II Boekenweek Premier stapt op als Brits parlement instemt O JOL Angst voor een nieuwe recessie Walcheren Van der Weijden probeert het nog een keer Anneke Hartman (l) en Monica Luyben vertrouwen de liften in hun Van de Perreflat in Middelburg niet meer. Met regelmaat zijn de liften afgelopen tijd vast komen te zitten. Met schokken, schuren en het rammelende geluid van kettingen. Een echte horrorlift voor veel bewoners die er in vast kwamen te zitten. Inmiddels zijn de hijstoestellen gerenoveerd. Hartman en Luyben gaan er wel weer in, maar een aantal medebewoners durft de rit niet meer aan. In een ultieme poging haar brexitakkoord te redden, heeft de Britse premier Theresa May haar laatste troefkaart ingezet: ze belooft op te stappen als haar deal door het parlement komt. ,,Om de brexit te leveren, ben ik bereid deze post - eerder dan ik wilde - te verlaten'', zei de premier gisteravond in een speech tegen een groep invloedrijke conserva tieven. ,,Ik doe wat het beste is voor ons land en onze partij.'' Haar vertrekbelofte moet de rebelle rende brexiteers uit haar eigen partij overhalen voor haar deal te stemmen. Zij willen absoluut niet dat May ook aan het roer staat in de tweede fase van de onderhande lingen, over de toekomstige relatie en het handelsakkoord, en eisten haar aftreden in ruil voor hun steun. ,,Ons land en de partij zijn op de proef gesteld de afgelopen tijd'', zei May. ,,Maar we zijn heel dichtbij: Ik heb duidelijk gehoord wat de stemming is in onze partij we zijn bijna klaar om een nieuw hoofdstuk te beginnen en aan een mooie toekomst te gaan bouwen. Maar eerst hebben we een klus te klaren. Ik ga niet vaak naar de kroeg, en roddel niet mee - maar ik praat wel veel met collega's. En ik heb heel duidelijk gehoord wat de stemming is in de partij. Ik weet dat er een verlangen is naar een nieuwe aanpak, naar nieuw leider schap voor de tweede fase van de brexitonderhandelingen. Ik zal dat niet in de weg staan.'' Tranen George Freeman, voormalig advi seur van de premier, was bij de be sloten bijeenkomst aanwezig. ,,Het was een verdrietig moment'', zei hij. ,,Ze heeft haar leven gewijd aan de publieke zaak.'' Volgens ooggetuigen waren de tranen niet ver weg, toen May erkende dat ze veel fouten had gemaakt. ,,Ik ben ook maar een mens'', zei May. „Collega's, ik smeek jullie: stem voor het akkoord, en ik zal vertrek ken.'' May rondde haar verhaal af met een allerlaatste oproep: ,,Laten we onze historische plicht doen: de beslissing van het Britse volk respecteren, en de Europese Unie verlaten op een ordelijke manier.'' Volgens haar oud-adviseur Freeman had Mays belofte effect en stonden meerdere mensen op om te zeggen dat ze nu waren overgehaald zich achter het ak koord te scharen. P7 Optimisme op de beurs is aan het verdwijnen donderdag 28 maart 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" Zwemmer wil zijn Elfstedentocht voltooien* 3 Jan Siebelink 23 t/m 31 maart ZEELAND 2 U krijgt het boek tijdens de Boekenweek cadeau bij aankoop van tenminste 12,50 aan Nederlandstalige boeken. Zolang de voorraad strekt. Deze exclusieve uitgave kunt u via www.libris.nl bestellen, maar niet thuis laten bezorgen. Alle exclusieve uitgaven zijn alleen verkrijgbaar in de Blz.-boekhandel. Kijk voor een Blz.-boekhandel in de buurt op www.libris.nl May wil zich opofferen voor haar brexitdeal Suse van Kleef Londen Theresa May, premier »P18 Wolkenvelden en zon wisselen 14°C elkaar af. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 /AS VAN BELOFTE Cadeau' Iedere bladzijde een eigen verhaal Op zondag 31 maart kunt u op vertoon van het Boeken weekgeschenk gratis met de NS reizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1