3 dagen Twente**** 9 Vrouw vast na bedreigen Baudet 79.- En voor de Democraten? De webwinkels die T-shirts en gebedskaar sen met afbeeldingen van Muellers karakte ristieke hoofd verkopen, kunnen wel opdoe ken: de conclusie is een anticlimax voor te genstanders van de president die meenden dat Mueller hem ten val kon gaan brengen. Trump naar huis sturen kan alleen in de ver kiezingen van 2020, dus Democraten kun nen zich gaan richten op de campagne. En dat ze zich daarin niet hoeven mengen in hoogoplopende, gevoelige debatten over het al dan niet afzetten van de president, zal voor hen een verademing zijn. openbaring van Muellers rapport. Minister Barr wordt al naar het Huis van Afgevaardig den geroepen om zijn brief toe te lichten. Als Democraten het complete rapport te zien krijgen en daarin toch nog informatie tegenkomen over misstanden, bijvoorbeeld wat betreft het hinderen van justitieel on derzoek, kunnen ze in theorie zelfs alsnog besluiten een afzettingsprocedure te begin nen. Het politieke gevecht over Muellers conclusies zal pas worden beslecht tijdens de presidentsverkiezingen van november Een 21-jarige vrouw uit Nijme gen is aangehouden voor het bedreigen van Thierry Baudet tijdens een betoging tegen ra cisme zaterdag in Amsterdam. De politie stelde na overleg met het Openbaar Ministerie een onderzoek in nadat op het in ternet beelden van de demon stratie waren verschenen 'die mogelijk als bedreigend kun nen worden ervaren'. Een vrouw die zich met een doek voor haar gezicht onher kenbaar had gemaakt, scan deerde 'Als je Thierry dood wil schieten, zeg dan paf''. De vrouw droeg een spandoek van AFA Nederland (Anti Fasciscti- sche Aktie). Premier Mark Rutte noemde de bedreigingen tegen Thierry Baudet 'totaal onacceptabel'. ,,Alle politici moeten in veilig heid en vrijheid hun werk kun nen doen.'' Afgelopen weekeinde lieten ook de voorzitter van de Tweede Kamer, Khadija Arib, en meerdere politici al weten dat dit soort uitspraken niet door de beugel kunnen. Dit is een van de spannendste dinosaurus opgravingen ooit Luchtalarm blijft nog een jaartje langer Het luchtalarm dat elke eerste maandag van de maand te ho ren is, blijft een jaartje langer. De sirene zou verdwijnen per 1 januari 2020, maar dat wordt uitgesteld omdat NL-Alert in de grensstreek nog niet vol doende werkt. Dit digitale waarschuwingsmiddel moet samen met onder meer calami teitenzenders, geluidswagens en sociale media het luchta larm vervangen. Verder wil een aantal veiligheidsregio's de si renes behouden. Ebola-uitbraak Congo rukt op Koningsspelen Friese primeur 'Christchurch' voor de rechter Is de Ruslandkwestie nu verleden tijd? U hoopte er misschien op na twee jaar, maar helaas. Behalve minister Barr en enkele me dewerkers van het ministerie van Justitie heeft nog niemand het rapport van Mueller gelezen. De brief van Barr, stellen de De mocratische leiders Nancy Pelosi en Chuck Schumer, roept evenveel vragen op als hij beantwoordt. Dus gaan nog veel hoorzittingen en debatten volgen, mogelijk zelfs rechtszaken over de Dat rapport, gaan we dat nog zien? Er komt meer informatie. Minister Barr be looft vanwege het 'publieke belang' zoveel mogelijk uit het Mueller-rapport openbaar te maken. Maar Barr moet zorgen dat infor matie over geheime onderzoeksmethodes binnenskamers blijft. Normaal gesproken wordt ook geen negatieve informatie ge deeld over mensen tegen wie justitie geen verdere stappen onderneemt. Dus als het rapport naar buiten komt, zullen passages onleesbaar zijn. De minister werkt nu sa men met Mueller om vast te stellen welke. Niet alleen Democraten, maar ook veel par tijgenoten van Trump willen dat het be schikbaar komt, zodat niemand Trumps mi nister ervan kan beschuldigen dat hij infor matie achterhoudt. Mueller heeft vijfhon derd getuigen gehoord en informatie uit dertien landen opgevraagd, maar het enige dat we tot nu toe hebben gezien is een sa menvatting in vier Aatjes. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cPg incl. diner 3 dagen Duitse Rijn Kloosterhotel Brabant dinsdag 26 maart 2019 GO zegt Trump De brief over het rapport die minister Barr naar het congres stuurde. foto reuters 2020. Minister William Barr besloot Trump niet te laten vervolgen voor belemmering van het onderzoek. foto reuters AMSTERDAM Anne Schulp, paleontoloog van Naturalis in Leiden over de vondst van fossielen in de Amerikaanse staat Wyoming. DEN HAAG KINSHASA Het aantal ebola-ge- vallen in de Demo cratische Republiek Congo is de duizend gepasseerd. Dat heeft het ministerie van Volksgezond heid gisteren ge zegd. Met inmiddels 629 overleden pa tiënten is het de op een na dodelijkste uitbraak van de ge vreesde infectie ziekte wereldwijd. Bij de epidemie in West-Afrika enkele jaren geleden vielen duizenden doden. LEMMER Het startsein van de Koningsspelen wordt dit jaar gege ven in Friesland. Ko ning Willem-Alexan- der doet dat vanaf de christelijke basis school De Arke in Lemmer. De koning geeft het startsein. PARIJS De Franse Raad voor het Islamitisch Geloof (CFCM) stapt naar de rechter van wege de beelden van de schietpartij in het Nieuw-Zee- landse Christchurch. De CFCM klaagt Facebook en You- Tube aan voor het 'verspreiden van een gewelddadig bericht dat terrorisme ver heerlijkt en ernstig schade berokkent aan het beeld van kinderen over men selijke waardigheid'. M Donald Trump noemt het een schande dat zijn land dit onder zoek heeft moeten doorstaan. FOTO AP Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting Luxe 4* hotel, direct aan het bos gelegen, dichtbij Hengelo en de Duitse grens. 4* Fletcher Hotel De Broeierd - Enschede (8,1) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht), wifi en parkeren Aankomsten t/m juni. Betaal pas bij aankomst! 4* Hotel Clostermanns Hof (8,4) 4* Hotel Willibrordhaeghe, Deurne (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. sauna en parkeren jm q Vlakbij Keulen en Bonn "tV. Gratis wifi en parkeren Op een 15ha groot park

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9