Zeeland telt relatief veel tienermoeders Pretparken voor een prikkie ZEELAND 3 Dat meldt Local Focus op basis van CBS-cij- fers. In Zeeland hadden vorig jaar 56 meisjes in de leeftijd van 15 tot en met 19 jaar een kind, een meer dan in 2017. Dat zijn er 5,1 per duizend meisjes, goed voor een - aldus Local Focus - op vallende derde plek, aangezien de bevolkings samenstelling van Zeeland sterk afwijkt van die van Flevoland en Zuid-Holland. Tienerzwan gerschappen komen volgens het CBS het vaakst voor onder meisjes met Antilliaanse of Suri naamse wortels. Ineke van der Vlugt van kenniscen trum Rutgers denkt dat de mate waarin seksualiteit be spreekbaar is een rol speelt. ,,In sterk religieuze gezinnen is seks niet altijd een bespreekbaar onderwerp en wordt seksuele activiteit voor het huwelijk minder ge accepteerd. Dit kan er vervolgens toe leiden dat jongeren minder goed voorbereid zijn op het eerste seksuele contact en zich niet goed be schermen tijdens geslachtsgemeenschap." Dat zou voor Tholen kunnen opgaan, blijkt uit de CBS-cijfers die tot op gemeenteniveau inzicht geven. Daar neemt het aantal tiener moeders toe. Waren het er in 2015 nog twee, vo rig jaar waren dat er vijf. In Reimerswaal daar entegen waren dat er in 2016 nog zeven, maar de afgelopen twee jaar 'slechts' drie, terwijl Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland juist een stijging laten zien; respectievelijk van nul in 2017 naar twee in 2018 en van vier naar zeven. In alle andere Zeeuwse gemeenten nam het aantal tienermoeders af of bleef het gelijk. Zeeland staat op de derde plek zwanger meisje dat ze via de kerk kende. Ze vingen haar op en zijn daar nooit mee gestopt. Naaste Ze kochten een groter huis waar drie jonge zwangeren of jonge moeders onderdak en hulp kregen. „Ja, we doen dit vanuit onze chris telijke visie. Maar dat speelt voor ons op de achtergrond", benadrukt Arnold. „Het komt voor uit hulp bieden aan je naaste. Maar we hel pen meisjes uit alle religies." Nadat bekend werd dat het paar stopt met de begelei ding van tienermoeders, lieten enkele oud-bewoon sters weer van zich horen. „Zo'n meisje dat je in alle ellende opving en waar van je nu hoort dat ze een gezin met drie kinderen heeft en dat alles prima gaat. Dat is goed om te horen. Je kunt niet de hele wereld helpen. Maar wat we kon den doen, hebben we gedaan." Voor maar 10,- ben jij er dit seizoen als één van de eersten bij op 13 of 14 april! ityorJTüfyip&'ic Bestel nu tickets op pzc.nl/pretparken op=OF! dinsdag 26 maart 2019 kans voor Mabel Luc Oggel Vlissingen Hoewel er landelijk al jaren sprake is van een daling, telt Zeeland nog altijd rela tief veel tienermoeders. De provincie staat op de derde plek, achter Flevoland en Zuid-Holland. In negen jaar tijd heb ben Arnold en Marianne Verbist 51 tienermoeders van achttien verschil lende nationaliteiten op gevangen in Huize Verder in Hulst. A Mabel Carew met zoon tje Alvin. Ze kreeg een nieuwe start in Axel. v. Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35