LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: kaartliefhebbers Bert (71) en Nelly Mes (70) uit Goes. woensdag 27 maart 2019 Niet elke oproep in de ru briek Lezers helpen Le zers kan rekenen op veel respons. Sterker nog, op de oproep voor deelnemers aan het joker-, klaverjas- en bridge- toernooi op zaterdag 13 april kwam tot op heden geen enkele reactie. Maar niet getreurd, het toernooi gaat gewoon door. Met als goed doel: de kinderen van de Voedsel- bank 'De Bevelanden'. Het toernooi in wijkcentrum Jan Ligthart aan de Bergweg in Goes wordt verdeeld over drie ruimtes. Het jokeren tegen de klok neemt de grootste ruimte in beslag. ,,Dat wordt een levendigheid van jewel ste", vertelt organisator Bert Mes. ,,Het klaverjasgedeelte telt 7 tafels en wordt sfeervol. In het bridgege- deelte heerst straks doodse stilte. Daar spelen de deelnemers bloed serieus hun toernooi." De deelnemers voor het jokeren stroomden snel binnen. Nelly Mes heeft in Goes de jokerclub zelf op gericht. Bij het klaverjassen en bridge zijn voor een betere verde ling nog enkele spelers (3 klaver jassers, 2 tot 6 bridgers) nodig. „Uiteindelijk hebben we het over 70 deelnemers die van 9.00 tot 17.00 uur een gezellige dag heb ben", vertelt Nelly in het wijkcen- trum. Naast haar zit Inge Mieras die straks met nog twee mensen zorgt dat deelnemers hun natje en droogje krijgen. Voor het inschrijfgeld van 13,50 euro krijgen die koffie of thee, een broodje ham of kaas, een broodje kroket, soep en toetje en fruit. ,,De kroketten liggen al klaar in de vriezer", weet Inge. Naast de gezelligheid dient het toernooi ook een goed doel. Elk jaar, 13 april is alweer de 9e editie, kiest het bestuur van wijkvereni- ging Goes Oost altijd een kindge- relateerd doel. Zo is de opbrengst voorgaande jaren naar het Sophia Kinderzie kenhuis en de kinderafdeling van het ADRZ gegaan. Dit keer gaat het geld naar sinterklaascadeaus voor kinderen van de Voedselbank 'De Bevelanden'. Tijdens het toernooi is er ook een loterij. Te winnen prijzen staan op de speeldag uitgestald op de biljarttafels. Bert speelt zelf niet mee. Hij houdt alle standen bij in een ver nuftig computerprogramma. Vroeger werkte hij als boekrestau- rateur in de Zeeuwse Bibliotheek. Hij is spelletjesfanaat en biljart graag. Onlangs deed hij nog mee aan het NK sjoelen in Middelburg. Voor de gezelligheid en saamho righeid doet hij vrijwilligerswerk bij de wijkvereniging. Huiskamer Ook vrouw Nelly heeft vroeger veel vrijwilligerswerk in de wijk gedaan. Ze hebben plezier in de organisatie van dit toernooi. ,,Zo veel spelers kunnen moei lijk bij ons in de huiskamer. We hebben twee maanden voorberei dingstijd en weten dat mensen al aan het oefenen zijn. Volgend jaar weer hoor, roepen ze na het toer nooi. Het klopt dat er veel ouderen meedoen. Spelletjes spelen is ge woon goed om bij de tijd te blij ven." Nelly en Bert Mes hebben veel plezier in de organisatie van kaarttoernooien. foto marcelle davidse Gezocht: gezellige kaartspelers Gerrit van Loon Het oproepje: Voor ons kaart- toernooi op zaterdag 13 april zoeken wij nog 3 personen die willen klaverjassen. En 1 of 2 bridgers. Dit wordt gehouden in het wijkcentrum Jan Ligthart te Goes. De opbrengst is voor de kinderen van de Voedselbank 'De Bevelanden'. Email: bernel@kpnplanet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41