Van Basten gelooft in 20 Aanzwellende kritiek binnen en rond Feyenoord Martin van Geel peinsde er niet over om op te stappen bij Feyenoord, waar hij 'gênant' veel steun voelde. Tot hij gisteren bekendmaakte dat tóch te gaan doen. ,,De negativiteit was te groot." 'Spreekkoren zijn verachtelijk. Dit gedrag is onacceptabel. In elke sport.' donderdag 28 maart 2019 Kort Scherpen bijna Ajacied De 19-jarige FC Emmen-doelman Kjell Scherpen (foto) vertrekt zo goed als zeker naar Ajax. Ajax maakte gisteren al de trans fer van de Roemeen Marin bekend. Kuwas en Peterson blijven Heracles heeft de opties in de contracten van aanvallers Brandley Kuwas en Kristoffer Peterson gelicht. Zij liggen nu tot 2020 vast. Elson Hooi blijft nog een jaar bij ADO. Open trainingen Leeuwinnen Fans van de Nederlandse voetbalsters kun nen hun idolen maandag en dinsdag van dichtbij bekijken. Op de KNVB Campus in Zeist werkt het team van bondscoach Sarina Wiegman twee open trainingen af. Oranje, met topspeelster Lieke Martens (foto), traint ter voorbereiding op de oefenduels met Mexico (5 april in Arnhem) en Chili (9 april in Alkmaar). Ajax: vandaag straf UEFA Ajax hoort vandaag welke straf het krijgt voor het wangedrag van de eigen supporters tijdens de uitwedstrijd bij Real. De zwaarste sanctie die Ajax kan krijgen is het spelen van een Europese uitwedstrijd zonder eigen supporters. In dat geval speelt Ajax in Turijn tegen Juventus zonder eigen fans in de kwartfinale van de Champions League. Flitsen Voetbal Record Play-offs Natuurlijk is het vertrek van Martin van Geel geen daverende verras sing. De druk op de positie van de 58-jarige technisch directeur van Feyenoord leek in de Kuip wel haast met de minuut toe te nemen. Een fanatiek deel van de aanhang schreeuwde om zijn vertrek, de in vloedrijke Vrienden van Feyenoord eisten een nieuwe technisch direc teur en clubicoon Willem van Ha- negem was het daar al wekenlang roerend mee eens. Maar toch kwam de mededeling van Feyenoord en Van Geel giste ren nog onverwacht. De Brabander noemde de steun intern recent nog 'bijna gênant'. De handdoek gooien was tot voor kort geen optie voor Van Geel. En algemeen directeur Jan de Jong was nog altijd lovend over hem. Maar de storm van kritiek was te hevig, zo bleek gisteren toen de club en de directeur bekendmaak ten in goed overleg per 1 juli uit el kaar te gaan. ,,Het besef is meer en meer gekomen dat het beter is, met name voor de club Feyenoord, om te stoppen'', zei Van Geel op het ei gen clubkanaal. Invloed Van Geel noemde zich de laatste weken 'strijdbaar'. ,,Dat ben ik nog steeds'', vertelde hij gisteren. ,,Maar het is beter om te gaan. Zo kan er nieuw elan komen. Er kan nieuwe frisheid ontstaan onder de nieuwe hoofdtrainer. Als het volgend sei zoen even niet zou gaan als ieder een hoopt en verwacht dan zou het meteen weer invloed hebben. Het was voor mij duidelijk dat het on omkeerbaar was, dat de kritiek door zou gaan. Het is nog emotioneel, het doet veel met mij.'' Algemeen directeur De Jong stak de afgelopen week veel energie in een poging duidelijk te maken dat de directie en de volledige raad van Het is beter om te gaan. Zo kan er nieuw elan komen. Er kan nieuwe frisheid ontstaan Al in 2021 wil de FIFA zijn eerste WK voor clubteams organiseren, een toernooi dat één keer in de vier jaar wordt gehouden. Een prestigieus evenement met 24 clubs uit de hele wereld, gespeeld in de periode waarin voorheen de Confederations Cup werd gehou den. Het plan is al zeer vergevor derd, maar er is ook weerstand. „Roofbouw", noemde Edwin van der Sar het dinsdag, als vice-voor- zitter van de ECA. ,,Van der Sar laat zich voor het karretje spannen van de UEFA'', zegt Marco van Basten. ,,Die zien het WK voor clubteams als een bedreiging voor hun eigen Champions League, maar hun argumentatie vind ik bedenkelijk en zwak. Van der Sar wordt nu naar voren geschoven, maar op de achtergrond zijn de écht grote clubs al akkoord. Die zien de potentie - en terecht.'' ,,Het geeft enorme mogelijkheden. Financieel, maar óók sportief en qua aantrekkingskracht op voet balfans. Dit wordt een vierjaarlijks WK, qua opzet vergelijkbaar met het WK voor landenteams. De echt grote clubs zoals Paris-Saint Germain, Real Madrid, Barcelona, Manchester United staan hier ach ter.'' ,,Dat is onzin. Het toernooi wordt gespeeld in juni, de maand dat normaal gesproken de Confedera tions Cup gespeeld zou worden. Dat toernooi gaat verdwijnen, net als het jaarlijkse huidige WK voor Quote van de dag VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Diederik Boer stopt na dit seizoen. De 38- jarige doelman praat met PEC Zwolle over een nieuwe functie. Lucas Hernandez stapt de komende zomer over van Atlético Madrid naar Bayern München. De Duitse club betaalt 80 miljoen voor de 23-jarige Franse verdediger. De voetbalvrouwen van Barcelona hebben de halve finale van de Champions League bereikt. Lieke Martens maakte het enige doelpunt tegen het Noorse LSK Kvinner. GO I Drankencon cern Red Bull heeft de Brazi liaanse voet balclub CA Bragantino ge kocht. Met de overname is een bedrag ge moeid van 10 miljoen euro. Bragantino speelt nu nog op het tweede niveau in Brazi lië. De Belg Victor Campenaerts (foto) gaat op 16 of 17 april in Mexico probe ren het wereld uurrecord te verbeteren. Sinds 2015 is Bradley Wig gins met 54.526 kilome ter houder. 6 Orlando Magic lijkt zich na 6 jaar weer te plaatsen voor de play-offs van de Ameri kaanse basket balcompetitie. Concurrent Miami Heat werd met 104 99 geklopt. Van Geel vertrekt toch uit de Kuip Mikos Gouka Rotterdam Martin van Geel (rechts) over legt met Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst op het trainingsveld. Beiden verla ten de club aan het einde van het seizoen. foto pro shots -Martin van Geel De FIFA gaat in 2021 een nieuw WK voor clubteams opzetten. Dit tot zorg van de UEFA en een aantal Europese clubs, waaron der het Ajax van directeur Edwin van der Sar. ,,Maar de argumen ten van Van der Sar en de rest vind ik bedenkelijk en zwak'', zegt Marco van Basten, tot voor kort FIFA-functionaris. Sjoerd Mossou Amsterdam Waarom is dat nieuwe WK een goed idee? Clubs klagen ook dat het niet in de speelkalender past. O a 0) —Lewis Hamilton over Montenegro-Engeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20