NooitTte oud om te vliegen Advies: nieuw provinciebestuur moet personeel van elders aantrekken Voorzitter dambond heeft bedenkingen bij apart NK voor vrouwen Wat geef je een vrouw die alles al heeft? Iets wat ze nooit meer dacht mee te kunnen maken. Een helikoptervlucht boven Zeeland in het geval van Wil Burger (tweede van rechts), die morgen haar 95ste verjaardag viert. Samen met haar zus Lenie Bijker (90) en schoonzoon Ad Lijnse (l) ging ze gistermiddag met een helikopter de lucht in. Piloot Sebas van Leersum (r) liet Zierikzee, de Zeelandbrug en de Vlissingse boulevard zien. Wil had een half uur na de landing nóg kriebels in haar buik. zeeland 4 Verhulst gaat na welke mogelijkhe den er liggen om een nieuw dage lijks provinciebestuur te vormen. De Economic Board Zeeland be staat uit een groep van ruim twin- tig professionals uit het bedrijfsle ven, van overheden en kennisin stellingen. Het doel is economische groei aan te jagen door innovatie én het samenbrengen van relevante partners. Vergrijzing Het nieuwe college van Gedepu teerde Staten moet eerst en vooral iets doen aan het tekort aan perso neel in Zeeland. Volgens de Econo mic Board Zeeland wordt dat tekort door vergrijzing én wegtrekkende jongeren steeds nijpender. De pro vincie moet dan ook vier dingen oppakken. Ten eerste investeren in 'zittende' werknemers zodat die gezond en wel hun pensioen halen. Ten tweede is het noodzakelijk meer werklozen en statushouders aan het werk te helpen, met name vrouwen en ouderen. Het derde actiepunt is onderwijs en bedrijfsleven nauwer aan elkaar te koppelen, waarbij het accent moet liggen op de sectoren ict, techniek, zorg, horeca en agrofood. En lest best: verbeter het imago van Zeeland door een marketingor ganisatie op te zetten voor 'wonen en werken'. Het is daarvoor abso lute noodzaak dat er meer huurwo ningen verrijzen voor werknemers van buiten Zeeland. Er heerst een tekort aan huisvesting van arbeids migranten. Het provinciebestuur moet Zee land economisch blijven verster ken. Voor een nieuw investerings programma is in de komende colle- geperiode zo'n 20 miljoen euro no dig. De Economic Board Zeeland adviseert op zoek te gaan naar co financiering door het Rijk. Ook de banden met Vlaanderen moeten Het provinciebestuur moet Zeeland economisch blijven versterken verder worden aangehaald. Zo kan het grensgebied een experimen teerregio worden voor werk, zorg, vervoer en onderwijs. Ook moet meer worden geïnvesteerd in het vestigingsklimaat en leefbaarheid. Daar hoort ook digitalisering en ro botisering in de zorg bij. Verder is het nodig om kennisnetwerken zo als Campus Zeeland, Food Delta Zeeland en Zeeland-Connect te versterken. Dat geldt ook voor de ontwikkelingsmaatschappijlm- puls. De Economic Board denkt dat Zeeland op die manier meer Euro pese innovatiegelden kan binnen halen. Proeftuinen De Economic Board ziet kansen voor Zeeuwse proeftuinen ('living labs') op het gebied van klimaatbe leid, energietransitie, zorg, vervoer, arbeidsmarkt en Europese samen werking. Betrek universiteiten in Nederland en Vlaanderen met deze praktijkproeven, is het advies. I dinsdag 26 maart 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND10 Tekort vaklieden remt groei De zeer krappe arbeidsmarkt is de achilleshiel van de Zeeuwse economie. Er is een groot ge brek aan gekwalificeerd perso neel, wat de groei van bedrijven remt. Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten moet dan ook alles op alles zetten om vak krachten aan te trekken. Dat schrijft de Economic Board Zee land in een brief aan informateur René Verhulst. Frank Balkenende Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33