©NDERNEMER 'Geen idee wat Baudet met ondernemers wil' TE HUUR: 'Dat straalt toch mooi af op jouw evenement, op jouw onderneming' O DRIE TIPS OM SLIM ENERGIE TE BESPAREN Met een evenement, symposium of feest kan elke ondernemer zijn bedrijf in de schijnwerpers zetten. Klanten, relaties, personeel, iedereen die met een glimlach het feest verlaat, is goud waard voor een onderneming. Als je het goed aanpakt. Het organiseren van een bijzondere dag kost veel tijd. Tijd die je als onder nemer vaak niet hebt. De organisatie ervan uitbesteden kost weliswaar geld, maar volgens experts op dit gebied, zoals de mannen van Bar Company, is het rende ment van een goed georganiseerd event vaak niet in geld uit te drukken. Een klant die maanden later nog steeds met plezier over jouw feest praat, is onbe taalbaar. Drive Dat plezier is de drive van oprichters Tim Wildenbeest en Djordi te Nijen- huis. Zij zijn in 2008 begonnen, aan de vooravond van de financiële crisis. Dat maakt hen zelf door de wol geverfde ondernemers die ondertussen exact weten wat je in huis moet hebben om succesvol te zijn. "In die begintijd stu deerden Djordi en ik nog. We hielden als studenten wel van een feestje en zochten een leuke manier om geld te verdienen. In die tijd brak de pokerhype los en konden we goedkoop casinotafels aanschaffen. Het geld dat de verhuur opleverde, investeerden we vooral in meer en andere activiteiten. En met succes. Bar Company is nu een bedrijf waar tachtig mensen werken en de agenda zit goed vol. Wildenbeest: "We doen alleen maar leuke dingen voor vrijwel alle evenementenbureaus van ons land. Ook grote corporates, zoals Google, Netflix, ING en Heineken, weten ons met regelmaat te vinden. In totaal hebben we vorig jaar meer dan 1.750 feesten en evenementen gedraaid, ook buiten Nederland, zoals in China, Frankrijk en Marokko. Koffie is van belang bij elk evenement. Veel mensen hebben thuis een espressomachine op het aanrecht staan en zijn dus gewend aan kwaliteit. Dan kun je niet met minder aankomen. Met onze mobiele koffiebars, bediend door goed getrainde barista's, haal je iets in huis wat zeker gewaardeerd wordt. Of waarover gepraat wordt, want een van onze jong ste aanwinsten scoort pas echt goed: de koffieprinter. Met behulp van koffie- extract print dit apparaat alles wat je maar wilt op het melkschuim van een cappuccino. Een tekst, een bedrijfslogo, zelfs een ter plekke gemaakte foto staat in no time op je cappuccino. Succes gegarandeerd", voorspelt Wildenbeest. "Deze cappuccino's gaan meteen social media op. En dat straalt mooi af op jouw evenement én onderneming." Professionaliteit Dat een goed georganiseerd evenement meerwaarde oplevert, daarvan is Robert de Vries, directeur van Eventbureau.nl. overtuigd. Zijn bureau organiseert congressen, zakenreizen, personeelsfees ten en seminars en werkt vaak samen met Bar Company. "Wij kopen veel in. Je kunt als organisatie immers niet alles in huis hebben. We hebben wel altijd de eindverantwoordelijkheid en wat wij inkopen moet goed zijn. Dat is bij Bar Company altijd het geval. Hun grote pluspunt is dat ze veel tijd en energie steken in de opleiding van hun mensen, dus ik weet wat ik kan verwachten." deondernemer.nl Welke gevolgen heeft de verkiezingsuitslag voor ondernemers? "Forum voor Democratie en GroenLinks kunnen absoluut niet samenwerken", stelt Maarten Post, voorzitter ZZP Nederland. Denis Maessen, voor zitter van Platform Zelfstandige Ondernemers (PZO-ZZP) en lid van de Sociaal Economische Raad (SER), is vooral benieuwd wie bij Forum naar voren wordt gescho ven. De eerste reactie van Maarten Post, voorzitter ZZP Nederland, is dat het kabinet voorlopig gewoon blijft zitten. "Maar ze hebben op sommige punten wel steun