O 0 O Keepster DZK basis voor 10 ZEELAND De Zeeuwse Kust doet een stap terug Martijn Simonse krijgt ruim baan Snijders en Witlox naar halve finale NK In Zoutelande strijden acht damsters om de nationale titel. De voorzitter van de dambond hoopt dat een eigen toernooi op termijn niet meer nodig is. De rentree van de zwemmers van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen op het hoogste niveau van Nederland duurde slechts één sei zoen. In de vierde en laatste competitiewed strijd van het jaar scoorden de Vlissingers 5061,99 punten. Dat leverde een zestiende plek op in deze ronde én in de eindstand. De nummers vijftien tot en met achttien de graderen rechtstreeks naar de A-klasse. Sterk- houder Kalle van Gemert (senioren) won de 200 meter vlinderslag en de 200 meter wissel slag en Sigsten Jonkman (junioren 2) de 100 meter schoolslag. Bij de vrouwen won Babet de Voogd (senioren 2) de 200 meter rugslag en Bo Peters (junioren 1) de 100 meter vrije slag. Martijn Simonse was weer de enige doelpun tenmaker in de top 5 van het PZC-topscorers- klassement. De aanvaller van Luctor Hein- kenszand scoorde twee keer in de 9-0-over- winning op Bevelanders en bracht zijn sei zoenstotaal daarmee op 29 doelpunten. Met dat aantal staat hij op 43,5 punten. Daar mee heeft hij meer dan vijf (doel)punten voorsprong op Joran Maliepaard (Duiveland) die geen goals aan zijn totaal van 38 kon toe voegen. Ook de andere top 5-schutters ston den droog: Kyle Doesburg, Rik Impens (bei den Hoek) en Ronald Zwager (Duiveland). Zie het klassement op www.pzc.nl/sport Wielrennen NK DAMMEN IN ZOUTELANDE Van Turnschool Zeeland plaatsten Frederique Snijders en Daniek Witlox zich in Helmond voor de halve finale van het Nederlands kam pioenschap in de eerste divisie. Snijders deed dit dankzij een achtste plaats, terwijl de twaalfde plaats voor Witlox ook ruim voldoende was voor klassering. Bij de pupillen 1 kwalificeerde Marley Boufrahi zich voor de halve finale. Dankzij een vierde plaats plaatste ook instap per Jolijn van de Wildenberg van MTV Mid delburg zich, met een totaal van 50.434. Club genote Feline Josiasse plaatste zich met 49.249 punten als eerste reserve voor het NK. Quote van de dag ,,Als Hoek zo doorgaat, kunnen ze beter op vakantie gaan. Zeilen Voetbal Ebbo de J ong, de voorzitter van de Koninlijke Nederlandse Dam Bond, heeft zijn bedenkingen bij een apart NK voor vrouwen. ,,Je hoeft in deze tijd geen feminist te zijn om daar je vraagtekens bij te zetten", zei hij gisteren, vlak voor dat acht damsters in Zoutelande aan de titelstrijd begonnen. ,,Er zit toch geen verschil tussen het IQ van mannen en vrouwen?" De Jong, nog niet zo lang gele den begonnen aan een nieuwe pe riode als voorzitter dan de dam- bond, gelooft dat 'op termijn slechts een algemeen kampioen schap wordt gehouden'. Wanneer dat dan is? Over tien jaar? Over vijftig jaar? ,,Niemand die het weet. In 2004 heeft voor het eerst een vrouw bij de mannen meege daan. Sindsdien is het niet meer voorgekomen. Dus zo vlot gaat het niet." Die speelster was Tanja Chub. Zij had toen nog de A-status bij NOC*NSF en kreeg een maande lijkse toelage, waardoor ze het zich kon permitteren veel tijd in haar sport te steken. Op het NK was ze tussen de mannen overigens ta melijk kansloos. Snel daarna stopte de stopkoepel met het in vesteren in het vrouwendammen; Chub kreeg nimmer een opvolg ster. Anno 2019 zijn de verschillen op de ranglijsten groot tussen de mannen en de vrouwen. Roel Boomstra, de Nederlandse wereld- kampioen, heeft een rating van 1558. De beste vrouw van Neder land, Olga Kamyshleeva, heeft Je zou het discriminerend kunnen noemen dat er een NK voor vrouwen is. Of ouderwets Aanvoerster Joyce Piek (32) speelt al heel wat jaartjes, maar beleeft wel licht het beste seizoen uit haar car- rière. ,,Je kunt gerust stellen dat dit een absoluut topjaar is. Geen enkele wedstrijd verliezen is niet niks. Aan het begin van het seizoen hielden we de optie absoluut open dat we kampioen konden worden.'' ,,Vorig jaar hebben we alleen ver loren van de twee teams die later gepromoveerd zijn. Dat het zó goed zou gaan, is wel van een andere orde. We hadden ons voorgenomen om tot de winterstop gewoon lek ker te spelen zonder verder over een doelstelling na te denken. Na geen wedstrijd verloren te hebben, wis ten we natuurlijk wel dat het zou kunnen gaan lukken.'' In de selectie van DZK is eigen lijk weinig veranderd in vergelij king met vorig jaar. Sowieso is het verloop een stuk lager dan bij pak weg een voetbalteam. Maar waar zit het hem dan in dat het zo goed gaat dit jaar? Piek licht een van de cruci ale factoren in het team eruit. ,,Onze keepster Jo-Anne van Vuu- ren vind ik absoluut onze beste speelster. Zij zorgt ervoor dat we het spel kunnen spelen waar we goed in zijn.'' Vroeger had je meer damesteams, maar DZK is als enige over dinsdag 26 maart 2019 GO ZWEMMEN VOETBAL Frederique Snijders werd achtste in Hel mond. FOTO RUBEN OREEL TURNEN - PZC-sport- verslaggever Rudy Boogert (links) geeft in de PZC Voetbal Vodcast zijn mening aan presentator Juriën Dam over de situatie bij Hoek. O Wielrenner Nick van der Lijke uit Mid delburg werd gisteren ne gende in de eerste rit van de Ronde van Catalonië. De Roompot-ren ner sprintte in Calella met de besten mee. 2 Zeiler Otto de Vriendt uit Ter- neuzen heeft zilver gewon nen bij de Spe cial Olympics in Abu Dhabi. Met het Bel gisch team (De Vriendt heeft twee paspoor ten) zeilde hij vier succes volle wedstrijd dagen in een Laser Bahia. 2e Voetballer Levi Lindhout maakt volgend sei zoen de over stap van vier deklasser Smerdiek naar tweedeklasser Bruse Boys. Bij SSV'65 keert Glenn Wees- epoel terug van Kloetinge, waar hij nu in de JO19-1 speelt. a (O Vraagtekens bij apart Roeland van Vliet Zoutelande Kt; -.esc:. Sponsor Jacqueline Lous doet de openingszet aan het bord van titelverd - Ebbo de Jong, voorzitter Nederlandse dambond Voor aanvang van de wedstrijd leek het al bijna niet fout te kun nen gaan. Nog geen enkele wed strijd hadden de waterpolosters van DZK uit Vlissingen verloren dit seizoen. En inderdaad, ook de kampioenswedstrijd tegen DBD uit Best werd omgezet in een overwinning (8-2). Hierdoor werden de Vlissingse dames al twee speeldagen voor het einde kampioen van de tweede dis trictsklasse. Bas Dingenouts Vlissingen - Joyce Piek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42