Raad steunt renovatie zwembad VROEGE VOGEL m 6 Aanpak na zomer2020 Ballonnen zorgen voor fel debat intratuin Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623. Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder woensdag 27 maart 2019 Michiel Bouwman Tholen Ze hikt daarbij wel aan tegen de ge schatte kosten: meer dan anderhalf miljoen euro. SGP'er Kees Knulst zei dat zijn partij 'zich daar ernstig zor gen over maakt'. ,,We willen Haes- tinge graag open houden, mits dat financieel verantwoord is." Marcel Vercammen (Christenunie) sloot zich daarbij aan. ,,Smerdiek verdient een zwembad. Dat hoeft niet luxe te zijn. De cijfers lijken vooral aanna mes. Zijn er mogelijkheden om te kosten te drukken?" Om dat te onderzoeken werd ter plekke een werkgroep opgezet. Met inbreng vanuit gemeente, de dorps tafel en de plaatselijke onderne mersvereniging. Het is de bedoeling dat ze gedrieën hun netwerk aan spreken, vertelt Ron van der Graaf van de dorpstafel. ,,Om out-of-the- box te denken. Vorige week had ik een gesprek met de directeur van het Inge de Bruijn-zwembad in Baren- drecht. Die schudde zo drie ideeën uit zijn mouw.'' De vergadering trok tientallen be langstellenden. Kinderen uit Stave- nisse, Sint-Annaland, Sint-Maar tensdijk, Poortvliet en Scherpenisse hadden 700 kleurplaten gemaakt ter ondersteuning van 'hun' zwembad. Omdat die niet opgehangen moch ten worden, kregen ze een plekje op de vloer van de raadszaal. De toekomst van zwembad Haes- tinge werd in 2016 al besproken. Als het niet lukte om een nieuw bad te bouwen in samenwerking met een marktpartij, zou Haestinge gereno veerd worden. Samenwerking met bouwgroep De Nijs-Soffers werd gezocht, maar die partij stelt te hoge eisen. Burgemeester en wethouders stelden daarom ook voor het bad te renoveren. De raad neemt volgende week donderdag een besluit. PvdA-raadslid Marjolein Sinke kwam gisteravond met een voorstel voor een verbod. Een gemeente ingeklemd tussen de Scheldes kan volgens haar niet anders. ,,Vogels, vissen en zee dieren die dit afval opeten, ster ven of raken verstrikt in de touwtjes van ballonnen." De motie werd weggehoond door Leefbaar Reimerswaal. Ma rien Weststrate werd 'misselijk' van het 'moraalridderschap' van de PvdA. ,,Het is natuurlijk ver velend dat als je de tv aanzet en je ziet een zeehondje met een stukje plastic in z'n strot. Dat ge beurt, dat is dan maar zo." Ook coalitiepartner SGP, was kritisch en vroeg of de PvdA had uitge zocht welk deel van het zwerf vuil uit ballonnen bestaat. Sinke wees op het coalitieak koord, waarin het terugdringen van zwerfvuil een speerpunt is. Dit leidde tot een heftig debat, dat moest worden geschorst om de gemoederen te bedaren. Het voorstel is met 12 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Koudekerke Donderdag 28 maart van 9.00 tot 10.00 uur Vrijdag 29 maart van 9.00 tot 10.00 uur Zaterdag 30 maart van 9.00 tot 10.00 uur Zondag 31 maart van 12.00 tot 13.00 uur IN DE REGIO Bijeenkomst omscholing Lezing door Frits de Kaart Presentatie poëziebundel ÜH RHIRIhh W1 mpSIp MIJN DORP, MIJN STAD BE Renovatie van zwembad Haes- tinge in Sint-Maartensdijk na de zomer van 2020. Een meerder heid van de Thoolse gemeente raad lijkt daar wel wat voor te voelen, bleek gisteravond in de commissievergadering. Het oplaten van ballonnen is binnenkort officieel verboden in de gemeente Reimerswaal. Joeri Wisse Kruiningen KORTING 'Actievoorwaarden: De korting is alleen geldig op boven staande data en tijden. De korting is niet geldig in combinatie met reeds afgeprijsde artikelen of op andere lopende (kortings-)acties en/of aan biedingen. Bij retourneren van (één van) deze goederen zal de waarde van de goederen minus de gegeven korting worden uitbetaald. De korting is geldig voor het hele assortiment met uitzondering van blokhutten, bestrating, bestellingen, cadeaukaarten, gasflessen, boeken, arbeid, vast laag artikelen, horeca en levende dieren. De korting wordt verrekend over de originele prijsl Deze actie is uitsluitend geldig bij Intratuin Koudekerke. ZIERIKZEE Lieselot Godzwaard van het Leerwerklo ket Zeeland geeft vandaag een bij eenkomst over de mogelijkheden van omscholing en bij scholing in Biblio theek Zierikzee. De bibliotheek wil hier mee werkzoeken den inspireren en in beweging zetten. De bijeenkomst telt mee als sollicitatie activiteit en een lid maatschap van de bibliotheek is niet nodig om deel te nemen. De bijeen komst is van 10.00 tot 12.00 uur. Aan- melden kan via bi- bliotheekooster- schelde.nl/ werkzoekenden. GOES Frits de Kaart geeft vrijdag een lezing over de geschiede nis van de Goese Polder. De lezing wordt ge organiseerd omdat woonwijk de Goese Polder dit jaar vijftig jaar bestaat. De bij eenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in Erasmuspark in Goes. De toegang is gra tis. MIDDELBURG Chawwa Wijnberg presenteert vrijdag haar nieuwste poë ziebundel in Mid delburg. Het eerste exemplaar wordt door auteur en ver taler Mario Mole- graaf uitgereikt aan journalist en voor malig directeur van het Tropenmuseum Lejo Schenk. Be langstellenden zijn om 16.00 uur wel kom in de ZB, Kou- steensedijk 7 in Middelburg. De toe gang is gratis en aanmelden kan via indeknipscheer@ planet.nl. KEURING 4 HB GOES De Goese kinderwethouder Jelmer van Mossevelde vindt dat kinderen vaker moeten buitenspelen. Maar dan moeten er natuurlijk wel goede speelplaatsen zijn. Gisteren ging de jonge Goesenaar met de echte wethouder Derk Als- sema en een medewerker van de afdeling openbare ruimte langs speeltuinen om te kijken of de toestellen nog voldoen. Het drietal bezocht De Hollandse Hoeve en de wijk Goes- West. Het oordeel van Jelmer: op een paar kleinigheidjes na zijn de speeltoestellen dik in orde. foto marcelle davidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 14.00-16.00 uur: In loop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee HANSWEERT Kaj Munk, 13.30 15.30 uur: Digi Café (thema: hulp bij belastingaangifte) aansluitend aan Heel Hans- weert Luncht 'S-HEERENHOEK Jeugdhoeve, 19.30 uur: Jaarvergadering Dorpsraad 's-Heerenhoek KAPELLE De Vroone, 09.00 11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXperience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexposi tie 'Kunst uit de Kelder' KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag 'Even d'r uut' voor alle 55-plussers KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ POORTVLIET De Poorthove, 10.00 uur: Wandelproject 'Elke Stap Telt' RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband SINT ANNALAND Havenplein 41, vanaf 09.15 uur: Samen Spelen Dag YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51