Scott Walker (76) overleden 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Timberlake gul na watersnood Zijn lengte van 1,47 m heeft Danny DeVito Twins, The Rainmaker, Romancing the Stone) er niet van weerhouden om een van de grootste filmkomieken in Hollywood te worden. In zijn nieuwste rol vertolkt hij circusdirecteur Max Medici in Dumbo. „Al mijn rollen bijten een beetje. Maar Max is ook empathisch." Margriet op plek Matthijs Soms vraag je je af hoe een programma op de zaterdagavond van NPO 1 terecht heeft kunnen komen. En hoe het in vre desnaam de kwaliteitscontrole van, in dit ge val, Omroep MAX heeft kunnen passeren. Want als er één omroep is met een neus voor goed drama én formats waarin de gewone mens glorieert en op een voetstuk wordt gezet, dan is het de club van Jan Slagter wel. Maar bij Wat Een Verhaal heeft iedereen collectief zitten slapen, iets anders kan ik er niet van maken. Freek trapt 2020 af Op papier lijkt het nog MAX-waardig: bijzon dere, waargebeurde verhalen van gewone mensen, door henzelf verteld aan André van Duin en Annemarie Jung, afgewisseld met door acteurs nagespeelde fragmenten. Maar meteen bij die verhalen gaat het al mis. Ze zijn gewoon niet goed genoeg. Vorige week draaide het om een Zeeuwse dame die in het restau rant van een Rotterdams warenhuis ineens een buitenlander smullend van haar boter hammetjes aantrof en later ontdekte dat ze be roofd was. Afgelopen zaterdag ging het om een vader die in de stress om zijn zoon in de trein te krijgen zijn auto onbeheerd open liet staan voor Antwerpen CS en tot zijn schrik ineens in een rijdende intercity naar Brussel zat. twee minuten hoe het ging aflopen. Maar dat weerhield de makers er niet van om de verha len tergend traag uit te spinnen -en hier en een daar kluchtig aan te dikken - om zo een krap half uur vol te krijgen. Het is daardoor slower dan slow-tv. Alsof je naar een relikwie uit de jaren tachtig zit te kijken, maar dan zonder de warme, nostalgische gevoelens die daar nor maal gesproken bij horen. Van Duin en Jung, toch niet de minsten, moeten tijdens de opna mes ook de wanhoop nabij zijn geweest. An ders valt niet te verklaren waarom ze zo over enthousiast op elk suf detail en elke plotwen ding reageren. En dan hebben ze bij MAX ook nog de pech dat NPO 1 vlak voor Wat Een Verhaal nieuwe afleveringen van Ik Vertrek uitzendt. Dat zijn al twee weken juweeltjes waarin alles zit: dro men, avontuur, ziekte, teleurstelling, grenze loze naïviteit, doorzettingsvermogen, triomf en mislukking. Gewone mensen, bijzondere gebeurtenissen, zonder dat iets hoeft te wor den aangedikt of nagespeeld. TV waarbij je als kijker na afloop vanzelf verzucht: Wat. Een. Verhaal. Quote van de dag Ik zei: Als ik dit ga doen, geef me geen geld maar geef me dit paard Justin Timberlake schenkt een deel van de opbrengst van zijn concert in Omaha, afgelopen weekend, aan de slachtoffers van de overstro mingen in de Amerikaanse staat Nebraska. Net als de staten Wisconsin en Iowa, werd Nebraska we kenlang getroffen door zware regenval. Daardoor ontston den overstromingen die naar schatting meer dan 1 miljard dollar aan schade hebben aangericht. Timberlake doneert ook zelf een bedrag, net als con certorganisator Live Nation. Scott Walker, wiens echte naam Noel Scott Engel is, brak in de jaren 60 door als frontman van het muzikaal trio The Walker Brothers, dat - overigens niet bestond uit broers. Met de in 1964 opge richte popgroep scoorde hij hits als The Sun Ain't Gonna Shine Anymore, No Regrets en We're All Alone. De groep was tussendoor zeven jaar opgebro- ken, een periode waarin Wal ker solo aan de slag ging. Onder zijn eigen naam bracht de in de Verenigde Sta ten geboren Walker, die door artiesten als David Bo wie en Jarvis Cocker als inspirator werd genoemd, veertien studioalbums uit. Zijn laatste plaat Soused verscheen in 2014. Sinds de jaren 60 woonde Walker in Groot-Brittannië. Eind jaren 90 leverde Walker met het nummer Only myself to blame nog een bijdrage aan de soundtrack van de James Bondfilm The world is not enough. TELEVISIE Margriet van der Linden is vanaf maandag te zien met haar talkshow M, die net als vorig jaar op NPO 1 De Wereld Draait Door ver vangt. Matthijs van Nieuwkerk is vanaf sep tember weer terug met zijn show. WanhooD CABARET Freek de Jonge doet op 1 januari een nieuwjaars conference van anderhalf uur op tv. De VPRO zendt de voor stelling uit. Sinds de jaren 80 verzorgde de cabaretier al meer dan tien keer een oude- jaars- of nieuw jaarsshow. Als kijker voorvoelde je beide keren al na —Britt Dekker kreeg haar zin van John de Mol. De Talpa-baas schenkt haar schimmel George in ruil voor de presentatie van programma's. Danny DeVito in zijn rol als circusdirec teur in Dumbo. foto's the WALT DISNEY COMPANY, JAY MAIDMENT dinsdag 26 maart 2019 Scott Walker, vooral bekend van de groep The Walker Brothers, is op 76-jarige leeftijd overleden. Een doodsoorzaak is niet be kendgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28