GELD Schitteren met een bos vol krullen Handige apps hoeven niet alles van 20 Test Krultangen Speelse lokken Waar vind je een goedkoop hotel? Hoe laat gaat de trein? Dreigen er buien of blijft het droog? De service-apps op je telefoon zijn reuze handig, maar ze verzamelen ook informatie over jou. Ze weten vaak precies wat je uitspookt. Daar kun je een stokje voor steken. woensdag 27 maart 2019 Grote krullen, kleine krullen Met de CT5015 maak je krullen door je lokken om een rechthoekig gevormde staaf te wikkelen. Producent Carmen zegt dat je er speelse krullen van krijgt en dat erva ren wij ook. Hoe dunner de lok, hoe speelser het resultaat. Op een lcd-scherm lees je de tem peratuur af, die instelbaar is Voor een grove slag ROB NIJMAN De helft van alle Nederlan ders voelt zich volgens on derzoek van beveiligings bedrijf Kaspersky onge makkelijk bij het delen van zijn locatiegegevens met tal van web sites en apps. Aan de ene kant helpt het je aan nuttige informatie, zoals pompstations, hotels of restaurants in de buurt, of de verkeerssituatie op je route. Maar andersom weten die apps ook altijd waar je bent, of bent geweest. 37 procent van de onder vraagden vreest opgespoord te wor den met behulp van die locatiedata. Die zorgen zijn terecht, blijkt on der meer uit recent onderzoek van deze krant naar de speur- en registra tiedrift van Google. De internet gigant had van collega Martijn Bek huis alleen al in 2018 circa 200.000 keer zijn locatie vastgelegd. En op zijn beurt wist Martijn binnen een uur identiteit, woon- en werkadres, locaties, interesses en activiteiten te achterhalen van een anonieme proef persoon die een week lang een tele foon had meegekregen. Intrekken of beperken van toegang is vrij eenvoudig, ook al ben je eerder akkoord gegaan Hoe dat kan? Behalve tot locatiege gevens hebben veel apps toegang tot contactenlijsten, agenda's, foto albums, zoekopdrachten en bezochte websites. Omdat ze vaak op de ach tergrond actief blijven, dus ook als je ze niet open hebt staan, kunnen ze continu bij die gegevens. Google en Facebook zijn er handig in, maar ook een simpele app voor een zaklamp functie of spelletje kan vaak al bij je foto's. Nergens voor nodig, toch? Toestemming om bij die data te kunnen, verlenen we zelf. Dat begint bij akkoord gaan met de voorwaarden wanneer je een nieuwe app instal leert, want wie heeft er zin in om dat helemaal door te nemen? Toch kun je met een klein beetje moeite persoonlijke gegevens beter afscher men. Zeg 'nee' Blader ten eerste eens door al de gedownloade apps op je telefoon. Intrekken of beperken van toegang, ook als je eerder akkoord bent ge gaan, is vrij eenvoudig. Ga via 'instel lingen' naar 'apps' of 'apps en mel dingen'. Daar vind je een lijst met alle apps op het toestel. Ga ze individueel langs om onder 'toestemmingen' te zien welke infor matie de app kan inzien. Vervolgens kun je het vinkje achter elke catego rie weghalen, want waarom zou een app die niet bedoeld is om te navige ren ook over je locatie moeten beschikken? Wil je er sneller doorheen, dan kun je bij geavanceerde instel lingen onder het kopje 'app- machtigingen' verderop in het instellingenmenu per rechtengroep in één keer zien welke apps toegang hebben tot bijvoorbeeld je agenda, camera, con tacten en locatie. Ook daar kun je de toestem ming eenvoudig uitschakelen. App-machtigingen per groep bekijken kan op een Android-telefoon al leen als je Android 6.0 of een latere versie op je smartphone hebt. Op een Apple-toestel volg je 'instel lingen' en ga je naar 'pri vacy', waar je een vergelijkbare lijst met machtigingen vindt die je per app kunt uitschakelen. Je kunt bij 'privacy' de locatieservice ook in z'n geheel uitscha- GO Het verlangen naar krullen was er al in de tijd van het Oude Egypte. 3300 jaar voor Christus bakten vrouwen dus uren in de zon met het haar om houten stokjes ge draaid. Anno 2019 hebben we daar gelukkig sneller gereed schap voor. Welke tang de voor jou goede krul zet, hangt af van je wensen. Kies je voor een tang van 25 milimeter dik, dan krijg je grote en gol vende krullen, een dunner exemplaar geeft krulletjes. BesteProduct.nl nam meer dan dertig exemplaren onder de loep en lette daarbij op grip, snoerlengte en de bedie ning. Het panel licht drie aanraders voor je uit. Remington CI63E1 Prijs: €25 Dankzij de spiraalvormige krulgeleider valt deze Remington direct op. Je draait een pluk om de tang en zet die met een klepje vast. Dat gaat gemakkelijk, met je duim. Na enkele seconden is er een mooie krul. Je kunt wis selen tussen twee standen: 19 en 31 milimeter. Zo maak je er kleine en grote krul len mee. Het apparaat beschikt over drie temperatuurinstellingen (van 160 tot 200 graden) en is binnen een halve minuut opge warmd. Het 1,8 meter lange snoer draait mee en ook de grip is ruim voldoende. Het prijskaartje verdient een com pliment, in deze prijsklasse zien we weinig beters. Carmen Coco Curler CT5015 Prijs: €40 an 120 Hf**' tot 200 graden. Het mee draaiende snoer van 2,5 meter en automatische uit schakeling zijn welkome ex tra's. De tang dankt zijn naam aan de impregnatie met kokos- nootolie, dat voor meer be scherming en glans zou zor gen. Dat effect zien wij niet. Bij de CT5015 zit een opbergtas en een hittebestendige hand schoen. BaByliss C332E Prijs: €30 Met een diameter van 32 millimeter is deze krultang alleen geschikt voor het krijgen van grove krullen of slag. Het apparaat heeft tien temperatuurstanden, van 150 tot 180 graden. Je kunt je haar gewoon om de tang wikkelen, of je gebruikt de klem om de krul strakker te krijgen, al glijdt het haar dan min der goed. Beide op ties geven een mooie en natuurlijke krul die lang blijft zitten. Het handvat en andere onderdelen zijn uitgevoerd in stevig kunststof en biedt vol doende grip. Het snoer is twee meter lang en draait goed mee. De combinatie matzwart en champagne bruin oogt chic. Vinkje voor je privacy ^service oo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20