Boekenweek Eppie Klein (SGP) informateur bij waterschap Nieuwe poging voor islamitische school Politie vaker niet dan wel op tijd op Noord-Beveland 2 ERNST JAN ROZENDAAL -T dinsdag 26 maart 2019 Column DE STELLING Vandaag: Die islamitische school moet er komen 806 reacties Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters wetenschap: klimaat veranöert steeds sneller HENK, - KOFF,E" Lilian Gongalves verzorgt Van Randwijklezing Poppelaars blijft bij Unie van Waterschappen RILLAND Motorrijder ernstig gewond bij botsing Klein is voor de klus gevraagd door Marien Weststrate van de Partij voor Zeeland. De partij kwam vorige week als winnaar uit de bus bij de verkiezingen. Zij haalde 434 stem men meer dan het CDA. Klein is SGP-politicus, heeft een organisatieadviesbureau en was waarnemend burgemeester van Lingewaal (2006) en Renkum (2007). Na de gemeenteraadsverkie zingen werd hij vorig jaar aangesteld als informateur in Reimerswaal. Dat leidde tot de verrassende combina tie van SGP en PvdA met Leefbaar Reimerswaal, de lokale partij van Weststrate. Het nieuwe algemeen bestuur van het waterschap wordt donderdag geïnstalleerd. Partij voor Zeeland geeft dan ook aan hoe zij het infor matieproces vorm wil geven. Klein is bij deze vergadering aanwezig. De informateur praat met alle tien frac ties om te horen hoe zij tegen de nieuwe bestuursperiode aankijken en hoe zij een dagelijks bestuur voor zich zien. Onderwerpen die daarbij zeker aan de orde komen zijn de schuldenlast van honderden milj oe nen, de kerntaken van het water schap en hoe om te gaan met het kli maat. Deze thema's komen later te rug in het bestuursprogramma. Het waterschap Scheldestromen heeft voor het eerst een informateur Weststrate streeft naar een breed gedragen programma. Het is voor het eerst dat bij het Zeeuwse water schap een informateur wordt aange steld. De Partij voor Zeeland wil daarmee zorgen voor een transpa rante procedure. Het samenstellen van een dagelijks bestuur mag maximaal drie maanden duren. Er wordt een tweede poging gedaan om in Vlissingen een islamitische basisschool te beginnen. De Stich ting Islamitisch Primair Onderwijs (SIPO) wil de school in augustus 2020 laten beginnen. Vorig jaar kwam SIPO uit Breda zeven aanmeldingen tekort om dit jaar al een basisschool in Vlissingen te kunnen openen. De stichting verzoekt de ge meenteraad van Vlissingen nu om de nieuwe school voor bijzonder onderwijs op te nemen in het Plan van Scholen. Binnenkort moet de stichting aantonen dat de school binnen vijf jaar het mini mumaantal van 242 leerlingen kan hebben en dat aantal in elk geval vijftien jaar lang kan behouden. SIPO moet duidelijk maken waar de leerlingen vandaan komen en waar ongeveer in Vlissingen de school komt te staan. SIPO heeft nu drie scholen onder haar hoede, in Bergen op Zoom, Breda en Tilburg. Dit jaar moet een nieuwe school openen in Roosen daal. De Vlissingse vestiging is volgens directeur Mohamed Talbi een wens van islamitische ouders in Vlissin- gen. De politie was vorig jaar bij noodge vallen op Noord-Beveland vaker niet dan wel op tijd. Bij slechts 39 procent van de spoedmeldingen waren agenten binnen een kwartier ter plaatse. Dat is bijna de slechtste score van alle Nederlandse gemeenten Alleen op Schiermonnikoog was het nog la ger (33 procent). De rest zit ruim bo ven de 50 procent. De politie streeft ernaar om bij minimaal 90 procent van de spoed- meldingen binnen 15 minuten aan wezig te zijn. Dat lukt nergens in Zeeland. Middelburg kwam afgelo- pen jaar nog het dichtst in de buurt, met 87 procent. Noord-Beveland scoort vaak slecht, maar 39 procent is wel uit zonderlijk laag. Bij 53 van de 136 spoedmeldingen was de politie er binnen een kwartier. Ligging ,,We zien al langer dat Noord-Beve land afwijkt ten opzichte van andere delen in het Oosterscheldebekken, door de ligging van het gebied", zegt politiewoordvoerder Alwin Don. ,,Wat ook in het nadeel speelt, is de wet van de kleine getallen. Er