Dennis Willems weer de beste Woningbezitters kunnen vanaf 1 april beroep doen op klimaatregeling Stierf Rex door pepperspray van agenten? Zeeland is een profvoetballer rijker Zeeland moet zich voorbereiden op klimaatveranderingen met volgens deskundigen tijden van veel regen, langdurige droogtes, een grotere kans op hittegolven en een hoger risico op overstromingen in 2050. Maatregelen om het hoofd te bie den aan de klimaatveranderingen zijn nu al nodig. Alle kleine beetjes helpen en dus wil de provincie de aanleg van groene daken subsidië ren. Uit onderzoek van de Universi teit van Wageningen blijkt dat de temperatuur in een huis met een groen dak drie tot vier graden koe ler is. Groene daken houden water vast, ze isoleren de woning, ze gaan tweemaal langer mee dan een tra ditioneel dak en zorgen ervoor dat er minder 'hittestress' is in verste delijkte gebieden. Er is sprake van hittestress als de warmte niet weg kan. Dat probleem speelt veel min der in het buitengebied, waar wei nig bebouwing is en veel wind. De subsidieregeling is in eerste instantie bedoeld om mensen te la ten inzien wat de voordelen zijn van een groen dak. De provincie richt zich dit jaar vooral op woning bezitters - ook mensen met een rij tjeshuis - en eigenaren van een be drijfspand, maar niet op organisa ties en woningbouwverenigingen. Die weten de weg wel te vinden en als zij massaal een beroep doen op het subsidiepotje, dan is de bodem snel in zicht. Tweede ronde Vanaf 1 april kan een beroep wor den gedaan op de subsidieregeling 'groene daken'. In het eerste kwar taal wordt gekeken of de regeling gewerkt heeft. ,,We kunnen op deze manier ervaring opdoen met het nemen van gerichte maatrege len", verklaart gedeputeerde Ben de We kunnen op deze manier ervaring opdoen met het nemen van gerichte maatregelen Reu. De provincie is van plan om daarna een tweede subsidieronde in het leven te roepen. Dan kunnen misschien ook organisaties mee- doen aan de regeling. Op de website van de provincie komt een aparte pagina met tekst en uitleg over groene daken. Daarop wordt de re geling samengevat. Geïnteresseer den kunnen via de webpagina een aanvraagformulier invullen en een offerte aanleveren. Eén van de voorwaarden is dat het groene dak aangelegd wordt door een gecerti ficeerd bedrijf. Huizenbezitters kunnen dus niet zelf aan de slag met sedum. Mensen die nu al begonnen zijn met de aanleg van een groen dak, vissen achter het net. Zij kunnen geen beroep doen op de regeling. Verder geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Politie onderzoekt dood hond van Melanie van Zweeden uit Middelburg zeeland 8 Jan Paul van Hecke (18) tekent voor drie jaar bij NAC Breda It BURGH-HAAMSTEDE Vorig jaar won hij de kookwedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse Koks. En ook bij de jubileumeditie van 2019 pakte chef Dennis Willems (foto) van restaurant Morille in Koudekerke gisteren de hoofdprijs. Nick Verbeek van De Smederij in Goes werd tweede. Het brons was voor Martijn van der Walle van De Visbar en De Boterkapel in Domburg. Waar vorig jaar soep 2.0 het thema was, moesten zeven koks deze keer binnen drie kwartier een gerecht be reiden met orgaanvlees. Willems legde als eerste deelnemer de lat meteen erg hoog. Zijn rouleau van scharrelkip met onder meer eendenlevercrème, pistache nootjes, beukenzwammetjes, doperwten, citroen, polenta en krokantjes van kippen- huid was een schot in de roos (zie inzet). Smaakvol, verfijnd en uitgebalanceerd. De andere deelnemers konden er niet aan tippen, al kwam Nick Verbeek dicht in de buurt. De gerechten werden beoordeeld door een driekoppige jury: Pascal van Loon, culi nair adviseur van sponsor Unilever, Fabian Brabers van slagerij Kaldenberg en Frank Balkenende, culinair recensent van de PZC. FOTO'S ERNESTA VERBURG I woensdag 27 maart 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Subsidie voor groene daken Wie zijn dak wil bekleden met planten, bijvoorbeeld met gras, mos of sedum, kan rekenen op een subsidie van maximaal 2500 euro. De provincie Zee land stelt dit jaar 100.000 euro beschikbaar. Ab van der Sluis Middelburg -Ben de Reu, gedeputeerde ZEELAND10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33