Kapelle strijdt met nieuwe drempels tegen hardrijders Gezocht: laptops voor Malawi 6 Provincie onderzoekt situatie afslag Rilland Een rotonde bij de afslag Oesterdam is misschien wel dé oplossing om het vrachtverkeer naar de nog te bouwen mestvergister bij Rilland in goede banen te leiden. De provincie gaat onderzoeken hoe die er uit kan zien en wat het ongeveer gaat kosten. Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, milieu) deed die toezegging gister middag op de eerste openbare bij eenkomst over de gevolgen van de komst van een biovergister naar glastuinbouwgebied Bathpolder bij Rilland. De provincie gaat een 'houtskoolschets' maken. ,,We gaan met de natte vinger kijken wat het ongeveer kost." Eerder pleitte ook wethouder Jaap Sinke van de ge meente Reimerswaal voor zo'n ro tonde. De Bathpolder heeft nu maar één toegangsweg: via de rotonde nabij de afslag van de A58. Volgens ver- keersdeskundigen van de provincie kan die route prima het extra ver keer aan. De glastuinbouwers den ken daar anders over. ,,Vrachtwa- gens moeten door de berm rijden om elkaar te kunnen passeren", zei één van hen. Ook voorzien ze onge lukken wanneer het verkeer voor de mestvergister zich mengt met personeel dat op de fiets naar de kassen komt. Een relatief eenvoudige oplossing is de oude aansluiting van de Bath- polderweg met de Oude Rijksweg (N289) weer te heropenen. Het ver keer rijdt dan meteen vanaf de pro vinciale weg het terrein van Engie op. Volgens de provincie kleven hier veel nadelen aan: het fietspad wordt gekruist en de doorstroming op de N289 wordt gehinderd. Dit Willem Adriaansens Kapelle De verkeersveiligheid op de ont sluitingswegen van Kapelle is al langer onderwerp van gesprek. De snelheid moet er omlaag, maar de doorstroming van het verkeer moet wel gegarandeerd blijven. Eind 2018 plaatste Kapelle ook al twee drem pels. Die voldeden echter niet en werden nog geen twee maanden la ter verwijderd. Dus zet de ge meente een nieuw offensief in. In de versmallingen op de Dijkwelse- weg en in de Abdijstraat, waar de drempels vorig jaar niet voldeden, worden dit keer geasfalteerde drempels aangebracht. Tijdens de zou ook alleen kunnen onder strikte voorwaarden: de slagboom moet blijven, een uitvoegstrook is noodzakelijk en verkeer mag alleen rechts afslaan. Wim van Gorsel van de Klank bordgroep Rilland ziet daar weinig heil in. Hij pleitte voor een rotonde bij de Oesterdam, die een extra 'poot' naar het glastuinbouwgebied krijgt. ,,Een kruising waar al een aantal zware ongelukken zijn ge beurd wordt dan ook meteen veili ger." Van Gorsel is tegen de mest- vergister, maar vindt het wel zaak om 'het maximale voor Rilland eruit te halen' als de plannen niet tegen te houden zijn. Irritaties De vergadering in Waarde kende een tumultueus begin: pas na drie kwartier kwam het hoofdthema verkeer aan de orde. Bijna alle glas tuinbouwers wilden het éérst over voedselveiligheid hebben. Vooral Bernard Otte ging er namens veld- slakweker Interjensen stevig in. Hij voorspelt een nieuwe voedselcrisis met doden als gevolg. Ook hekelde hij de opzet van de bijeenkomsten. Dit tot ergernis van De Reu. ,,U haalt allerlei trucs uit om deze ver gadering te verstoren." De provincie, gemeente en Engie gaven wel toe aan de wens van de tuinders. Na de bijeenkomst over stankoverlast op 11 april komt er nog een derde openbare vergade ring over voedselveiligheid. werkzaamheden, ongeveer half april, worden de wegen helemaal afgesloten. Omleidingsroutes moe ten het verkeer de goede richting opsturen. Overigens worden er voor deze twee drempels nog in loopmomenten georganiseerd in het gemeentehuis. Daar kan het de finitieve ontwerp van de remmers bekeken worden. Flexdrempels In de Dijkwelsestraat (tussen de rij wielhandel en de kruising met de Weststraat) en in de Vroonlands- eweg worden flexdrempels ge plaatst. Dat worden drempels met een beperkte hoogte die op het as falt worden gemonteerd. Deze drempels zullen bij de aanleg voor weinig overlast gaan zorgen. De Van der Biltlaan krijgt een drempel die in het straatwerk kan