Groenewegen oppermachtig in sprint 23 De dresscode is oranje bij eerste avond van Premier League donderdag 28 maart 2019 Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld kregen gisteren een heldenonthaal in Ahoy tijdens de eerste Premier League-avond met de beste darters van de wereld. Wat Nederlands beste darters al hadden verwacht, kwam uit: een vaste tweede Premier League avond in Nederland. Vorig jaar stonden Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld bij toeval al twee keer in een volgepakt Ahoy, omdat een afgelaste speelronde in Exeter nog moest worden inge haald. Dat beviel dartsbond PDC zo goed, dat Ahoy nu direct voor twee avonden werd geboekt. Gisteren liep de Rotterdamse evenementenhal voor het eerst op nieuw vol. Aan meterslange tafels met liters bier zorgden 9500 darts- fans voor een deinende oranje zee. Van Gerwen is natuurlijk wel wat gewend en toch stond de nummer 1 van de wereld weer van de entou rage te kijken. ,,Het went om te spe len voor een groot publiek, alleen geeft het hier wel echt een andere dimensie." De dresscode is oranje, het en thousiasme van het Nederlandse publiek oorverdovend. Zeker toen Van Gerwen het gisteravond in de voorlaatste partij tegen de excen trieke Schot Peter Wright opnam. Beide topdarters liggen elkaar niet echt. Er is respect over en weer, al kan Van Gerwen het niet laten een vileine opmerking te plaatsen over de nogal enthousiaste opkomst van zijn rivaal. ,,Ik wacht nog steeds tot hij een keer met dat dansje van hem over de oche struikelt." De oche (uitspraak: 'okkie') is de werplijn, op 2,37 meter van het bord. Van Gerwen verscheen er gis teren opgewekt. Wat wil je met zo'n levendige oranje menigte. ,,Het is mooi om mee te maken om voor zoveel Nederlanders te spelen, dat maak ik maar weinig mee. Het doet me heel goed, maar het brengt ook altijd extra spanning omdat je voor je eigen publiek wilt preste ren." Mooi om voor zoveel Nederlanders te spelen. Dat maak ik maar weinig mee. Het doet me heel goed Vorig jaar pakte het nog verkeerd uit. 'Mighty Mike' verloor op beide avonden. Van Wright en Van Bar- neveld. Laatstgenoemde is van avond zijn tegenstander. Titelver dediger Van Gerwen (29) strijdt voor de koppositie in de Premier League, vijfvoudig wereldkampi oen Van Barneveld (51) vecht voor zijn laatste kans om op het hoogste niveau mee te blijven doen in zijn afscheidsjaar. Dankbaar Van Barneveld plaveide als pionier in Nederland de weg voor Van Ger- wen. Laatstgenoemde is hem daar dankbaar voor. „Raymond heeft het darten in Nederland op de kaart ge zet. Daarna waren ze bij de televisie heel blij dat ik om de hoek kwam kijken, omdat het met hem wat minder ging na zijn wereldtitel in Met een tweede vaste avond in Ahoy is het bewijs geleverd dat de sport in Nederland nog steeds in de lift zit. Begin dit jaar zagen 1,5 mil joen Nederlanders Michael van Gerwen voor de derde keer wereld kampioen worden. Daar blijft het niet bij. Wekelijks kijken honderd duizenden mensen op donderdag avond naar de Premier League op RTL 7 en binnen geen tijd is Ahoy twee keer uitverkocht. ,,Dat is fantastisch natuurlijk", vindt Van Gerwen. ,,Dat het darten in Nederland nog steeds groeiende is, daar kunnen we alleen maar trots op zijn met zijn allen. En kijk eens goed om je heen hier: mensen hebben het hier naar hun zin, daar gaat het toch om? Waar nu nog groei zit? Dat is aan de organisatie van de PDC. Ik wil gewoon prijzen winnen. Al denk ik dat er in het prijzengeld nog wel wat rek zit." Voor Groenewegen is het al weer zijn vijfde overwinning van het sei zoen. De Amsterdammer schreef