Ralph de Kok gaat naar Goes Breskens zoekt verder naar een nieuwe trainer kampioenschap ZEELAND 11 Verheul laat het meteen zien iiiw"* '1360' achter haar naam staan. Heike Verheul, de titelverdedig ster in Zoutelande, staat met een rating van 1269 nog een stuk lager. ,,Je zou het discriminerend kun nen noemen dat er een NK voor vrouwen is. Of ouderwets", stelde De Jong. ,,In het bedrijfsleven en de politiek maken mensen zich er hard voor dat mannen en vrouwen gelijk behandeld worden en zie je ook dat ze steeds meer gelijke kan sen krijgen. Waarom zou het in de damsport dan niet zo zijn? Maar ja, de realiteit is dat vrouwen niet hoog staan op de algemene ran king. En dat is niet alleen binnen het dammen zo. In het schaken zie je ook geen vrouwen in de hoogste regionen. Er is nog nooit een WK- EERSTE RONDE match gehouden tussen een man en een vrouw. Het zoeken naar de precieze reden daarvan is iets voor sociologen." De Jong gaat ervan uit dat de ge lijkschakeling in de denksporten ooit een keer gaat komen. ,,Vijftig jaar geleden zag je vrouwen ook nog nauwelijks in bèta-studies. Vrouwen in de wis- en natuur kunde, dat was haast not done. Moet je nu eens kijken op de uni versiteiten.Het heeft gewoon nog even nodig." Goes Voetballer Ralph de Kok (20) draagt volgend seizoen het shirt van derdedivisionist Goes. De Goesenaar komt over van J ong FC Dordrecht. ,,Ik ga er niet van uit dat een profclub me nog een con tract aanbiedt", stelt De Kok. ,,Al hoop ik natuurlijk van wel." De oud-jeugdspeler van JVOZ en Kloetinge kreeg geen vaste ver bintenis aangeboden bij de Scha penkoppen. ,,Ik ben van plan om een HBO-stu- die te gaan volgen. Welke weet ik nog niet. Ik heb daarom bewust voor een club in Zee land gekozen." Twee jaar gele den zou De Kok eigenlijk al naar Goes verkassen. Dat ketste toen af. ,,We hebben sindsdien contact gehouden. De derde divisie spreekt me erg aan. Volgend sei zoen hoop ik me te ontwikkelen in het seniorenvoetbal. Mijn doel is om een vaste waarde te wor den.'' De Kok maakte als tweedejaars A-junior de overstap van JVOZ naar FC Dordrecht. Vorig seizoen moest hij vanwege een ernstige knieblessure ruim vijf maanden toekijken. Inmiddels is hij weer helemaal fit. De jongeling is gehaald voor de achterhoede. Hij vult daarmee de vacature in van Roycel James, die na de zomerstop naar Hoek vertrekt. Ook Erwin Franse (Hoek), Dennis Uyl (Dosko), Klaas van Hecke (Kloe tinge) vertrekken. Thomas Ragut en Michel Le- onhart golden als de voor naamste kandidaten om Bart Corstanje, die na één seizoen vertrekt, op te volgen. ,,We hebben met hen ge sprekken gevoerd, maar het is niet gelukt om één van de twee vast te leggen'', aldus Bakker. ,,Zo vond Thomas Ra- gut de afstand tussen zijn woonplaats en Breskens, van- wege de reistijd, nogal een be zwaar.'' Bakker weet dat de spoeling in deze fase van de competitie dunner wordt, maar is ervan overtuigd dat er volgend sei zoen een trainer voor de eerste selectie van Breskens zal staan. ,,Die komt er zeker. Als het niet lukt om iemand van buitenaf vast te leggen, dan kunnen we ook binnen onze club kijken naar een trainer. Dat moet dan als een over bruggingsjaar worden ge zien.'' De laatste tien jaar stonden er acht verschillende (inte- rim-)trainers voor de eerste selectie. Breskens bezet mo menteel de vierde plaats. De ploeg van de na één seizoen vertrekkende Bart Corstanje heeft tien punten minder dan leider Steen, maar speelde ook twee duels minder. ,,We zijn op ons gevaarlijkst als we met het hele team in een keer kunnen uitbreken, een counteraan- val zeg maar. Onze keepster is zo goed dat we eigenlijk tijdens een schot van de tegenpartij al wat naar voren kunnen gaan. Negen van de tien keer pakt ze hem namelijk toch wel. Dat is zo belangrijk voor ons als team en heeft echt veel punten op geleverd. Zelf speel ik vooral in de verdediging, maar beland door onze speelwijze nog vrij vaak van voren.'' Gevraagd naar de toekomst van DZK, volgt een erg positief verhaal van de aanvoerster. Er is genoeg nieuwe aanwas en concurrentie van andere teams is er niet in Zee land. ,,Vroeger had je meer dames- teams, maar DZK is als enige over in het dameswaterpolo. We hebben gelukkig niet te klagen over aanwas. We hebben best veel jeugdleden, waar er veel van doorstromen.'' ,,Zelf speel ik eigenlijk al vanaf dat ik mijn zwemdiploma heb ge haald. Wat er zo leuk aan is? Ik vind het mooi dat je in het waterpolo echt niks in je eentje kunt en niks bent zonder je teamgenoten. Ook het fysieke element spreekt me erg aan, je moet niet te flauw zijn. Het is absoluut geen sport voor watjes. Ik heb erg veel vertrouwen in vol gend jaar. De nummers één en twee in onze klasse van vorig jaar staan een niveau hoger weer bovenaan. Ik hoop dat we hun voorbeeld gaan volgen.'' dinsdag 26 maart 2019 GO NK voor vrouwen Heike Verheul bevestigde gis teren in de eerste ronde van het NK dammen meteen haar favorietenrol. In haar partij tegen haar clubgenote Ester van Muijen dwong de titel- houdster met subtiel positie spel groot voordeel af. Van Muijen werd naar de randen van het bord gejaagd waarna de krachtige centrumaanval van de Utrechtse de doorslag gaf. De overwinning van Heike Verheul was de enige beslis sing in de openingsronde. Drievoudig kampioene Vitalia Doumesh raakte meteen al een punt achterop door een gelijkspel tegen Denise van Dam. De damster uit Alkmaar kreeg na een grote ruil wel het beste van het spel, maar Van Dam verdedigde zich on danks grote tijdnood inventief. Ook Laura Timmerman, de nummer vier van vorig jaar, re- misieerde, tegen Jacqueline Schouten. Het duel tussen Annemieke Stunnenberg en Jorien Alink, twee speelsters die na jaren afwezigheid hun rentree maken in de NK-finale, eindigde in een gelijkwaardige remise. Len Wolters Zondag-vierdeklasser Bres- kens is nog steeds op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Er waren volgens voorzitter Hans Bakker vier kandidaten om de vacante positie in te vul len, maar een nieuwe oefen- meester is nog niet gevon den. Aector Dooms Breskens ledigster Heike Verheul (links) tegen Esther van Muijen. foto dirkjan gjeltema De waterpolosters van DZK vieren het kampioenschap door het nemen van een gezamenlijke selfie. FOTO YVONNE STAP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43