'Bij ons wordt niks bepaald door managers' het hoort op de werkvloer 19 Hoeveel verdien je? Verdient Letty genoeg? ,,Ik ben tevreden. Ik heb superleuk werk. Ik werk als professional in een zelfsturend team. Bij ons wordt niks bepaald door managers, wij vullen ons eigen werk in. Dat geeft veel arbeids voldoening. Het belangrijkste waar we op moeten letten, is dat we voor 70 procent aan declarabele uren maken. Die worden uitbetaald door de verzekering. En natuurlijk, zoals overal, zijn er bij ons ook discussies over honorering." ,,Er is een schaarste aan psychiaters. Daardoor word ik hoofdbehandelaar en eindverantwoor delijke van bepaalde patiëntgroepen. Dit is een ontwikkeling van de laatste decennia. De beta ling is hier alleen nog niet altijd naar. Ik hoop dat ze dit binnenkort tegen het licht houden. Je staat wel voor de tuchtraad als je een verkeerd besluit neemt over een patiënt." ,,Over m'n salaris niet, dus ik probeer te onder handelen over m'n scholingsbudget. Je bent verplicht jaarlijks bijscholing te volgen om zo be kwaam te blijven voor je taken. Het team krijgt hier een pot geld voor. Ik zou daar als verpleeg kundig specialist eigenlijk geen gebruik van moeten maken, maar van een ander potje. Ik heb de organisatie een voorstel gestuurd om meer geld vrij te maken. Mocht ik in de zomer nog niks hebben gehoord, dan kaart ik het opnieuw aan." ,,Prima. Het is geen wedstrijd. Hij is gepromo veerd, dus het is logisch dat hij meer verdient." Het gemiddelde salaris is volgens het kompas 4.589 euro bruto (40 uur), voor 20 uur is dat 2.294 euro. Letty verdient 125 euro meer. ,,Mocht de rol van hoofdbehandelaar meer gewicht in de schaal leggen, dan is het fijn te weten dat het niet onredelijk is als ik om meer salaris vraag." schoenen waren een paar jaar gele den nog een no go. ,,Nu zie je dat zelfs bij formele bedrijven", zegt ze. Ook is er meer kleur, zijn er meer stijlen - met buitenlandse invloeden - en hebben vrouwen vaker een broek(pak) aan. w Panty Ander discussiepunt: de panty's. ,,Veel vrouwen vragen zich af of die nog aan moet", aldus Van Leggelo. ,,In zakelijke setting is het een must. Er komen ook steeds meer dunne panty's die geschikt zijn bij warm weer." Ook Duinkerken heeft een mening over panty's. ,,Ik vind het echt niet kunnen als een panty zichtbaar gedragen is en er van die kleine haaltjes in zitten. Dan zeg ik: liever goed verzorgde blote benen dan zo'n afgedragen panty. En waar de werkende vrouw echt vanaf moet? Te dikke panty's. Dan heeft iemand een heel mooie jurk aan met zo'n zwarte-pieten- panty. Omdat het koud is. Doe dan een mooi wollen broekpak aan." Sowieso is volgens Duinkerken het broekpak aan een opmars bezig. ,,Kies wel voor een mooie kleur, dat mag tegenwoordig. Die grijze pakken hebben we wel gehad." Lengte rok En nog een tip voor de dames: ,,De lengte van een rok of jurk is bepalend bij een vrouw. Kort, op het dijbeen, kan écht niet. Ook niet voor een jonge vrouw", zegt Duinkerken. wSchoon Het allerbelangrijkste op het werk? Dat is uiterlijke verzorging. Van Leg- gelo: ,,Je mag er niet viezig uitzien. Je handen moeten netjes zijn en je haar moet goed zitten. Wees schoon. Dat is de basis. Zorg dat je lekker ruikt. Die dresscode verschilt per bedrijf, maar dit is universeel." ,,Ik kom uit de Verenigde Staten. Toen ik hier kwam, kon ik mijn ogen niet geloven. Dat mensen een spijkerbroek aandoen naar hun werk! De dresscode is hier veel minder formeel dan ik gewend was in Houston, mensen gaan hier wat mij betreft veel stylisher naar hun werk." ,,2419,46 euro bruto. Dat is netto 1766 euro. Ik krijg per jaar ongeveer 500 euro aan scholings budget en 36 cent per kilometer reiskosten vergoeding. Maar dit is wel belastbaar." donderdag 28 maart 2019 Blij mee? Wat zijn de discussiepunten? Heb je ooit met succes over je salaris onder handeld? Verdien je meer of minder dan je partner? ,,Minder." Wat vind je daarvan? BABETTE RIJKHOFF OpleidingsniveauHBO FunctieVerpleegkundige Branche: Gezondheidszorg Welzijn Werkervaring: 13 jaar Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl is haast clownesk' ,,We hebben een dress code en verzorgd zijn is belangrijk. Nagellak mag alleen in naturel-tinten en het liefst hebben we ook lippenstift op. Nu draag ik hoge hakken, maar aan boord mogen we plattere schoenen aan." Donald Carpenter (38), werkt bij een olie- en gasbedrijf Tobias van Veen (24), recruitment consultant bij Robert Walters ,,Ik heb altijd een pak aan, ook op vrijdag. Het is afhankelijk van de klant met wie ik een afspraak heb of ik ook nog een das omdoe. Na half 5, als ik geen afspraken meer heb, hoef ik niet meer in pak. Dan kleed ik me om en doe ik een T-shirt, jeans en sneakers aan." Vandaag: verpleegkun dig specialist Letty (57). Ze is begonnen als A-verpleegkundige en werkt nu veertien jaar als verpleegkundig specialist in de GGZ. Ze doet dit 20 uur in de week. Wat verdien je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19