Damster Van Dam verrast op het NK Van Hecke hoopt op debuut in eredivisie ZEELAND 11 woensdag 27 maart 2019 hoor, Walcheren is niet voor niets een ploeg die de halve competitie bovenaan heeft gestaan." Voor Nieuwenhuijse lonkt een mooi einde van vier dienstjaren bij Arendskerke. Dat terwijl hij in eerdere seizoen respectievelijk achtste, negende en zevende werd. De inwoner van Kruiningen - ten- nisleraar van beroep - stapt na het seizoen over naar zaterdag-eerste klasser De Meeuwen. ,,Een beetje jammer vind ik het wel, dat ik deze club ga verlaten. Mijn eigen keuze, hoor. Maar ik heb het ge voel dat er uit deze groep nóg meer te ha len is. Ik had gerust nog een vijfde jaar kunnen blijven, maar de uitdaging bij een club als De t Meeuwen vond ik te ;i» mooi om laten lig gen." Erwin de Nijs (Tholense Boys) Waar Nieuwenhuijse voor promotie speelt, strijdt col lega-trainer Erwin de Nijs een ni- veautje hoger met Tholense Boys voor lijfsbehoud. Zaterdag trof het één van de titelfavorieten: Terneu- zense Boys. Er werd met 1-0 verlo ren. ,,Voor dat doelpunt was een foutje van ons nodig, dus we had den echt resultaat kunnen boe ken", is De Nijs stellig. Iets veranderen aan zijn speel stijl is hij dus zeker niet van plan, als hij Terneuzense Boys zaterdag weer treft. Ook niet met het oog op de wedstrijd daarna, tegen con current Krabbendijke. ,,Joh, het onderlinge verschil in die tweede klasse is zo klein, we maken tegen iedereen kans. Natuurlijk, gezien de stand op de ranglijst moeten we wel nederig zijn. Het enige ver schil voor komende zaterdag is dat ik nu mijn eigen analyse van Ter- neuzense Boys heb. Soms bel ik weleens andere trainers voor in formatie, soms ga ik blanco een wedstrijd in." De Nijs, die na het seizoen ver trekt naar zondag-hoofdklasser Halsteren, had met zijn elftal een andere jaargang in gedachten. ,,Het is tot nu toe totaal niet het seizoen geworden wat ik had ver wacht. Het team waarmee we pro moveerden, was namelijk écht tweede klasse waardig." Blessures van sterkhouders als Auke en Lau rens Bovenberg, Dave den Boef en Koen Nieuwkoop gooiden dit seizoen het nodige roet in het eten. Er viel zelfs een speler af die te kampen kreeg met chronische reuma. De Nijs, tot slot: „Dat ik hier ga vertrekken, tevv, maakt voor alle partijen totaal geen verschil. Het scheelt ook dat dit mijn clubje is. Ik PROGRAMMA ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL ken veel spelers al vanuit de jeugd, een aantal kwam zelfs bij mij over de vloer. Gelukkig is de trainings opkomst nog altijd meer dan ne gentig procent. We hebben alles over voor lijfsbehoud, want we hebben er jarenlang hard genoeg voor gewerkt om in die tweede klasse te komen." Titelverdedigster Heike Verheul had dankzij een vleugelopslui ting het beste van het spel, maar op de 32ste zet ging ze zwaar in de fout. Denise van Dam kwam met een sterke opstoot en na nog een zwakke zet van Verheul combineerde Van Dam sierlijk naar haar eerste zege in dit toer nooi. Titelverdedigster Heike Verheul moet nog wachten op haar tweede zege Laura Timmerman pakte haar eerste winstpartij, ten koste van Annemieke Stunnenberg, die in een klassieke partij steeds slech ter kwam te staan en in het eind spel moest capituleren. De nummers twee en drie van 2018 wachten in Zoutelande nog op hun eerste zege. Ester van Muijen kreeg tegen Jacqueline Schouten wel veel terreinvoor deel, maar de stand was te ver uitgedund om te winnen. Vitalia Doumesh speelde een goede partij tegen Jorien Alink, maar ook haar voordeel was niet toe reikend. ,,Het is heel snel gegaan'', zei de jonge Arnemuidenaar tussen twee trainingen met de eerste selectie door. ,,Laten we hopen dat het zo snel blijft gaan. Dan kan ik binnen kort misschien mijn eerste minu ten in de eredivisie maken.'' Het is iets waar hij nog niet zo lang geleden helemaal niet over na dacht. Van Hecke besloot als eerste jaars A-junior de stap naar het naar de hoofdklasse gepromoveerde Goes te wagen. Hij kwam er samen te spelen met zijn oudere broer Klaas, werd binnen de kortste keren basisspeler en wekte met zijn sterke