zijn daar niet zo veel meldingen. Als je één of twee keer te laat komt, trekt dat het cijfer erg naar beneden." Er zijn nog geen lijsttrekkers uit abdij vertrokken in Zeeland te worden. Aangezien hij er toch was, heeft Verhulst za terdag en gisteren alle Zeeuwse fractievoorzitters gesproken. dan. Stel dat hij naar de Middel burgse abdij per ongeluk zijn vra- genvelletje voor Siebelink heeft meegenomen en van SGP-fractie- voorzitter Harry van der Maas wil weten of diens erotische obsessies iets te maken hebben met zijn streng-gereformeerde opvoeding? Of dat hij aan Peter van Dijk van de PVV vraagt wat hij vindt van de boeken van Murat Isik - zondag ook aanwezig in Kloetinge - waarin wordt beschreven hoe het is om op te groeien in een migrantengezin in de Bijlmer? Voor j e het weet, heb je de poppen aan het dansen. Ik geloof dat er nog geen lijst trekkers schuimbekkend van woede uit de abdij zijn vertrokken, dus misschien valt het mee. Maar we weten niet wat er achter geslo ten deuren blijft Verhuist schrijft zelf ook. Hij publiceerde sleutelro mans over de Utrechtse gemeente raad. Zou hij al aantekeningen ma ken voor een boek over de Zeeuwse politiek? Als hij opschiet, is hij op tijd klaar voor de volgende Boeken week. Ik verbaas me vaak over de taken die mensen kunnen combine ren. Als burgemeester van een gemeente als Ede heb je waar schijnlijk je handen vol. Dat be lette René Verhulst niet zondag in een volle Geerteskerk in Kloetinge de schrijver van het boekenweek geschenk, Jan Siebelink, te inter viewen. De succesauteur woont in Ede, vanuit zijn werkkamer ziet Verhulst hem af en toe fietsen. Hij kon geen nee zeggen tegen de kans met zijn beroemde plaatsgenoot te converseren in de gemeente waar hij tot anderhalf jaar geleden bur gemeester was. de Bat, voormalig wethouder van Goes, die vorige week als lijsttrek ker van het CDA een klinkende verkiezingsoverwinning boekte. Prompt vroeg hij zijn partijgenoot Verhulst, met wie hij in Goes goed heeft samengewerkt, informateur Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik eet nooit bio logisch voedsel VLISSINGEN Advocate en mensen rechtenactiviste Lilian Gongalves-Ho Kang You spreekt dit jaar de H.M. van Randwijklezing uit. De lezing is zondag 5 mei in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. In de lezing, sinds 2005 onderdeel van het Bevrijdingsfesti val Zeeland, staan jaar lijks de thema's vrijheid en verdraagzaamheid centraal. De echtgenoot van Gongalves was in 1982 een van de slacht offers van de December moorden in Suriname. Gratis kaarten zijn vanaf vandaag te reserveren via bevrijdingsfestivalzee- land.nl. MIDDELBURG Toine Poppelaars, dijk graaf van waterschap Scheldestromen, is ook de komende periode lid van het bestuur van de Unie van Waterschappen. De ledenvergadering heeft ingestemd met zijn herbenoeming. Die geldt voor een periode van drie jaar. De 59-jarige Poppe- laars fungeert als pen ningmeester van het be stuur. Hij is verantwoor delijk voor financiën, ar beidsvoorwaarden, Om- gevingswet en overkoe pelende juridische zaken. De Unie van Waterschap pen verenigt de 21 water schappen in Nederland. Een 54-jarige motorrij der uit Rilland is zon dagavond ernstig ge wond geraakt bij een botsing met een auto bij de Wouwse Plantage. De motorrijder is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in België gebracht. Het ongeluk gebeurde rond 19.15 uur. Een 43- jarige automobilist uit Heesch reed in de rich ting van Wouwse Plan tage. De motorrijder kwam uit tegengestelde richting. De politie onderzoekt hoe het ongeluk kon ge beuren. Diverse mensen zijn verhoord. Eppie Klein gaat bij waterschap Scheldestromen aan de slag als informateur. Hij zal onderzoeken welke partijen een nieuw dage lijks bestuur kunnen vormen. Rolf Bosboom Middelburg Claudia Sondervan Vlissingen Rolf Bosboom Wissenkerke Als dat maar goed gaat, denk ik In Kloetinge woont ook Jo-Annes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2