eerder deze maand twee ritten in Parijs-Nice op zijn naam. In fe bruari won Groenewegen een etappe in de Ronde van de Algarve en een rit in de Ronde van Valencia. Het parcours op weg naar De Panne was ideaal voor de sprinters. Door een valpartij op 10 kilometer van de finish verliep de aanloop naar de finale vrij rommelig. Kort na de valpartij werd een kopgroep van zes man ingerekend. Groene- wegen bleef vervolgens de concur rentie ruim voor. De Colombiaan Fernando Gaviria kwam als tweede over de streep. Elia Viviani werd derde. Vorig jaar, toen de Drie daagse Brugge-De Panne voor het eerst een eendaagse race was, won A Dylan Groenewe- gen. de Italiaan nog. Sinds dit seizoen maakt de wedstrijd deel uit van de UCI WorldTour. ,,Het zijn hele sterke renners die ik hier versla'', zei winnaar Groene- wegen, die aanvankelijk niet mee zou doen. De planning was eerst dat hij zijn seizoen een vervolg zou geven in de Ronde van Catalonië. In plaats daarvan deed hij afgelopen weekeinde mee in Milaan-Sanremo en komende zondag verschijnt hij ook aan de start van Gent-Wevel- gem. ,,Als ik de eerste twee etappes van de Ronde van Catalonië zag, heb ik niet zoveel gemist'', aldus Groene- wegen, die hoopt dat het in Gent- Wevelgem ook op een massasprint uitdraait. Verhofstad zet streep door EK Kruiswijk raakt op achterstand Rauwerdink stopt bij Oranje UITSLAGEN PC Ahoy geeft darts andere dimensie Yorick Groeneweg Rotterdam - Michael van Gerwen 2007." ROTTERDAM Dylan Groenewe gen heeft op overtuigende wijze de Driedaagse Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De Nederlandse sprinter van Jumbo-Visma was in de eind sprint oppermachtig. FOTO BELGA TURNEN Bram Verhofstad heeft afgezegd voor de Eu ropese kampioenschap pen, die binnenkort in het Poolse Szczecin worden gehouden. De turner uit Overloon raakte onlangs tijdens een training bij wed strijden in Doha gebles seerd aan zijn rug. Verhof stad richt zich nu op de WK in Stuttgart, waar olympi sche kwalificatie voor hem op het spel staat. WIELRENNEN Adam Yates heeft in de Ronde van Ca talonië de derde etappe, de koninginnenrit, op zijn naam geschreven. De ren ner van Mitchelton-Scott was bergop de snelste van een kopgroep van vijf. De Belg Thomas De Gendt blijft de leider in het alge meen klassement. Jumbo renner Steven Kruijswijk werd zesde en verloor ruim een halve minuut. VOLLEYBAL Jeroen Rau- werdink (33, foto) stopt als international. De huidige speler van het Griekse Olympiakos heeft bonds coach Roberto Piazza laten weten dat hij meer tijd wil doorbrengen met zijn gezin. Passer/loper Rauwerdink kwam in zes tien jaar tot 337 interlands. Hij begon zjin loopbaan bij Dynamo. WIELRENNEN Ronde van Catalo nië. Derde etappe over 179 kilo meter: 1. Yates (GB/Mit) 5.02.18, 2. Bernal (Col/Sky) z.t, 3. Daniel Mar tin (Ier/Emi) z.t, 4. Quintana (Col/Mov) z.t, 5. López (Col/Ast) 0.02, 6. Kruiswijk (Ned/Jum) 0.30, 7. Zakarin (Rus/Kat) 0.46, 9. Kelderman (Ned/Sun) 0.51. Algemeen klassement: 1. De Gendt (Bel/Lot) 13.28.29, 2. Martin (Ier/Emi) 0.23, 3. Yates (GB/Mit)+ 0.27, 4. Bernal (Col/Sky) 0.30, 5. Quintana (Col/Mov) 0.35, 7. Kruiswijk (Ned/Jum) 1.06 WIELRENNEN Driedaagse De Panne - Koksijde (200,3 kilome ter): 1. Groenewegen (Ned/Jum) 4.25.45, 2. Gaviria (Col/Emi), z.t, 3. Viviani (Ita/Dec) z.t, 4. Bouhanni (Fra/Cof) z.t, 5. Jules (Fra/Wal) z.t, 6. Halvorsen (Noo/Sky) z.t, 7. Van Genechten (Bel/Vit) z.t, 8. Mezgec (Slo/Mit) z.t, 9. Nizzolo (ita/Dim) z.t, 10. Teunissen (Ned/Jum 8.29. Ahoy kleurde gisteravond Oranje met Nederlandse dartfans. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23