worden aangebracht. Ook hier geldt dat er weinig verkeersmaatregelen voor nodig zijn. Op de Reepweg wordt een bestaande drempel ver vangen door een flexdrempel. IN DE REGIO Klik en tik op internet Verhaal in taal en beweging Orgelconcert MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 26 maart 2019 'Veilig via rotonde naar vergister' Joeri Wisse Rilland Het driehoekige perceel waar Engie in 2019 een bio- centrale wil bouwen. Op de toegangswegen van Ka- pelle moet de snelheid omlaag. Daarom gaat de gemeente op nieuw verkeersdrempels plaat sen. Op vijf locaties wordt een nieuwe drempel geplaatst. Op één plek wordt een bestaande vervangen. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Centrum 't Westlicht, Al bert Joachimikade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren, schilderen, biljarten en internetcafé; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; Da- Vinci Cinema, 20.00 uur: Film avond Rotary- en Inner Wheel Goes-De Bevelanden 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling; Biblio theek, 15.30-17.00 uur: Kinder workshop HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Sporten in de Beweegtuin KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoek straat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag' RILLAND Restaurant De Vliedberg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal SCHERPENISSE Kunstkamer Holland Huis, 20.00-22.00 uur: Lezing Mar lies Allewijn over 'De Meid' WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut'; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleiding Oosterschelde- museum TERNEUZEN Er werken in Malawi zo'n veertig stu denten op Zeeuws- Vlaamse laptops. Dat wor den er nog veel meer, als het aan Giel de Pooter ligt. De Terneuze- naar roept mensen op om hun oude laptop te done ren. Giel komt zo'n vier keer per jaar in Malawi voor zijn clean cooking pro ject. Hij zorgt dat de bevol king veilig kan koken op houtkacheltjes. Sinds een paar jaar zamelt hij ook laptops voor studenten in, die vrijwilligers eerst revi seren. Contact opnemen met Giel kan via 06-51250095 of mdepooter@zeelandnet.nl. BE THOLEN In de bibliotheek van Tholen wordt vanaf morgen, woensdag, de gra tis cursus 'Klik en Tik, het internet op' gegeven voor men sen die moeite heb ben met computers en internet. Doel van de cursus is om mensen vertrouwd te maken met deze 'instrumenten'. De lessen beginnen morgen en verder op 3, 10 en 17 april en duren van 9.30 uur tot 11.30 uur. Aanmelden kan via bibliotheekooster- schelde.nl. SCHERPENISSE Kunstkamer Hol land Huis in Scher- penisse daagt kin deren uit om mee te spelen in een ver haal. Bibliotheek Oosterschelde or ganiseert deze acti viteit in het kader van de Kinderkunst- week. Willemien en Martin van de Kunstkamer Hol land Huis dragen een verhaal voor in taal en beweging. Aan de hand van dit verhaal, wordt met de kinderen een to neelstuk gespeeld. De toneelstukken worden morgen (woensdag) ge speeld. Van 14.00 uur tot 15.00 uur zijn de 4- tot 7-jari- gen aan de beurt, en van 15.30 uur tot 16.30 uur kinderen van 8 tot 11 jaar. Aanmelden kan via bibliotheekooster- schelde.nl. Leden betalen 3,50 euro, niet-leden vijf euro. S-GRAVENPOLDER Kees Doornhein geeft vrijdag een orgelconcert in de Elimkerk in 's-Gra- venpolder. Het con cert begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis en er is een collecte. BROCANTEIN VARKENSKOT WISSENKERKE Met een oud varkenskot kun je heel leuke dingen doen. Er een winkeltje in beginnen bijvoorbeeld. Aan de Campvlietweg 5 in Wissenkerke zijn vriendinnen Annelies Nuyts en Femke van de Wal druk bezig om het vroegere on derkomen van de varkens om te toveren tot een knus winkel tje met de naam Rose Cottage. Vanaf 20 april kunnen men sen er in de weekenden van het toeristenseizoen terecht voor opgeknapte meubels, brocante, kleine cadeauartikelen en andere snuisterijen. Even op adem komen met koffie, thee en taart behoort ook tot de mogelijkheden. Op verzoek knappen de dames ook meubels op. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59