spel de interesse van de club uit Breda. Goes promoveerde met Van Hecke naar de derde divisie, zelf zette de lange centrale verdediger de stap naar NAC. Hij begon in de JO19 en was daar al snel één van de steunpilaren. Van Hecke deed af en toe ook met de be loften mee, trainde geregeld bij het eerste en kreeg in de winterstop te horen dat de club hem een contract aan ging bieden. Nadat NAC de Estse verdediger Karol Mets naar AIK Solna in Zweden had laten ver trekken, schoof Van Hecke al door naar de eerste selectie. ,,Buiten een jaar geleden is er veel veranderd voor mij'', zei hij. ,,Bij Goes trainde ik drie keer in de week, nu een keer of zes, zeven. Het is zwaar, maar mijn lichaam kan het goed aan. Ik heb dit seizoen ook bijna geen bles sures gehad.'' Gisterochtend zette hij de hand tekening onder zijn contract, in het bijzijn van onder anderen zijn va der en Patrick van Diemen, de oud prof die hem namens de VVCS be geleidt. Vijf dagen geleden maakte Van Hecke zijn officieuze debuut in de hoofdmacht van NAC, in het oe fenduel met Royal Antwerp FC (2- o-winst). ,,In het begin was het wel even wennen'', vertelde hij over dat duel, waarin hij met de uit Wissen- kerke afkomstige Daan Klomp het centrum vormde. ,,Na tien minuten pakte ik het wel op. Ik speelde niet super goed, het ging wel redelijk.'' Stapje verder In de laatste drie competitiewed strijden van de Onder 19 kwam hij al niet meer in actie. Maandagavond hoefde Van Hecke zich ook niet bij de beloften te melden, omdat de nieuwe trainer Ruud Brood deze week iedereen van de eerste selec- VAN HECKE tie op het trainingsveld wil hebben. ,,Ik ben weer een stapje verder'', al dus Van Hecke. ,,Maar als ik weer met de A's mee zou moeten doen, vind ik dat prima. Het is maar net waar ze me nodig hebben.'' Waar hij nu precies staat op de voetballadder vindt Jan Paul van Hecke moeilijk te zeggen. ,,Ik blijf gewoon hard werken en hoop dit seizoen mijn debuut in de eredivi sie te kunnen maken. We moeten met z'n allen proberen het nog om te draaien. Dat de club mij een drie jarig contract geeft, daar spreekt veel vertrouwen uit. Ik krijg de kans mezelf te laten zien en hoop door te breken bij NAC.'' Met zijn oom Jan Poortvliet, die zelf negentien interlands en één WK speelde, sprak hij onlangs ook even over zijn ontwikkeling en contract. ,,Een mooie stap, vond hij. En hij zei ook dat het nu eigenlijk pas echt begint voor mij.'' GO ons eigen spelletje' Breskens (zwart-wit) en Hontenisse stonden afgelopen zondag tegenover elkaar en treffen elkaar komend week einde opnieuw. foto peter nicolai Een aantal Zeeuwse voetbal ploegen treft komend week einde dezelfde tegenstander als afgelopen weekeinde. Het programma van de returns met daarbij de uitslagen van de eerste duels: Tweede klasse E: Terneu- zense Boys*-Tholense Boys (1-0). Derde klasse A: 's-Heer Arendskerke*-Walcheren (3-0), Zaamslag-Vlissingen (0-0). Vierde klasse A: Spui-Cad- zand* (1-2), Jong Ambon-We- meldinge* (1-3). Vierde klasse B: Waarde- WIK'57* (0-3). Derde klasse A: Victoria'03- Clinge (1-1). Vierde klasse A: Honte- nisse*-Breskens (2-0), Oost- burg*-Biervliet (3-0), Groede- Hulsterloo* (1-2), Vogel- waarde-RIA W.* (1-3). Vijfde klasse A: Graauw*-FC Moerstraten (3-1), SDO'63-Le- pelstraatse Boys* (1-4), Aar denburg-Sluiskil (1-1), Schoon- dijke-NVS* (1-6), Sluis-Corn Boys (0-0), Hoofdplaat-Vivoo* (0-7). Winnaar eerste duel Na de tweede ronde van het NK dammen voor vrouwen in Zoutelande gaan twee speel ster aan de leiding. Denise van Dam won zeer verrassend van Heike Verheul, titelverde digster en de enige winnares op de openingsdag, en deelt nu de eerste plaats met Laura Timmerman, die Annemieke Stunnenberg versloeg. Daaf Kasse Zoutelande Twee jaar geleden was Jan Paul van Hecke nog speler van de B1 van JVOZ, vorig seizoen speelde hij met Goes in de hoofdklasse en gisteren tekende de achttien jarige verdediger een driejarig contract bij NAC Breda. Barry van der Hooft Breda Jan Paul van Hecke heeft bij NAC Breda rugnummer 35 ge kregen. FOTO NAC BREDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43