ik heb dat altijd ge had, vroeger al. Tekende OOO ik als kind huizen zonder voorkant. Voor een in kijkje. Ik was altijd benieuwd naar wat mensen bezielden. Heb ik van mijn vader. Gingen we op vakantie naar Spanje. Wil jij even de weg vragen daar, vroeg mijn moeder aan mijn va der. Kwam mijn vader terug, wist hij alles over die man. Drie keer geschei den, vier kinderen, een café begon nen, zes koeien gehadDe weg? Nee, die wist hij niet." ,,Bij iedereen vroeg ik: wat is zo mooi aan je baan? Vrijwel allemaal zeiden ze: ik wil iets doen voor anderen. De passie die ze hebbenOf ze nu in de koeienstront staan, verpleger zijn of poffertjes bakken in de Efteling. De vrouw in dat kraampje staat er al 21 jaar. Ze vindt het nog elke dag gewel dig als ze de bezoekers van haar pof fertjes ziet smikkelen." ,,Nou koninginzo zie ik dat zelf to taal niet. Linda en Wendy zijn ouder dan ik. Ik keek vroeger al graag naar hen. Ik heb ook niet het idee dat ik nu een krater moet vullen. Ook toen zij nog bij RTL zaten, had ik niet be paald iets te klagen over mijn pakket. Ik heb niet het idee: zij weg, ik nieuwe kansen. Die kreeg ik altijd al." ardoes Helaas voor de fans is dit zijn laatste reeks, —Presentatrice Milika Peterzon vertelt op tv over de gevolgen van haar hersenbloeding. donderdag 28 maart 2019 TELEVISIE Matthijs van Nieuwkerk houdt zich keu rig aan de gel dende salaris normen. Dat concludeert de NPO, die onder zoek deed. De presentator van DWDD zou via een constructie het salarispla fond omzeilen. S tl FILM Het komische duo Rundfunk maakt een film. Yannick van de Velde en Tom van Kalmthout spelen zelf de hoofdrollen. De nog titelloze ko medie gaat over een camping baas die blij is met de komst van een ex-we reldster. 3 ■u Zo zie Dennis Jansen Wist jij dat?" 44 Wat viel je het meest op? Nu Linda de Mol en Wendy van Dijk naar Talpa zijn vertrokken, ben jij natuurlijk de koningin van RTL. Geeft dat extra druk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24