bolderm3n.nl Voor fantastische reizen! MEDIA CULTUUR 29 In het voorbijgaan steekt Danny DeVito (74) zijn gebalde vuist uit als be groeting. Het is een on vervalste fistbump die na tuurlijk beantwoord moet worden. De acteur met de bescheiden lengte dribbelt ver volgens door de gang op weg naar zijn interviewafspraak in het Londense Corinthia Hotel. DeVito is in een opperbeste stemming. Zijn rol als circusdi recteur Max Medici is in goede aarde gevallen, evenals de be treffende film Dumbo van Tim Burton. De regisseur maakte een acteursversie van de gelijk namige animatiefilm van Dis ney uit de jaren 40 over het zielige, aandoenlijke, vliegende olifantje DeVito zit dan ook vol trots op zijn praatstoel. Zijn zo valt met een op, in de loop rugtrek- kende beweging gemaakt, wat rest is een grijs randje haar dat per fect past bij zijn bril- Het karakter van Max past wel bij mij. Hij is iemand met commerciële motieven, maar hij is geen slecht mens montuur van dezelfde kleur. ,,Mijn rol als de circusdirecteur in Dumbo zag ik meteen zit ten", zegt hij enigszins ten over vloede. ,,Het karakter van Max past wel bij mij. Hij is iemand met commerciële motieven, maar hij is geen slecht mens. Hij trekt zich het lot aan van het oli fantje Dumbo, dat als flapoor door een amusementstycoon uitgebuit dreigt te worden. Hij heeft zeker empathie." De vertolking van Max Medici past helemaal bij DeVito. ,,Mijn meeste filmrollen bijten een beetje, maar daar hou ik van. Ik spring graag uit mijn vel. Mijn personages zijn in de meeste ge vallen opgewonden heethoof den. Heerlijk om te spelen." De eerste keer dat de uit New Jersey afkomstige DeVito van zich deed spreken was in de ko mische tv-serie Taxi uit de jaren 70 en 80, waarin hij al meteen zijn verbale gaven kon uitleven als de eigenaar met het korte lontje. Daarna volgde een reeks speelfilms zoals de komische ac tiefilm Romancing The Stone, het juridische drama The Rainmaker, het hilarische Get Shorty en niet te vergeten zijn vertolking van The Penquin in Batman Returns, ook onder regie van Tim Burton. Geboren in 1944 leek het niet logisch dat DeVito - volledige voornamen: Daniel Michael - een filmster zou worden. De ac teur heeft een harde grap paraat over deze gebeurtenis: ,,Mijn ouders wisten na mijn geboorte niet zeker of ik een baby of een verwijderde tumor was." Aan vankelijk vulde hij zijn tijd met lanterfanten en rondhangen in de snoepwinkel van zijn vader. Pas toen hij de bioscopen in zijn woonwijk ontdekte wist de jonge Danny dat hij later acteur wilde worden. In die periode zag hij ook de klassieke anima tieversie van Dumbo voor het eerst. ,,Ik vond het een heerlijk positieve film. Daarna heb ik de film nog ontelbare keren met mijn drie kinderen bekeken. Ik kan elke scène wel dromen.'' In de loop der jaren heeft hij een bijzondere staat van dienst opgebouwd. Niet alleen als ac teur, maar ook als regisseur. Zo zat hij in de regiestoel bij de on derschatte biografische film Hoffa over de beruchte vak bondsman met Jack Nicholson in de titelrol. Geliefd Onder zijn collega's is DeVito, die ruim dertig jaar getrouwd was met Rhea Perlman (de bru tale serveerster uit de tv-serie Cheers), erg geliefd. Een van zijn filmvrienden is Michael Dou glas met wie hij onder meer in The War of The Roses, Romancing The Stone en Jewel of The Nile was te zien. Beiden volgden dezelfde acteursopleiding in New York en deelden zelfs een kamer. De laatste keer dat zij samen werkten was vorig jaar voor Netflix in de tv-serie The Ko- minsky Method. DeVito speelt daarin de medisch specialist die bij Douglas, die een acteercoach van gevorderde leeftijd met plasproblemen vertolkt, moet vaststellen hoe het met diens prostaat is gesteld. De pijnlijke situatie levert desalniettemin enkele kostelijke scènes op. De beelden kunnen zo bij voorlichtingsbijeenkomsten over prostaatkanker worden ver toond om mannen die tegen een dergelijk onderzoek opzien enigszins op hun gemak te stel len. DeVito veert meteen op. ,,Wat een briljant idee. Maar welk ziekenhuis durft dat aan?" Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen Kirchberg in Tirol 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 13 dagen Rondreis Griekenland dinsdag 26 maart 2019 GO Ab Zagt 44 I —Danny DeVito (74) I I I Dumbo gaat morgen in première Kijk op de site bij /video voor een video-interview met Danny DeVito v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata:22 apr/6 mei/3,24 I juni/29juli/26aug/9sept/14okL Vertrekdata: 1,15.22,29juni/13,20, I Vertrekdata:20,27 mei3,10,17,24 27 juli 10,17,24 aug 7 sept etc. I juni 1,15,29 juli 19,26 aug etc. Vertrekdata: 20 mei/3,17 juni/ 1,15,29 juli12,26 aug 9 sept Vertrekdata: 13 apr/4,25 mei/ 15 juni/24 aug/14sept/5,26 okt. Vertrekdata: 29 apr/20 mei HO juni 1 juli 119 aug 9,30 sept etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29