7 GELUIDSTECHNEUT ROGER VAN DER VEKEN Geluid komt op de eerste plaats bij Roger van der Veken (48) uit Noordgouwe. Onder de naam 'inTune' heeft hij op Ring 32 als ZZP'er zijn bedrijf van sounddesigner/ webdesigner gevestigd. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland at sounddesig ner staat be wust voorop, al biedt het ont werpen en on derhouden van websites vaak evenveel, zo niet meer werk. Ro ger doet dat met veel toewijding en plezier, maar zijn ware passie ligt bij geluid. Dat begon al toen hij als puber in diverse bandjes speelde en met de techniek in de weer ging voor het optimale geluid. Die passie bepaalde ook zijn keus voor een opleiding aan de School for Audio Engineering, SEA in Amsterdam. Na een periode met verschillende banen als freelancer, richtte hij samen met een goede vriend in 2001 het bedrijf DGA Station to Station op, een ict-leverancier en dienstverlener voor het basison derwijs. Dat werd een succes. ,,Een te groot succes wat mij betreft. Op een bepaald moment was ik 80 uur per week bezig, vooral met vergaderen. Dat wilde ik niet. Ik ben eruit gestapt en besloot ZZP'er te worden", vertelt Roger. Zijn 'inTune' - toen nog in Amers foort gevestigd - liep best goed. Zo goed dat hij behoefte kreeg aan meer ruimte voor alle apparatuur. Ook zijn levenspartner Connie Alblas wilde als muziekthera- peute graag een ruimere studio. Die wens bracht hen uiteindelijk naar Schouwen-Duiveland, waar Roger destijds in Zierikzee was geboren. ,,Dit pand met schuur erbij hier aan de Ring in Noord- gouwe was precies wat we zoch ten. Bovendien houd ik erg van wandelen in de natuur, omdat je dan veel hoort en ziet. Dat kan hier en het biedt een mooie te- Wandelen is een mooie tegenhanger van de uren achter het beeldscherm genhanger voor de lange perioden dat ik achter beeldschermen zit." Roger moet echter erkennen dat 'de tijd' de eerste jaren hier niet meewerkte. ,,Door de econo mische crisis liep het aantal op drachten terug en moest het plan van verbouwing op een lager pitje worden gezet." Hij is blij dat het inmiddels weer aanzienlijk beter gaat en geniet volop van de diver siteit aan opdrachten. Die betref fen onder meer advisering bij vir tual realityprojecten, ontwikke len van geluidscollages, inrichting van tentoonstellingsruimten, ge- luid bij films, webdesign en -ont wikkeling, systeembeheer. Een vaste plek op zijn werkschema heeft ook zijn taak als 'virtuele veilingmeester' voor de digitale Whiskybase Marketplace, waarop talrijke exclusieve whisky's wor den verhandeld. Geluid van Zeeland Naast betaald werk staat Roger voor de keus als vrijwilliger aller lei dingen te doen op zijn vakge bied. Zo is hij met regelmaat actief met geluidstechniek bij Filmthea ter fiZi in Zierikzee en bij Thea ters aan Zee. En dan zijn er ook nog zijn persoonlijke creatieve impulsen zoals zijn project 'Het geluid van Zeeland'. Hij vindt dat onze provincie veel unieks te bie den heeft op het gebied van eigen klanken. Dat wil hij graag uitdra gen met een veelheid aan opna men. Hij maakt die in zijn schaarse vrije tijd. Toch werkt hij gestaag door aan de website: www.hetgeluidvanzeeland.nl. „Verder heb ik het plan opgevat om in de nabije toekomst luister wandelingen te organiseren. Met groepjes mensen de omgeving in te trekken en de focus nadrukke lijk op luisteren te leggen", laat Roger nog even weten. dinsdag 26 maart 2019 SD i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Roger van der Veken. Ali Pankow Noordgouwe Roger van der Veken: ,,In mijn vorige baan maakte ik tachtig uur per week, was ik vooral bezig met vergaderen.'' - Roger van der Veken Voor bijzondere geluiden grijpt Roger ook naar bijzon dere middelen. Alles heeft een eigen geluid. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58