Sluiskil op vingers getikt door KNVB om spelregelbewijzen 10 ZEELAND Zeeuwen tonen zich weer in Catalonië Zeeuwen verliezen ruim met Curasao Togo strikt Belg als nieuwe hoofdtrainer Arendskerke en Tholense Boys treffen komend weekeinde dezelfde opponent als afgelopen week Hoe ga je daar mee om als trainer? VOETBAL DUBBELE CONFRONTATIES woensdag 27 maart 2019 Marco Minnaard reed gisteren lange tijd in beeld tijdens de tweede etappe van de Ronde van Catalonië. De wielrenner uit Wemel- dinge was één van de drie vluchters die een voorsprong van zo'n zes minuten pakten. Op de kleine klimmetjes kwam de Bevelandse coureur meermaals als eerste boven. Hij klom daardoor naar de zevende plaats in het berg- klassement. 27 kilometer voor de finish zat de vlucht erop. Uiteindelijk kwam Minnaard op bijna negen minuten binnen van winnaar Mi chael Matthews. Nick van der Lijke gaf zijn negende plaats van maandag een goed vervolg en werd 22ste. Antwan Tolhoek kreeg meer dan acht minuten aan zijn broek. Een aantal rugbyers van het Middelburgse Oemoemenoe heeft een exotisch tripje achter de rug. Deniël van der Waal en Jordan en Le- roy Kersten speelden met Curasao een inter land tegen Martinique (39-0-nederlaag). Her bert-Jan van der Waal fungeerde als coach. In Stade du Diamant op Martinique kon Cura sao met de inzet van de Nederlandse ere klasse-spelers het veel meer ervaren thuisland in de eerste helft goed bijbenen en moest het slechts een try toestaan: 7-0. Vooral het laatste gedeelte van de tweede helft konden de gas ten het niet meer bolwerken. Het werd uitein delijk 39-0. Korfbalvereniging Togo heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden voor volgend seizoen. De Belg Jelle De Laet heeft het vanaf komende zomer voor het zeggen bij de club uit Goes. De Laet heeft in België als trainer ruime erva ring en heeft verschillende teams gecoacht. Hij begon bij de jeugd en is zich vanaf 2009 meer gaan richten op het trainen van senio ren. Mooie bijkomstigheid voor Togo: als trai ner heeft de Belg nog geen enkele degradatie achter zijn naam. In Goes hoopt hij dat zo te houden. Voorzitter Dennis Boelman van Togo is blij met de nieue trainer. ,,We zijn toe aan een nieuwe, frisse wind voor onze senioren.'' Interland Kerkhove Assistent Komend voetbalweek- einde staan liefst ze ventien affiches op de rol die afgelopen weekeinde ook al werden gespeeld. Passen trainers zich aan, toveren ze enkele tacti sche verrassingen uit de hoge hoed? Twee oefenmeesters over de dubbele confrontaties én hun na derende vertrek. Adriaan Nieuwenhuijse ('s-Heer Arendskerke) De dubbele confrontatie met Wal cheren; het ging er al weken over bij zaterdag-derdeklasser 's-Heer Arendskerke. Twee clubs die tot afgelopen weekeinde in achtervol ging waren op koploper Luctor Heinkenszand. Arendskerke won zaterdag de eerste ontmoe ting (3-0) en deelde de oppo nent een flinke dreun uit. ,,Voor ons was de wedstrijd van zaterdag eigenlijk beslissend, want nu zijn we nog steeds in de race voor het kampioenschap. We staan zes punten achter op Luctor, maar wel met twee wedstrijden minder. En we krijgen Luctor nog thuis", zo vertelt Nieuwenhuijse. Of de ervaren coach de wed strijd anders aanpakte omdat beide ploegen elkaar komende za terdag weer treffern? ,,Ik heb mij dit seizoen nog maar één keer aan gepast en dat was omdat Zaamslag in een 3-5-2-formatie speelde. Ver- der spelen we altijd ons eigen spelletje. Dus komende zaterdag zal niet ver afwijken van afgelopen weekend. We zijn ook niet in de positie dat we onszelf moeten aan passen. De laatste drie wedstrijden hielden we ook weer de nul." Arendskerke, dat 2019 begon met een gelijkspel en vervolgens vijf keer op rij won, verwacht wel een ander Walcheren te treffen. Nieuwenhuijse: ,,Ik had het idee dat zaterdag de spirit er niet echt meer was bij die mannen. De 3-0 was wel een beetje vertekenend Eind vorig jaar, in het duel met kop loper Nieuw Borgvliet (2-3-neder- laag), werden echter twee (jonge) spelers opgesteld die hun spelregel- bewijs nog niet hadden en daarvoor is de club gestraft. Een primeur in Zeeland. Sluiskil kreeg bovendien een geldboete. Om gedoe, vooral met scheids rechters, tegen te gaan, heeft de KNVB in het seizoen 2014/15 een verplicht spelregelbewijs ingevoerd voor jeugdspelers uit 1998. Ieder seizoen komt daar een geboortejaar bij. Maar wie dat bewijs niet op tijd haalt, krijgt dus alsnog gedoe. Bij Sluiskil weten ze daar sinds We hebben gewoon lekker gevoetbald, mét die twee jongens kort alles van. Trainer Veli Eryürük heeft een krappe selectie en doet dus geregeld een beroep op spelers uit jeugdelftallen. Maar ook als zij voor de hoofdmacht uitkomen, is een spelregelbewijs verplicht. De maatregel is leeftijdsgebonden en niet elftalgebonden. ,,Deze twee jongens hadden dat bewijs niet op tijd gehaald'', weet de oefenmees- ter. ,,Zij hebben daar waarschuwin gen voor gekregen, maar die cursus toch niet op tijd afgerond. Inmid dels hebben ze dat wel gedaan.'' Eryürük wist dat de twee nog niet in het bezit waren van het di ploma. Toch stelde hij ze op. ,,We kregen een melding bij het invoe ren van de spelers in het systeem, maar konden ze gewoon op het for mulier zetten. Dat hebben we wel een stuk of drie, vier keer gedaan'', legt hij uit. Scheidsrechters bij die wedstrijden maakten daar geen en kel probleem van. ,,Nee, hoor. We hebben gewoon lekker gevoetbald. Mét die twee jongens.'' WIELRENNEN Marco Minnaard. foto cor vos RUGBY De Zeeuwen van Cura$ao. KORFBAL 1-1 Voetballer Rick van Drongelen kon gisteren bij Jong Oranje niet rekenen op een basisplaats tijdens de oe feninterland tegen Egypte. De Neder landse talenten wonnen het duel met 1-0. Tennisster Le sley Kerkhove ging gisteren al in de eerste ronde van het 60.000 dollar- toernooi van het Franse Croissy-Beau- bourg onderuit. De Zierikzeese speelster ver loor met 2-1 in sets van de Duitse Antonia Lottner. Trainer Rogier Veenstra weet wie volgend seizoen zijn as sistent wordt bij zaterdag- derdedivisionist ASWH. De 34- jarige Sjoerd van der Waal, in het verleden actief als spe ler bij de club, gaat de Zeeuw bijstaan. 'We spelen altijd Juriën Dam Vlissingen 1 Ineens stonden er twee minpun ten achter de naam van de Zeeuws-Vlaamse zondag-vijfde- klasser Sluiskil, een bescheiden en doorgaans nette vereniging. Navraag bij voetbalbond KNVB wees uit dat de club zich ook niet had misdragen. Daniel Vervelde Sluiskil - Veli Eryürük Kijk voor het uitgebreide verhaal op pzc.nl/sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42