r 1 betrap Lege Kuip dreigt bij afscheid 22 Afscheid Vertrek bij Olympique Lyon lijkt onafwendbaar, Voortreffelijk liet Memphis Depay (25) zich zien bij Oranje, maar zijn toekomst wordt omgeven door vraagtekens. Welke afslag neemt de aanvaller richting de Europese top? 'Duel met Ajax ga ik halen. Ik ken mijn lichaam, maak me geen zorgen' woensdag 27 maart 2019 Kort Onderzoek duel Engeland De Europese voetbalbond UEFA stelt een onderzoek in naar wanordelijkheden maan dagavond in Montenegro bij de EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Engeland. Op de tribu nes braken vechtpartijen uit en werd vuur werk afgestoken. De donkere Engelse spe lers werden racistisch bejegend. ,,Het is een schande dat dit maar doorgaat'', stelde Enge- land-aanvaller Rajeem Sterling (foto). Roemeen Marin naar Ajax Razvan Marin is de eerste aankoop van Ajax voor het komende seizoen. De 22-jarige Roemeense middenvelder komt voor een bedrag van 12 miljoen euro over van Stan dard Luik. Marin, uitgeroepen tot beste spe ler van zijn land, tekent voor vijf jaar. Kuipers fluit duel Ajax-PSV Bjorn Kuipers fluit zondag de competitie topper Ajax-PSV. Het duel in Amsterdam begint om 16.45 uur. Stengs jaar langer bij AZ Calvin Stengs (20 jaar, foto) heeft zijn con tract bij AZ met een jaar verlengd. De nieuwe overeenkomst van de aanvaller loopt nu tot medio 2023. Stengs, die door een zware knieblessure bijna een jaar uit de roulatie was, stond onder meer in de be langstelling van Ajax. Flitsen Museum Doping Daar stond hij weer in de hoek van het veld, grijnzend met twee vin gers richting de wolken, als stra lend middelpunt op een feestje. Fraai had Memphis Depay de bal even daarvoor in de benedenhoek geschoten, onbereikbaar voor kee per Manuel Neuer: 2-2. Drie doelpunten en drie assists in twee interlands bij het Nederlands elftal, tegen achtereenvolgens Wit-Rusland en Duitsland: het zijn fenomenale cijfers. Maar deze week meldde Mem phis zich weer gewoon op het Groupama Training Center van Olympique Lyon, ter voorbereiding op de bekerwedstrijd tegen Stade Rennais van vrijdagavond. Of hij daarin een basisplaats krijgt van trainer Bruno Génésio is geen uit gemaakte zaak; anderhalve week geleden tegen Montpellier (3-2 winst) zat de aanvaller nog dood leuk op de bank. Het tekent het grillige carrière- verloop van de Nederlander in Frankrijk. Soms een paar maanden lang de absolute ster, dan weer ter discussie, en het volgende moment opeens beslissend. Zet Memphis' rapportcijfers op een rij uit L'Équipe, de Franse sportkrant die niet vies is van wat overdrijving en je krijgt een aardig beeld van Memphis in Lyon. Gechargeerd gesteld: de ene week haalt hij een 2, de volgende week een 9. Precies dat ritme leidt automa tisch tot vraagtekens. Hoe goed is Memphis werkelijk? Hoe kijkt de Europese top naar een speler die ex treem getalenteerd is, maar zo wis selvallig presteert? Een voetballer ook die een fantastisch rendement kan afwisselen met vruchteloze tie relantijntjes. ,,We hadden bij Mem phis afgelopen zomer willen mee werken aan een transfer naar een Europese topclub'', zei voorzitter Jean-Michel Aulas van Olympique Lyon onlangs. ,,We kennen zijn am bities. Alleen: er was geen enkele Europese topclub die een serieus bod heeft uitgebracht.'' W> Ik heb geen enkele twijfel over Memphis. Zolang hij doet wat hij moet doen, is hij voor mij onomstreden Hardop spreken ze het niet uit. Dat zou niet slim zijn. Je kunt de tucht- commissie van de KNVB maar op een idee brengen. Maar nu de aan klager al een tijd bezig is met zijn onderzoek naar de gebeurtenissen bij de bekerwedstrijd tussen Feyen- oord-Ajax (0-3), houden de beleids- bepalers in de Kuip hun hart vast. Welke straf ploft er eerdaags op de deurmat wegens het afsteken van vuurwerk? Voor de duidelijkheid alles nog even op een rijtje. Vol gende week speelt Feyenoord in de Kuip tegen Heerenveen en de tuchtcommissie heeft bepaald dat vak S leeg moet blijven. Bovendien moest er 15.000 euro worden over gemaakt naar Zeist. Dit omdat de Rotterdamse aanhang vuurwerk afstak in december tijdens de wed strijd tegen PSV (2-1). Omdat de aanhang datzelfde deed rond de competitiewedstrijd tegen Ajax (6 2) plofte er al een rekening van 25.000 euro neer in de Kuip. Maar tijdens de bekerwedstrijd op 27 fe bruari werd nog veel meer vuur- werk afgestoken. Wat doet de KNVB deze keer? Stel dat de Kuip een wedstrijd leeg moet blijven? En als de KNVB de regels heel strikt hanteert, wat zijn dan de gevolgen voor het afscheid van trainer Gio vanni van Bronckhorst en aanvoer der Robin van Persie? Ook ik vind het mooi als ik het veld op loop. Maar dan praat ik puur over wat het met het team kan doen Quote van de dag GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Twente-voetbalster Sisca Folkertsma mist het WK. De 21-jarige middenveldster scheurde tegen Ajax haar voorste kruisband. Bayern München wil de 23-jarige Franse verdediger Lucas Hernandez voor 85 miljoen overnemen van Atlético Madrid. Golfer Joost Luiten is mogelijk tevergeefs afgereisd naar het Amerikaanse Austin voor het World Golf Championship Match Play. De Nederlander hoopte op voldoende afzeg gers. Dat viel tegen, hij is nu eerste reserve. 211 De Ierse kooi- vechter Conor McGregor heeft een punt gezet achter zijn loopbaan. McGregor zorgde in 2016 voor een pri meur door als eerste de we reldtitel in twee klassen binnen te halen. Louis van Gaal (foto) opent 2 april een voet balmuseum in het Brabantse Mierlo. De col lectie van Jos Lenssen omvat 650 originele wedstrijdshirts en 230 paar oude voetbal schoenen. I De Argentijnse wielrenner Da niel Zamora hangt een schorsing van vier jaar boven het hoofd we gens doping. Hij werd in San Juan voor de tweede keer betrapt. Memphis staat op cruciaal kruispunt Sjoerd Mossou Rotterdam/Lyon -Ronald Koeman (56) o a 0) Robin van Persie en Giovanni van Bronckhorst die voor lege tribunes afscheid nemen bij Fey- enoord. Het is een reëel doem scenario nu een nieuwe sanctie onderweg is wegens het afste ken van vuurwerk door Rotter damse fans. Mikos gouka Rotterdam -Giovanni van Bronckhorst —Cristiano Ronaldo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22