nodig van twee partijen: Forum voor Democratie en GroenLinks." De twee winnaars in de provinciale verkiezingen nemen tegengestelde standpunten in als het om zzp'ers gaat, meent Post. "GroenLinks wil van zzp'ers liever vaste werk nemers maken", zegt hij, "terwijl Forum zegt dat het ondernemers wil helpen." Milieu Denis Maessen ziet meer samen hang tussen de politieke partijen. "Het hangt af van waaruit je wil sturen. Als GroenLinks moet kie zen tussen groener worden of vaste contracten, ga ik er vanuit dat het milieu voorrang krijgt. Daar heb je ook ondernemers bij nodig". Voor Post is onduidelijk in hoeverre Forum de ondernemer tegemoet wil komen. "Baudet zegt dat hij er is voor ondernemers", zegt hij, "maar we moeten af wachten op welke manier hij dat wil waarmaken". Overmatige regelgeving Denis Maessen, die bij PZO-ZZP de grootste achterban van zelf standigen in Nederland heeft, ziet evengoed dat de partij zich op voor ondernemers belangrijke punten heeft uitgesproken. "Zo schenkt Forum aandacht aan overmatige regelgeving", zegt hij. "Daar heb ben veel ondernemers last van." Events als onbetaalbare merkversterkers Dit artikel kwam tot stand i.s.m. Barcompany. Lees het hele interview op ondernemer.nl/barcompany. Ga naar barcompany.nl volg ons op nffloa Energie besparen in je bedrijfspand is niet vrijblijvend meer. Als je per jaar meer dan 50.000 kWh elektriciteit of 25.000 m3 gas verbruikt, geldt vanaf 2019 een informatieplicht. Om meer tempo te maken in het halen van de klimaat- en energiedoelstellingen, gelden voor bedrijven vanaf 2019 andere regels: bedrijven die meer verbruiken dan 50.000 kWh elektriciteit of 25.000 m3 aardgas per jaar (te vergelijken met 16,5 huishoudens per jaar) moeten nu zelf aan de bevoegde instanties melden welke verplichte energiebesparende maatregelen zij hebben genomen. Dit heet de Informatieplicht Energie besparende maatregelen. De verplichting om alle energiebesparende maatregelen te treffen met een terugverdientijd van vijf jaar of minder be stond voor deze groep ondernemers al sinds 1993, maar werd onvoldoende nageleefd. Van daar dat de overheid nu een informatieplicht heeft ingesteld. Voor 19 branches heeft de over heid een lijst met Erkende Maatregelen Energie besparing (EML) opgesteld. Bedrijven moeten alle energiebesparende maatregelen treffen die op hun branche van toepassing zijn en op die lijst staan. Drie tips, waar ook kleinere bedrijven baat bij hebben: TIP 1: WEERSAFHANKELIJKE CV-REGELING stemt de temperatuur van het cv-water af op de buitentemperatuur en vermidnert leiding- verliezen. 1 tot 12 procent besparing. TIP 2: VERMINDER SLUIPVERBRUIK met een simpele electriciteitsmeter, tijdklok en stand-by-killer. 5 tot 15 procent besparing. TIP 3: PLAATS EEN SLIM KLIMAATPLAFOND dat werkt als een thermische accu: het neemt overdag warmte op van mensen, computers en verlichting in de ruimte. Daardoor blijft het koeler in de ruimte. 's Nachts gebeurt het omgekeerde. 50 procent aan koel en warmtevermogen nodig. Lees het hele artikel met uitgebreide tips op deondernemer.nl/eml Lees het hele artikel door Guy Hoeks op deondernemer.nl magazijnruimte op industrieterrein Meilust te Bergen op Zoom, gelegen op een top locatie, 2 minuten van de A4. Het terrein is volledig omheind met hekwerk en goed bereikbaar voor zwaar verkeer. Het magazijn is voorzien van nutsvoorzieningen en verwarming. De ruimte is groot 1650 m2, voorzien van 3 overheaddeuren en een doek shelter. De binnenwerkse hoogte is 6.50 mtr. Tevens te huur op industrieterrein Meilust een afgesloten buitenterrein groot 440 m2. Dit terrein is gelegen binnen een afgesloten terrein en geschikt voor diverse buitenopslag. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19