Geen Hollandse hulp 27 DARTS PREMIER LEAGUE Een vol Ahoy zal vandaag en morgen als vanouds zijn naam scanderen. Het zijn de laatste Premier League-optredens van darter Raymond van Barneveld (51) in eigen land. Het echte afscheid stelt hij toch nog even uit. Even, een paar weken geleden, is de optie besproken in Team Raymond van Barneveld: twee zinderende avonden Premier League in Ahoy en dan is het klaar. Nog één keer zwaaien naar het Nederlandse pu bliek dat hem altijd in de armen heeft gesloten. Een mooier podium om afscheid te nemen is niet denk baar voor 'Barney'. Maar toen kwam plots die finaleplek in een klein 'vloertoernooi' (met meer dere borden naast elkaar) in Wigan, waardoor hij twee plekjes steeg op de wereldranglijst. Na rappe uitschakelingen in eer dere vloertoernooien was de moed hem in de schoenen gezakt, maar dit succesje gaf weer hoop. Terwijl het ook in Wigan snel mis leek te gaan. In de tweede ronde ver prutste de Oostenrijker Zoran Lerchbacher twaalf matchdarts te gen Van Barneveld, die alsnog won en de eindstrijd bereikte. Dat gaf hem een boost. Niks afscheid ne men in Ahoy. ,,Ik ga toch nog alles doen om het WK te halen eind van dit jaar'', zegt Barney. ,,Ik heb demonstraties en zelfs een huwelijk afgezegd om er bij te kunnen zijn op de vloertoer- nooien waar ik geldprijzen moet pakken, zodat ik stijg op de ranking die me aan een WK-ticket kan hel pen. Dan moet ik wel presteren.'' En dat viel de laatste tijd dus niet mee, mede door privéproblemen. Openhartig vertelt de darter over zijn vorige week aangekondigde scheiding, na 25 jaar huwelijk. ,,Ik snap dat erover gepraat en geschre ven wordt, als het maar waarheden zijn.'' Ja, hij heeft een 34-jarige En gelse vriendin, windt Van Barne- veld (51) er geen doekjes om. Dat De Telegraaf meldde dat het een 21- jarige ex-pornoster zou betreffen, heeft hem diep geraakt. Jaco van Bodegom, de manager van Barney, schudt zijn hoofd: ,,Zonder te checken gooien ze zoiets online. Die man heeft kinde ren, kleinkinderen. Die onzin krijg je nooit meer van internet af. Dit is PREMIER LEAGUE Programma Stand nog erger dan de Engelse tabloids. The Sun ging in eerste instantie naar het huis van de familie van die nieuwe vriendin, maar haar zus is erg ziek. Ik heb ze daarom een foto beloofd van Ray en haar, als ze weg bleven bij die familie. Daar hebben ze zich aan gehouden.'' Boek Volgens Van Bodegom hebben de privébeslommeringen van Van Barneveld 'uiteraard veel invloed gehad' op de sportieve prestaties. ,,Ik zou er een boek over open kun nen doen. Natuurlijk heeft Ray fou ten gemaakt, maar dat is maar de helft van het verhaal.'' De nieuwe liefde heeft sportief nog geen vruchten afgeworpen. ,,Ze is een paar keer mee geweest naar toer nooien, maar telkens lag ik er snel uit'', vertelt Barney. Hij zegt dat er een last van zijn schouders is gevallen nu zijn aan staande scheiding publiek is ge worden en hoopt dat in Ahoy te kunnen laten zien, vanavond tegen Daryl Gurney en morgen tegen Mi chael van Gerwen. Van Barneveld móét ook wel presteren, want hij is hekkensluiter in de Premier League. Komt daar in Rotterdam geen verandering in, dan is hij de 'degradant' en gaat de rest zonder hem nog een aantal we ken door. ,,Ik ga er alles aan doen om dat te voorkomen. Of ik kan ge nieten van een vol Ahoy dat mijn naam scandeert? Misschien pas na afloop, maar alleen als ik wat heb gepresteerd.'' Hij kan zich vasthouden aan re sultaten uit het verleden. In Ahoy is de Hagenaar nog ongeslagen. Oké, dat betreft slechts drie partijen, maar vorig jaar klopte hij toch maar mooi Michael van Gerwen. ,,Het zal niet meevallen om dat nog een keer te doen. Echt jammer dat de PDC er weer voor heeft gekozen om ons te gen elkaar te laten gooien in eigen land. Geen idee wat ze daarmee willen bereiken. Michael zit er ook niet op te wachten. Maar wij gooien donderdag pas tegen elkaar. Eerst maar eens van Gurney winnen, an ders is dat potje tegen Michael niet zo belangrijk meer voor mij, vrees ik.'' Mocht het Barney niet lukken van de laatste plaats af te komen in de Premier League, dan heeft dat nadeel toch ook een voordeel. ,,Dan heb ik meer rust rond de wedstrij den die wél belangrijk zijn voor mijn route richting het WK. Want daar wil ik op een mooie manier af scheid nemen.'' MICHAEL VAN GERWEN woensdag 27 maart 2019 GO 'Barney Army' zwaait zijn held uit in Ahoy Max van der Put Rotterdam Van Barneveld: ,,Of ik kan ge nieten van een vol Ahoy dat mijn naam scandeert? Misschien pas na afloop, maar alleen als ik wat heb gepresteerd." foto pim ras AHOY, ROTTERDAM Vandaag (vanaf 20.00 uur) Price (Wal) - Smith (Eng) Wade (Eng) - Van den Bergh (Bel) Cross(Eng) - Suljovic (Oos) Wright(Sch) - Van Gerwen (Ned) Van Barneveld (Ned) - Gurney (NIe) Morgen (vanaf 20.00 uur) Gurney - Suljovic Wright - Price Cross - De Zwaan (Ned) Van Barneveld - Van Gerwen Wade - Smith 1Rob Cross 7-11 (43-28) 2. Michael van Gerwen 7-9 (42-32) 3. James Wade 7-8 (40-33) 4. Mensur Suljovic 7-8 (39-35) 5. Peter Wright 7-8 (42-39) 6. Gerwyn Price 7-7 (38-39) 7. Daryl Gurney 7-7 (32-40) 8. Michael Smith 7-5 (35-40) 9. Raymond van Barneveld 7-4 (33-43) ROTTERDAM Michael van Gerwen (29) kijkt uit naar de confron tatie met Raymond van Barneveld, mor genavond in Ahoy. Toch had de nummer 1 van de wereld in Rotterdam liever iemand anders getroffen. ,,Als kijker had ik liever twee aparte wedstrijden gezien, dan had ik de hele avond een Neder lander kunnen aanmoedigen." Vorig jaar steunde het pu bliek Van Barneveld. Het 'Barney Army' galmde door Ahoy. Van Gerwen snapt dat wel. ,,Hij heeft het darten in Nederland op de kaart gezet, ik pluk daar nog steeds de vruchten van. Daarnaast is hij de under dog en ben ik nu vaak de favo riet. Raymond speelt altijd goed tegen mij'', blikt Van Gerwen vooruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27